Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka70
23. feb 2012

@petkave , no ja už deti mám dlhšiu dobu, tak dúfam, že k zhoršeniu verbálnych schopností u mňa už nedôjde 😉. Ja si myslím, že som celkom tolerantný človek, takže nech každý hovorí ako chce, napokon verím tomu, že aj ja občas nejaký ten "plurálik" 😀 či inú chybu v reči či gramatike určite spravím. Len ako sa hovorí, čoho je veľa, toho je veľa a niektoré slovné zvraty pôsobia fakt komicky. 🙂
Ja to síce "neodcudzujem" , ale tak, zasmiať sa môžem, no nie? 😀 😀 😀

petkave
23. feb 2012

@bodka70 veď jasné. Keď toho nie je veľa, tak mi to príde dokonca milé, ak sa tak mamička vyjadrí. Ale teraz, keď sa pohybujem často medzi matkami na MD, toho už mám cez hlavu. Ešte šťastie, že od septembra nastupujem do práce. To si zase s tými svojimi puberťákmi v škole precvičím iný slang. jj, LOL a podobne 😀

bodka70
23. feb 2012

@petkave , no ja som pri oboch dcérach nastúpila do práce aspoň na čiastočný úväzok už po ich 8 mesiacoch (účtovníctvo), o deti sme sa na striedačku starali s mužom, robil na smeny, pracovala som v čase jeho voľna. Takže možno preto ma tá materská demencia "lízla" len zľahka. 😉 😀 😀 😀
Predsa len, možnosť konverzovať s dospelými osobami robí svoje.

petkave
23. feb 2012

@bodka70 Tak to ja sa tiež nemôžem sťažovať. Doučujem nemčinu, cez víkendy riešim pre jednu firmu papierovačky, kamoške pomáham s bakalárkou, mužovi so seminárkami do školy a ešte mám na krku jeden projekt, na ktorý sa naša škola dala - to mám na dohodu. Ešte nie je skončený a už vraj ideme do ďalšieho. Mne na MD to celkom vyhovuje, len moje kolegyne frflú, že sa iba projektuje a učiť nemá kto 😀

petkave
23. feb 2012

Zienky co ste objednavali z netu tie vrchne apostolky(na suchy zips) na latkove plienky,z akej stranky?Nieco co mate overene...

A ktovie, ktorého apoštola myslela. 😲

inkinka
23. feb 2012

@berenika39 a bolo to určite tu? Nemyslíš náhodou toto:
ww.modrykonik.sk/forum/tema/perly-nasich-deticek-vase-trapasy-a-zazitky/?page=113
a odpoveď lucisy?

jennyska
23. feb 2012

@berenika39 Ahoj 🙂 Tak jsem to tedy prověřila. V posledních příspěvcích u tebe ani u llucie nejsou kolem včerejších dopoledních hodin v tomto tématu žádné příspěvky. Kontrolovala jsem i vymazané příspěvky, stopnuté příspěvky, či diskuzi celou s našimi programátory, ale tvé příspěvky tam nejsou. Stalo se tedy asi to, že jsi např. nedala odešli příspěvek a nebo ti spadly stránky v mezičase psaní příspěvku. Jiné odůvodnění to nemá, protože u nás příspěvek na stránkách nikde není 😉

berenika39
23. feb 2012

@inkinka
@jennyska
V tom případě je to se mnou ještě horší, než jsem si myslela. 😝 😝 😝 . Mohla bych ve svém věku už zkoordinovat práci, domácnost, děti a k tomu myšlení 😝
Psala jsem do perliček, zřejmě si myslela, že jsem v Gramatickém okénku a dnes tady plašila zbytečně. tímto se hluboce omlouvám všem zůčastněným. 😝 😝

bodka70
23. feb 2012

@berenika39 , a ešte aj mňa si "oblbla" 😀 😀 😀 . Dokonale si ma presvedčila, že som tie príspevky čítala v jazykovom okienku 🙂.

berenika39
23. feb 2012

@bodka70 na to jsem snad i pyšná🙂)))))
(v dobrém🙂)

jijitka
23. feb 2012

@berenika39 je to sice záhada, ale já ten tvůj zatoulaný příspěvek na téhle diskuzi četla. Takže odeslat jsi ho musela.. A opravdu a na 100% byl tady 😲

berenika39
23. feb 2012

@jijitka právě že ne!!!!! celé je to náhoda, v diskusi Perličky našich dětiček nebo jak to jmenuje 😉 napsal někdo něco o tom, jak někdo spletl význam nějakého slova, já se toho chytla a reagovala právě v téhle diskusi - i když jsem to chtěla napsat sem do Gram. okénka 😀 . Koukni se tam, pořád to tam visí. Jsem tu za joudu, no🙂))))))

jinak děkuji za podporu 😉

petkave
24. feb 2012

Klasika Y/I... Ktovie, akého týpka to pani vlastne hľadá:

