Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jaja01k
23. sep 2013

@bubbles Jj, taky mi to přijde dost drsný 😀

bubbles
23. sep 2013

@jaja01k Ty si tehotná.. máš okná? :D

jaja01k
23. sep 2013

@bubbles Mám, doteď jsem netušila, že by to mohl být problém 😀

aknaj
24. sep 2013

Baby,potrebujem niake radi ....

aknaj
24. sep 2013

..... ked mu nieco kazem a tvary sa ze nepocuje .....

heni79
24. sep 2013

...... začali myznúť z obchodv....

nanulik
29. sep 2013

nadpis inzeratu ....sada na stvol dvojdelna.....

adulikka
29. sep 2013

opis kabelky....vzadz vrecko nie je no ma kopec dnu... zo zadnej strny jehlada z prdnej ma vzor

dana_l
29. sep 2013

moj mali ma stiri zubky dva hore a dva dole zacal ma hrizt a velmi to boli

dana_l
29. sep 2013

@heni79 zeby mysi myzli 😀

pajenka
30. sep 2013

😕 svokr a švekra 😕 maminky ze Slovenska, jak je to prosím správně? Tuším, že svokor a svokra nebo se mýlím? Děkuji

pajenka
30. sep 2013

@adulikka Cože? 😀

svano
30. sep 2013

Keď sa niekto v škole nenaučí ako sa volá najvyšší vrch sveta je to škoda,ale ok, možno sa bez toho zaobíde. Ale neovládať základy pravipisu....nepochopím. Je to predsa naša vizitka.Každý predsa potrebuje občas napísať žiadosť, list,splnomocnenie,ospravedlnenku deťom do školy a pod. Najviac by mi vadilo,keby sa za mňa museli hanbiť moje deti.

svano
30. sep 2013

@pajenka správne je svokor a svokra,švekra sa hovorí východniarskym dialektom.

aknaj
30. sep 2013

Mamičky neviete o nieakej dobrej väštkiny v Košiciach?

svano
30. sep 2013

Môj manžel od prvej chvyle ako sme sa spoznali zaspava so sluchadkom v uchu....

dana_l
30. sep 2013

mozete mne poradit - kedy sa pouzije jablkova vyziva a kedy jablcna vyziva? alebo nie je rozdiel? 😕 alebo jablcna je na uplne ine slovne spojenie?

dana_l
30. sep 2013

@svano ja len dufam ze ked pisem nieco pre deti do skoly tuna tak neurobim kopu gramatickych chyb 😅

zita19
30. sep 2013

@pajenka Tchán je svokor (spisovne) švekor narečoo, vychdniarska ale aj to sa líši pomaly v každej dedine
tchýne je svokra (spisovne), švekra východniarsky, tá je skoro všade švekra

pajenka
30. sep 2013

@svano @zita19 Díky za vysvětlení

jaja01k
3. okt 2013

"o panu kameramanovi radši mluvit nebudu protože bych jsem se akorát musela zase rozčílit"

aknaj
4. okt 2013

Kolko ste mali rokou ked ste sa stali rodicmy??

zita19
4. okt 2013

@dana_l
Ja ti mam pocit, ze oboje je spravne. Len jablcna mi znie tak nejak irecitejsie. Asi tak ako je rozdiel medzi oboje a obidva Alebo makovy kolac a makovnik..

ivular
5. okt 2013

dle kryterií 😕

nanulik
7. okt 2013

" TAK PREKRUTI ŽE OBED SI ZAČNE NAMYŠLAT ŽE JE NA VINE " príspevok v téme o domácom násilí 😝

dana_l
7. okt 2013

Mne je iba z prvého pohladu celkom simpatický

tvojezlatko
11. okt 2013

Pane boze....ze "korydor" to je jake vybrane slovo???!!! Akoze bohuzial podla mna je tu uz vela pravopisnych chyb a myslim si o tych prispievatelkach svoje a nieze pravopis nie je vsetko...potom aj tie deti su take sproste lebo im nezalezi ani len na tom aby sa spravne prezentovali.

berenika39
11. okt 2013

nové téma
😝 zbyli jste někdy svoje dítě 😝

aknaj
11. okt 2013

.... ked matka nechce prísť o syrocké príspevky

aknaj
11. okt 2013

a takto to dopadne, keď sa robia z anglických slov zdrobneniny 😀 😀 😀

Naše bejbatko v brušku

😨 😨 😨