Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

kitinka76
7. dec 2012

@berenika39 nás neučili tleskat, ale dát si ruku pod bradu. Když se brada dotkne ruky, tak je slabika 😉

berenika39
7. dec 2012

@kitinka76 no jo, to máš pravdu, jak jsi to napsala, tak jsem si to uvědomila, že jsme to taky tak dělali.....no ale to je všechno o počtu slabik ve slově, ne o dělení na konci řádku? 🙂

kitinka76
7. dec 2012

@berenika39 já myslím, že jde oboje 😅 ale ze školy jsem už pravda dlooouho 🙂

berenika39
7. dec 2012

@kitinka76 já déle! 🙂

pajenka
7. dec 2012

To se sešla dvojka, hlavně, že si rozumí 🙂

😝 dvě a pul kyla 😝
😅 už tam žádný nebily 😅
😕 u nas u větnamcu 😕
😨 větnamci si to tam také braly 😨

iviatko
7. dec 2012

čakám kím vstane princezná a pomož emy... 😵 😵

tajomna21
7. dec 2012

@berenika39 tak ja neviem, ale ja ked vytlieskam kl-bko, tak mi to je neprirodzene ...

bebe2013
7. dec 2012

Joooj, musim si ulavit! Mam pocit, ako keby to s maminami a ich jazykovou kulturou islo dolu vodou. Prave som citala, ako niekto isiel k doktorovY, kde na nich boli milY. Pomooooc!

osemsmerovka
7. dec 2012

piatkovy príjemní večer pred nami 😀 žeby?

suezana
8. dec 2012

predam fusak malo pouzivany asi štiry krat.....

🤐 🤐 🤐 🤐 😝 😝 😝 😅

stzu27
8. dec 2012

citujem: 🙂 A ide sa na farmu.....Tak zajtra poobede kocky,uz teraz sa tesim na zajtrajsie menu-VEPSO,KNEDLO,ZELI-------mnam mnam,mnam. 🙂

to asi nebude z prasaťa ale zo psa...

stzu27
8. dec 2012

aj toto je pekné : Dnesny den je o nicom.....Som uzlicek nervou a ani neviem preco asi si dam kavco,cokoladu a bude oka.

katyxq
8. dec 2012

Holky ked ma Rayenek 7 zubu muzem mu uz mit zubky ? 🙂)))uz by to chtelo jak koukam....
😕 😕 já taky koukám 😅

adulikka
8. dec 2012

nosené,no zachovalé,na šnurovanie,nepremokavé,kupované v AT, značka SG-tex. Zelená brúsená koža na špičkách sa trošku začína lúpať,snažila som sa to nefotiť. predaj čižmičiek...tak sa snažila to nefotiť 🙂

petkave
9. dec 2012

Ajajaj, koľko problémov:

😝 Teraz som volala z mojim drahym,,stale mi len hovory neboj sa ti to vidrzis vsak si us tolko vidrzala tak este vidrzis,,ja mu nato vsak mozes ma aj vistriedat aspon na dva dni ,,on,,Vsak ja co tam budem robit,ty us vjes ako ju mas aj chytit a vsetko...tak som ho zlozila a som strasne nahnevana lebo ja tu us nevladzem a on ma nechape... 😝

iviatko
9. dec 2012

Paťkyna izbyčka 😎

iviatko
9. dec 2012

@petkave
@adulikka
@katyxq
@suezana
@bebe2013

paraadne 😀
inak dnes mi Nico basnicku recitoval, ktoru sa mali naucit a nadpis ze: O com sa kapry rozpravali... no nepasovalo mi to tam, ale spravne to je :D aspon nezomriem sprosta, doteraz som si myslela, ze su to kapre :D

suezana
9. dec 2012

@iviatko aj moja dcéra sa tú básničku učila naspamäť 🤐 🤐

iviatko
9. dec 2012

@suezana strasna je, ze? rymovacka ziadna...to su autori... ze dovi dopo. :D

suezana
9. dec 2012

@iviatko no moja malá to večer recitovala ocinovi a ten na ňu pozerá,, že o čom točíš??? 😕 😕 😀 😀

iviatko
9. dec 2012

@suezana 😀 😀 😀 vies, ze ani ja som nechapala 😵 tak som sa mu snazila aspon predviest, ako sa to ma recitovat, lebo on to hovoril, akoby cital navod na sampon 😀

haley7897
10. dec 2012

ja to robym normalne vo vode a potom to mixujem ale aby to neml moc rietke ale hustejsie daj tam len troska vody tu v ktorej to uvaris a davat z lizicky aby si pomalucky zvikal ale z naleej kup si detsku umelu

chjo 🙄 🙄 🙄 nie nie, ziadna ina narodnost. autorka je zo ziliny...

berenika39
10. dec 2012

😝 Tak sme našemu maličkiímu dneska koupili plno nového pradla ...trička mikiny a teplački ryfličky a uš mame plno novych darečku 🙂)) 😝 😝

uš uš uš uši mi to trhá....

haley7897
10. dec 2012

Paplonik a poštár pre maminku a tatka od svokry
hm hm hm... vacsina chlapov by ziarlila, ale je to od neho pekne... 😀

odrik
10. dec 2012

Aj takýto názov témičky som našla 🙂

Ako predyst chorobe u 8 mesacnej dcerky, ked som chora ja aj priatel? (sk & cz) (Nová)

odrik
10. dec 2012

@berenika39
Aj mne uš, uš uši trhá 🙂! Strašneeeeeeee! Aj oči bolia!

adulikka
10. dec 2012

Ven klient

Vaa objednvka . 950153 bola dnes 10.12.2012 odovzdan na prepravu Slovenskej pote a da 13.12.2012 Vm bude doruen.
V prpade problmov s doruenm kontaktujte Vau dodaciu potu.
Od 11.12.2012 mete sledova zsielku na ceste:
slo zsielky je 15269
Prpadn reklamcie s expedciou vyrieite na tel. sle 0800 191 191.

elme Vm prjemn de a vea zdravia.
Zkazncky servis Klubu zdravia Walmark...toto mi prišlo e-mailom dnes....ani čítať sa to nedalo...

odrik
10. dec 2012

@adulikka
No to sa ale vážne nedá čítať 🙂! "V takmto prpade rdšej ncitaj" 🙂!

iviatko
10. dec 2012

@adulikka ono to vyzera, akoby sa ti nezobrazovala diaktrika...
inak dnes je to tu katastrofa, v kazdom statuse chyba...:D

adulikka
10. dec 2012

@iviatko no teraz už všimla aj ja 🙂