Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

mateson
26. júl 2012

výkenduje

petkave
26. júl 2012

😝 v sobotu nas caka grylovacka 😝

petkave
26. júl 2012

@mateson ach, tie ypsilonky...

petkave
26. júl 2012

Tak ženy, priznajte sa, tiež cítite smrad, keď zapojíte misku do USB? Ja som to ešte neskúšala, ale asi radšej ani nebudem riskovať 😀

😝 misku zapojenu v usb, uz davnejsie zle reagovala a nejako teraz ze uplne zle par razy som ju vytiahla dala nazad a zrazu citim smrad 😝

petkave
26. júl 2012

Slovo "cicmani" mi evokuje pomenovanie pre nejakú skupinu úchylákov.

😝 A ide sa smer cicmani !vidime sa vecer 😝

jarkalada
26. júl 2012

no četla jsem už toho hodně, z čeho mi lezly oči z důlků. Dnes např. na hlavní stránce paní psala o vyrážce, že už konečne "vymYzela a zmYzela"... ! 😕

anrebcz
27. júl 2012

Ahoj holky, je tady toho 247stránek takže se přiznám, že jsem celou diskuzi samozřejmě nečetla 🙂
Mně obecně nějaké drobné chyby a překlepy celkem nevadí (stane se). Co mě ale už dost dlouho 'točí' jsou názvy alb typu: 'Natálky narozeniny', 'Petříka druhý rok', 'Janičky pokojík'.
Vím, že to není nic moc významného a v některých krajích se tak mluví........... ale to lidi fakt neumí skloňovat????
Jen jsem si potřebovala ulevit. Dík 🙂

zuzanocka
27. júl 2012

"no nie su tie detska zlate?"
fakt neviem 😝

petkave
27. júl 2012

@zuzanocka Nevieš, či sú, či nie sú? 😀

jijitka
27. júl 2012

@anrebcz a může být i hůř 😀 Viděla jsem třeba popis jako "Petříkoj pokojíček" Jasně, že se v každé části republiky mluví jinak, ale spisovná čeština je jen jedna. Taky nemluvím knižně, ale když někam něco píšu, chci,aby to pochopili i ostatní (takže nepoužiji výraz štrample, ale punčocháče 😀 )

inkinka
27. júl 2012

@petkave cic-slová bývajú také všeličo evokujúce: cicinbrus, cicvor, ciciak 😎

inkinka
27. júl 2012

@jijitka a inak používaš? Aj štrompadle? 😉

jijitka
27. júl 2012

@inkinka ale jo, už jsem se nakazila 🙂 Já pocházím z jižních Čech a toto se používá na sev. Moravě, kam jsem před léty přesídlila. Štrompadle, to neznám 😀 Ale cukle jsou zajímavé, uhodneš co to je??

zuzanocka
27. júl 2012

@petkave áno 🙂 pretože pravdepodobne nič také nevlastním 😉 aspo�? myslím 😀

petkave
27. júl 2012

@inkinka u nás sú to štrupandle :D

oktarina
27. júl 2012

@jijitka cukle=našupky🙂

inkinka
27. júl 2012

@jijitka nie, musela som sa pozrieť 😀 a lacláče poznáš? Na sev. Morave áno 😉
@petkave a u nás štrumpadle :D

petkave
27. júl 2012

@inkinka lacláče som už počula veľakrát, ale priznám sa, neviem, čo za typ "gatí" to je 😕

petkave
27. júl 2012

@inkinka aj s tým otvorom na brucho? 😲

inkinka
27. júl 2012

@petkave nie, to je už upgrade 😀

jijitka
27. júl 2012

@oktarina takže pantofle 😀
@inkinka ano lacláče jsou česky, ale tady na Moravě jsou to zahradníky 😀

oktarina
28. júl 2012

@jijitka u nás sou to taky lacláče, se zahradníkama bych na tebe hleděla jako co po mě proboha chce 😀

zuzanocka
28. júl 2012

"kakáme aj 6 krát za deň-prečo?" -zakladateľke som nebola schopná odpovedať, keďže neupresnila, koľko krát kaká ona, koľko krát manžel a koľko krát dieťa, prípadne či sú do toho zainteresovaní aj iní rodinní príslušníci 😝

miskakyska
28. júl 2012

@zuzanocka a???...keď jej nevieš dať odpoveď,tak akože neviem čo tu chceš riešiť ... chceš byť zaujímavá?!

stardust
28. júl 2012

@zuzanocka mala si sa jej na to opytat, mozno by si jej bola neskor napomocna pri rieseni jej kakacieho problemu 😉

zuzanocka
29. júl 2012

@miskakyska ty zjavne netusis, do akej temy a preco som ten prispevok dala, tak nemudruj, dobre? 😀
kočky ako
@petkave
@jijitka
@stardust
@berenika39
@didiana333 atď. vedia.. 🙂

petkave
29. júl 2012

@zuzanocka Tak ti prezradím intímne tajomstvo, ako je to s kakaním u nás. Ja 1x, muž 1x, pes 3x, syn 2x = kakáme 7x za deň!!!

miskakyska
29. júl 2012

@zuzanocka nie,vôbec neviem.....však
@petkave? 😉 vysvetli jej,že ja som len rypák :o)

zuzanocka
29. júl 2012

@miskakyska 😝 veď si rypni.. za podmieky, že tým budeš zaujímavá minimálne tak, ako som bola ja 😉
to kvantum otáznikov a výkričník znelo skôr útočne, vieš?
@petkave ďakujem za informáciu 😀 ste lepší.. my len po jednom raze každý 😀 😀