Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

mirunda
17. jan 2013

"vztává v půl páté"

jaja01k
17. jan 2013

"nestačí že se vsteká u prsa"

iviatko
17. jan 2013

Nate 🙂)))

Neskutocn,hovorim,ze lezie pomne smola asi po 4roch,,,pred par dnami som stratila nausnicu,,,sofinkami ju vitrhla s usi u baky ja som ju dala do vrecka,na druhy den nieje mamina hlada nie ja tiez hladam nieje tak uz som si povedala dost nieje?nieje ,nehladala som uz na 3den ideme k babke stale jednou cestou prejdeme sekrizovku a mala namna reve mamka cakaj cakaj ,tam som videla nieco a ja ze co?ona,ze nausnicu asi tvoju presli auta pojdeme spet a ozaj nasla ju bola v prostriedku cesty🙂nasla ju moja lasocka,,,a ja ze no dostanes najvedsi dezer odomna,bola cela stasna ako aj ja,no dnes ide somnou do tesca a ze mamina kupis mi ten dezert a ja,ze samozrejme kupili sme ideme s tesca von tak som si vybrala este nejake tie drobne s uctu dezert polozim nanu hore na bankomat,vyberiem a mala mi pozri mami tu je stroj s hrackami a je tam aj hello kitty kupis mi ju?a ja ze moja ja som do toho asi lavorucna☹spadne nam uvids ,no zavolala som si sbs-kara on nam pomohol a sme mali kitty uz ,ja aj mala cela stastna,lebo ocino to skusal a stale mu spadla,,no zoberieme si nakup a ideme asi po minutkach cesty si spomeniem na dezer --skoro ze?....🙂no ideme spet a uz nieje sbskar nic nevidel nikoho nevidel tak sa pital kto bol primne a ja ,ze mlady biely muz vysoky a on siel zamno do bankomatu ,,no ta nevideli sme nikoho ,,,smola kupila som malej znova a sme dosli domou,,,no tak smola za smolou,,ale preco ja?komu co som urobila?☹uz ma to nebavy vsetko len stracam asi pojdem k dr,,🙂

miskap2111
17. jan 2013

@iviatko 😀 tak to je na "vybrali sme" 😀 😀

iviatko
17. jan 2013

@miskap2111 :D umieram,scelo by to dezer

bubbles
17. jan 2013

@iviatko dezertovať? rozhodne! 🙂

iviatko
17. jan 2013

@bubbles no neviem, ci je to ten spravny vyraz 🙂)

ikarkulka
17. jan 2013

😝 Kolikati litrový máte bojler? 😝

ikarkulka
17. jan 2013

@iviatko Tak jsem to přelouskala, pravopis šílený, ale ta pointa? 😀 😀 😀 Chuděra, to je fakt na doktora 😀

pajenka
17. jan 2013

😝 na mašly 😝

iviatko
17. jan 2013

Zevraj som ja ta nechapava 🙂)) https://www.modrykonik.sk/fotoblog/klara84/?pos...

pajenka
18. jan 2013

@iviatko 🙂 co na to říct?

nanulik
18. jan 2013

😝 pyžamko s motyvom... 😝

nanulik
18. jan 2013

inak baby ked písala autorka tej krátekj správ že nie je slovenka tak ja by som to tak tragicky nebrala... aj snaha sa cení

romcovaklarka
18. jan 2013

Jedna maminka založila novou diskusi 😀 Ten úvod, který cituji, sice nemá pravopisné chyby, ale pobavil 😅

😝 Dnes jsem zahájila čurání a kakání pouze do nočníku 😝

petkave
18. jan 2013

@nanulik nepísala, že nie je slovenka, ale že nežije na Slovensku. 😵

nanulik
18. jan 2013

@petkave a ja som čítala že nie je zo slovenska...

nanulik
18. jan 2013

@romcovaklarka dosť neskoro😀

petkave
18. jan 2013

@nanulik jáááj 😅

petkave
18. jan 2013

😀 či nechytá sygnál náhodou 😀

haley7897
18. jan 2013

Zabal mu tehu test do krabicky od hodyniek 🙂 to ma teraz napadlo 🙂

...skoda, ze si sa neubranila... 🙄 🙄 🙄

mateson
19. jan 2013

chistá hostinu 😨

mateson
19. jan 2013

"Na Jiřinu vzpomínám s ústou" řekl Troška. Už to začíná vypadat, že si ten časopis kupuju. 😉

mateson
19. jan 2013

Ražisér Strach čte z Listu apoštola Pavla.

mateson
19. jan 2013

....prochází obcí a zahybá na ulici vedoucí na hřbitovu....... a končím 🙂

didiana333
19. jan 2013

Titulka v NČ... 😝 Ozzymu počas hasenia požiaru zbĺkli vlasy! 😝
fuj...im tam asi "zbĺknu" ked im napíšem...dementi.... 🙄

berenika39
19. jan 2013

😝 holky se smali a ja se stidela 😝

..tak to chápu, důvod byl🙂))))

berenika39
20. jan 2013

😝 nemám dítě ale netopíra ... 😝
😝 dávám vždy sirové... 😝 😝

došlo už i na vyjmenovaná slova 😉 😉 , netrefit shodu podmětu s přísudkem, dobrá, dobrá, ale netopýra ... 😢

bubbles
20. jan 2013

názov témy na Modrej streche:
"Chceme kúpiť kanapu - drevenú ľavicu" 🙂
v popise je to už správne, takže očividný preklep, ale aj tak, ten rozdiel vo význame je priepastný 🙂

a dnes v časopise som sa zarazila nad žiabrami... nejakú rybu zabíjajú vytrhnutím "žiabier" - je to správne??? mne tam nepasuje minimálne rytmický zákon, do pusy mi pasuje "vytrhnutím žiabrov", či???

nanulik
20. jan 2013

😝 Predám slipky pre chlapčeka 😝 nevedela som že su aj slipy pre dievčatá...