Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
29. júl 2012

@zuzanocka nám to skóre vylepšuje hlavne pes 😀

zuzanocka
29. júl 2012

@petkave jáj no počkaj, mám prirátať nášho psa, mačky, kanáriky a sliepky? 😀

petkave
29. júl 2012

@zuzanocka to si nepočítala? Chyba!!! 😲 😀

zuzanocka
29. júl 2012

@petkave ok.. keď budem mať dovolenku, skúsim zrátať 😉 hlavne tie slepačince teda budú zaujímavé 😀

zuzanocka
29. júl 2012

@petkave ok.. keď budem mať dovolenku, skúsim zrátať 😉 hlavne tie slepačince teda budú zaujímavé 😀

jijitka
29. júl 2012

@petkave @zuzanocka tak jsem vámi chtěla srovnat ty kakací bilance, kromě psa máme ještě kočku se 3 koťaty, které by to značně vylepšily, ale na slepice fakt nemáme. Takže to vzdávám.
Jinak slovensky je správně : tepláky se rozpadli / rozpadly ??

inkinka
29. júl 2012

@jijitka tepláky sa rozpadli

jijitka
29. júl 2012

@zuzanocka v jisté diskuzi jsem našla tento odkaz, od kohopak asi ?? 😀
kukni https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/pravopis-gramatika-konikovske-jazykove-okienko/ str.247,248 ...truPky boli,aj truPkami ostanú :o(

miskakyska
29. júl 2012

@jijitka ja sa nemám za čo hanbiť moja..niekto iný by sa mal uvedomiť....

jijitka
29. júl 2012

@miskakyska podívej, tohle je většinou poklidná diskuze (dokud nevstoupí někdo jako ty), občas se tady i vzájemně poučíme a nikdo nikoho neuráží. Takže jestliže se chceš zastávat těch, které tady - podle tebe - zesměšňujeme, klidně, ale urážky si odpusť (viz tvoje truPky). A zkus brát život trochu s nadhledem a veseleji, uvidíš, že je to fajn 😉

petkave
29. júl 2012

@jijitka nemá to zmysel, nechaj tak. Ber to tak, že sme zaujímavé. Pretože ten, o kom sa hovorí a píše, ten zaujímavý rozhodne je. A to my sme. Tak sa teš pozornosti. 😨 Máme veľa fanúšikov 😀

ikke
29. júl 2012

z fotoblogu: "napchavame sa s tyckami"
😝 🤐 😕

jarkalada
29. júl 2012

... a pak sehnad svědka...
😨

zuzanocka
29. júl 2012

@ikke tycky sú dobré.. je v nich veľa železa 😝 hlavne v "roxoroch" 😉 len dúfam, že to nie sú "tyčky"-zvratky😀
@petkave aj ja! aj ja! aj ja chcem byť zaujímavá! 😝 😝 😀

petkave
29. júl 2012

@zuzanocka prispievaj sem tak často, ako sa dá a určite budeš 😀

zuzanocka
29. júl 2012

@ikke tycky sú dobré.. je v nich veľa železa 😝 hlavne v "roxoroch" 😉 len dúfam, že to nie sú "tyčky"-zvratky😀
@petkave aj ja! aj ja! aj ja chcem byť zaujímavá! 😝 😝 😀

zuzanocka
29. júl 2012

@petkave he, vidíš? aj dva krát to isté 😝 robím, čo môžem 😉

zuzanocka
29. júl 2012

"aj napriek antibiotýkam" ??
"halušky"
a pri "zemky v šupke" som musela chvíľu premýšľať, že čo to je za dobrotu 🙂

petkave
29. júl 2012

@zuzanocka nech žije skracovanie slov 😲

Ale úlovok "antibio týkam" (či netýkam? Či koho sa to vlastne týka?) je tiež vcelku hodnotný 😀

petkave
29. júl 2012

No dobre, keď už inak nedáte, tak aj ja hodím jeden. Čisto náhodný výber:

😝 len sa mi dnes zascastilo 😝

Ak pátrate, o čo ide, tak vedzte, že pani sa čosi pošťastilo 😅 Aspoň mne to tak vychádza z kontextu 😕

zeleny_cajik
29. júl 2012

Jej, aka paradna tema 😀 😀 😀

Konecne sa niekde mozem ventilovat, ja uz ani nemozem citat fotoblogy zo strachu, ze zas narazim na nieco uzasTne a ked si dovolim na to dotycnu upozornit (uz sa nenamaham), tak ma hned odCudzuju, ze rypem 😝

petkave
29. júl 2012

U nás sa slovo šerbel, šerblík používa bežne v hovorovej reči, ale keď som to videla napísané, tak som sa riadne zasmiala:

😝 Môžte mi dat návod ako malu naučím ist na šerbel??? 😝

@zeleny_cajik tak vitaj!

petraxy6
29. júl 2012

Toto je čo za tému? 😀
Čo hovoríte prosím vás na toto? : Kto je registrovana na modrastreha abisom mohla dat medzi priatelmi - to je v akom jazyku písané?

petkave
29. júl 2012

Voľajako som sa rozbehla 😀

Podotýkam, že tejto dáme nechcem krivdiť, možno je to tiež nejaká cudzinka, tak preto jej to písanie veľmi nejde. Ale na prvé prečítanie je to celkom vtipné:

😝 Kto je registrovana na modrastreha abisom mohla dat medzi priatelmi? 😝

petkave
29. júl 2012

@petraxy6 tak si ma predbehla 😀

petraxy6
29. júl 2012

@petkave ešte jedno som videla dnes. do očí mi bilo len taký fukot, idem to pohľadať.

berenika39
30. júl 2012

Dobré ráno🙂
😝 už se my stíská 😝

😝 neboly 😝 (ve smyslu "neboli")

zuzanocka
30. júl 2012

" francúzky krém na štrie " (kamarát sa zvykne v takýchto situáciach pýtať: "koho zabili??" 😕

petkave
30. júl 2012

Tak neviem, či to je preklep alebo nejaká zvláštna zdrobneninka:

😝 odtlatocok noziciek a ruciciek 😝

berenika39
30. júl 2012

@zuzanocka možná je to do křížovky? fr.krém na čtyři?