Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
20. mar 2012

@petkave překladatelský oříšek 😀 😀
(můj otec a moje nastávající tchyně jsou bratranci?)

petkave
20. mar 2012

@berenika39 presne tak je to. Najlepšie na tom je, že neviem, ako by som to povedala správne. Ale to sa asi ani nedá. Jedine takto: Môj otec je bratrancom mojej budúcej svokry. Lebo v pôvodnom tvare to znamená, že budúca svokra je vlastne chlap!!!

berenika39
20. mar 2012

@petkave no právě ty rody mi tam nehrály🙂.
můj otec a moje nastávající tchyně jsou bratranec a sestřenice...?

petkave
20. mar 2012

@berenika39 napríklad 😵 V každom prípade je to téma na zamyslenie. Autorku tam zase raz dobre "dali dole". 😲

berenika39
20. mar 2012

@petkave přečetla jsem to, už nikam nepíšu, jen čtua tiše úpím ☹ ☹ ☹
Třeba teď - vypínám koně a blik, zpráva jako hrom:
půjdeme na umělé partnerovímy mrnousky

petkave
20. mar 2012

@berenika39 ja sa občas nezdržím a prispejem. ale do tejto témy sa mi ozaj nechce montovať 😲 Inak, tá posledná správa ma zabila. Musela som ju asi 3x prečítať, kým som pochopila... Blbnem 😀

bodka13
20. mar 2012

ach jo ☹ na toto sa ani pozerať nedá 😠 😀 😀
"Dobrý deň ,kto podaruje psíka cavalier do dobrých ruk rodyný maznačik ."

jijitka
20. mar 2012

myslíte, že je dobré ještě ve 34tt mít okna? 😅 Já nevím, ale pro jistotu bych je raději zazdila 😉

bodka13
20. mar 2012

@jijitka ja som to najskôr pochopila "mať okná " 😀 😀 😀 ...až keď si ich chcela zazdít ,tak som pochopila,že sa pýta či ich môže umývať 😀 😀

jijitka
20. mar 2012

@bodka13 podle toho jak to dotyčná napsala, jsi to pochopila dobře. Já ve slovenštině většinou chybu nepoznám, to už musí fakt být něco do očí bijícího.

bodka13
20. mar 2012

@jijitka mne sa to spojilo s alkoholom a potom má "okno" 😀 😀 😀 len ten 34tt mi tam nejako nepasoval 😀

jijitka
20. mar 2012

@bodka13 vidíš jak jedna gramatická chyba může zaměstnat představivost ostatních 😅 😅

petkave
21. mar 2012

Pozerám, pozerám a asi bude problém v diakritike. Iné mi totiž neprišlo na rozum. Alebo je to tak, ako som pochopila pri prvom prečítaní, a síce, že mudra bola statočná a neplakala, keď k nej prišla malá Emma na návštevu?

Kontrolu v 1,5 roku sme zvladli. Pani doktorka bola statocna a neplakala, nie tak moja Emmicka! Ma 11,19kg a 82cm. Uz je velka slecna 🙂

jijitka
21. mar 2012

@petkave pochopila bych to taky, že doktorka byla narozdíl od Emmičky statečná. A dál bych to brala tak, že paní doktorka už má 11,19 kg a už je velká slečna.

petkave
21. mar 2012

@jijitka asi tak nejako 😀

petkave
21. mar 2012

Dnesna poradna 🙂 sofinka ellinka ma 8tyzdnov a 4190g a 56,5cm 🙂 a krasne sa teraz na mna usmieva a komunikuje svojimi prazvukmi 🙂

😀 😀 😀

didiana333
21. mar 2012

....Nie je tu náhodou nie aká mamička, ktorá je detská zubárka ??? 😀 😀 😀

Aká je nie aká????? 😅

berenika39
21. mar 2012

😝 ZÁŘÍJNOVKY 😝
tak nevím.....

jijitka
21. mar 2012

@berenika39 tak to bude asi září a říjen dohromady 😅

berenika39
21. mar 2012

@jijitka to mě nenapadlo!!!!!!

jijitka
21. mar 2012

@berenika39 podobné jako kdysi jeden komentátor hokejového utkání spojil Švédy a Finy, vzniklo z toho Švinsko

petkave
21. mar 2012

@berenika39 náhodou je to milé a nápadité. Mne sa páčia novotvary 😀 Ale či je to naozaj tak, ako to vysvetlila @jijitka netuším 😀

A otázka pre tlmočníka: Keby sme to oddelili, tak by sme mali říjnovky a ženy zo září (ako by sa volali jedným slovom)???

jijitka
21. mar 2012

@petkave tak to by měly být ZÁŘÍJOVKY

eaka
21. mar 2012

@jijitka
@petkave alebo žiarovky 😉

jijitka
22. mar 2012

@eaka nebo snad zářivky 😀 😀

inkinka
22. mar 2012

@berenika39 ZÁŘÍJNOVKY to je podobné ako keď môj muž na otázku, koľko chce knedlíkov, povie štri 🙂

inkinka
22. mar 2012

Pekný názov pre ženy, ktoré majú termín na prelome mesiacov 🙂

petkave
22. mar 2012

@jijitka no toto som si nevedela odvodiť, ďakujem.
@eaka tiež ma to napadlo 😀

berenika39
22. mar 2012

😝 jaké mate zkušenosti s Lypoxal..... 😝

(kolikrát člověk musí ten název vidět napsaný před tím, než se na něj zeptá ve veřejné diskusi? )

eaka
22. mar 2012

ja som narazila dnes na pokladík...
že "tynažeri"
😕