Hľadám dobrého gynekológa v Bratislave (okolie Rača, Krasňany). Máte nejaký dobrý typ, odporúčanie, pozitívne skúsenosti? Ďakujem.

sharlotta
26. feb 2012

Ja uz ked vidim slovo "prt", tak mam pocit, ze ma prave zasiahlo najmenej 220V! Podla cca 50% populacie sa u nas "prti", nie "prdi"... 🙄 😅 😕

didiana333
27. feb 2012

Takéto zdrobneliny ma iritujuuuuu...v bazáre,že..."hviezdne šiatky"..... 😝 jak u dementov fakt.....to bolo akože si máte kúpiť šaty,aké nosia aj hviezdy.... 😅

blovitc120
27. feb 2012

@didiana333 ja čitam, že škriatky 😀. Ale ani to by ma neprekvapilo, inak výraz ohavný

romcovaklarka
27. feb 2012

Tak je tu zas jedna nová diskuse a já ani nevím, o čem je 😢 😀

" slovíčka oznamujcí tati mamy to je nadherne ucit sveho milovaneho brocka na ktereho nedame dopustit ucit chodit to je nadherny pocit je tak maly a rozkosny kdyz me prvni dite se ucilo s tatinkem chodit tak me to as dojima je tak malički a ten tatinek veliky jé kdys mi rek mami mohla sem ho k smrti ulibat bila jsem stastna pak asi po dvaceti dnech co mi rek mami tak pak se naucil mluvit cobidu a to kdys keme dupital v bodickach s ouskama pejska nebo v botaskach to je teprve nadhera a kdys k tomi kricy pres celou ves mami no co byste rekli bylo to hezke setkani po 5 hod. byli s tatinkem u babicky."

lenka3007
27. feb 2012

@romcovaklarka Nechápem 😅

didiana333
27. feb 2012

@romcovaklarka ...o čom sa tam píše??????? 😅 tiež nejak nemchápem..... 😉

berenika39
27. feb 2012

@romcovaklarka trochu to zavání nějakým tím promille.....ani já nechápu..

berenika39
27. feb 2012

@romcovaklarka tohle bude asi dtto 😀
jana je muj pripad je uplne to same co ja jeji patnact a rada mi breci na rameni a vecinu casu stravi u zrcadla a jak se lidove rika emoticon mačká si bědary . utika mi z domu a ja nevim co stim jednou se mi vratila as v 5 rano. a zapletla se s nejakymi kluky na ten duvod ze se ji ten kluk libi a ze uz chce obcanku a tamleto a tamleto s ní je to proste hrozne napiste svuj pribeh a okomentujtemi ten svuj prosim co kdys mlati puberta s mim 3 ditetem a ty 2 jsou teprv 1 roční nestíham

ikke
27. feb 2012

hmm, to nebude syndrom pokazenej klavesy ".', mozno pokazena klavesa "," ? 😅 nemate kontakt na dr. house?

berenika39
27. feb 2012

@ikke vydrž, tady začíná na TV Nova ve 21.15, zeptám se ho....zrovna se chci koukat 😀 😀 😀

ikke
27. feb 2012

@berenika39 tak daj potom vediet 😕

romcovaklarka
28. feb 2012

@berenika39 @ikke Holky, tak jsem včera taky koukala, ale na tenhle složitý problém jsem zatím diagnózu nevydumala 😒 Pro jistotu bych ale navrhovala lobotomii, pokud nepomůže, tak v tomhle případě určitě už ani neuškodí 😀

alamo
28. feb 2012

@romcovaklarka Ja myslim, ze takhle prave pise clovek, co uz tu lobotomii absolvoval 😎 .

ikke
28. feb 2012

kvizova otazka na dnes: co dotycna predava?

"Balik detskych bodov"

ikke
28. feb 2012

doplnujuca otazka (pomocka):

"Ružové bodíky"

bodka70
28. feb 2012

@ikke , má u mňa jeden červený bod. 😉

berenika39
28. feb 2012

ted založená diskuse, to už tu včera bylo, nick bloknutý, tak si udělala nový - stejný, přidala jedno písmenko nakonec...nemám slov🙂

kdys bězí a ktomu krici mami je to hezke ale da to zabrat emoticon ja mam 2 holky a tem je 2 roky jsou to dvojcata tet cekam vanesku ucim je mluvit a chodit je to tezke