Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

victory1
28. jún 2013

@kkl82 hrubky idu aj mne vytlct oci...a hlavne, ked ich napisu "uradne osoby"..ako pan starosta v Ciernej Lehote pri Banovciach. Na internetovu stranke obce zavesil pozvanku s oslovením "Vazeny spoluvlastnici"... 😖 ... a aby bolo jasne, ze ma v tej gramatiku skutocny bordel, pozvanky, ktore rozposlal obcanom postou zacinaju oslovením "Vazeni spoluvlastnik" .... 😝 😀

zapka21
28. jún 2013

"Vela su tu smeje na výzore žien aké su hodnotite krásu,oblečko a tak dalej.Ano oblečenie robý človeka,ale každa mame svoju predstavu ako sa chceme obliekat,krasa niektoré ju majú s vonka a niektore nie majú ju ale predsa vo vnútry.Postava niektorá je krasna štihla a iná zas plnoštihla ale to neni dôvot na rehot aj taká plnoštíhla je pekná a je jedno či má kryvé nohy každá mame v sebe to svoje čaro🙂.Mám vás všetkých velmi rada a zaroven vám prajem pekny dník."

Pisatelka je z Velkeho Krtisa, tak sa taketo cudo-judo asi da ospravedlnit, ci? 😀

iviatko
29. jún 2013

@zapka21 neda :D tiez pochadzam z VK ;)

luciferova
1. júl 2013

Dotycna zhana dcere saty, chcu aj s musom ladit, kopirujem 😀 "najidealnejsie by bolo, keby su tyrkisove alebo s nejakou takou aplikaciou, kedze ja budem mat take saty a mus kravatu, teda aby sme spolu ladili cela rodinka... alebo moze byt aj stranka, kde by som zohnala latku vo farbe tyrkisu a dala by som si usit..."

arizona
1. júl 2013

@luciferova možno je muš od mušky, nie? 😉

berenika39
1. júl 2013

😝 kylo, oblyčej 😝

že ne, že ne, že to není vážně?? 😎 😎

arizona
1. júl 2013

Ako moze niekto napisat mikYna?? joj vsak to sa aj Stur musi v hrobe obraciat :-/

😀

aknaj
1. júl 2013

..... som dnes robila tortu s kyslej smotani s piškotmi a šlahačkov .... manžel to myluje

no ja neviem, dá sa aj viac chýb ????

stardust
2. júl 2013

Čo hovoríte na kurz rozvýjania zmyslov pre bábätka?

stardust
2. júl 2013

@arizona Stur sa uz davno v hrobe neobracia, ale rotuje s frekvenciou minimalne rovnou frekvencii tvrdeho gama ziarenia 😀

arizona
2. júl 2013

@stardust možno sa už z toho aj ovracial 😉

iviatko
2. júl 2013

Ubytovateľ poskytuje svojim klientom zdarma rozvos ku kúpalisku, stravovacie služby, výrazne zľavy do blízkych RÍMSKÝCH KÚPEL 😅 😅 😅

ikke
3. júl 2013

bes v besnych mediach?:
"Snowdenov otec chváli syna za odvahu: Ten skončil bes pasu a bez azylu!"

pajenka
3. júl 2013

😨 za češ 😨

victory1
3. júl 2013

@zapka21 oblecenie "roby" cloveka odpustim aj vo Velkom Krtisi...ale kryve nohy??? !!!! 😀 😀 😀

victory1
3. júl 2013

@luciferova MUS je predsa od slova MUSi sa zenit... 😝

victory1
3. júl 2013

@ikke ..kokos...besny Snowden... 😕 😀

victory1
3. júl 2013

😀 😀 😀 ...tak som si dovolila upozornit pisatelku na chybu v spojeni "decka izbicka"..a dostala som odpoved, ze "mylit sa je lucke".... 😒 😠 .. 😀

...nebude zo mna pedagog.... ☹ 😝

maznacik007
3. júl 2013

Clapkanie sa v byzene

little84
3. júl 2013

gratasy 😀

fra
4. júl 2013

......nikdy som sa nezmilila......
😀 nemožem, to je už aký logický paradox 😀

ikke
6. júl 2013

co by bola tato tema bez cisloviek? 😅

" 4ia"

nice202
7. júl 2013

Stale mi taha oci slovo "hamba".

ikke
7. júl 2013

@nice202 ja vravievam: za "hambu" na gambu 😉

iviatko
7. júl 2013

Baby kupily ste ten regál v lidl min tyzden???my sme sli v pondelok poobede a nebolo ani stopy po nom☹tak ci sa tak richlo vypredal alebo ani nemali netusím☹

iviatko
7. júl 2013

@victory1 mne nedavno jedna odpisala, ze rychlo pisala, boooze 😀 😀

elvira
8. júl 2013

Tak celý tento inzerát mě dostal: http://zvirata.bazos.cz/inzerat/25728449/voljer...

domak2
9. júl 2013

egzotika 😅

domak2
9. júl 2013

@elvira to uz podla mna ani nie su gramaticke chyby ale iny jazyk haha 😀

suezana
9. júl 2013

najsamlepšie - toto slovo mi trhá vlásočnice :-P