Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

inkinka
19. apr 2012

@bodka70 ale toto nie je bizarnosť, má to logiku: http://www.zzz.sk/?clanok=5717 nie, negarantuje sa nič, ani istoty 🙂

eaka
19. apr 2012

@bodka70 ale oni len nejaképarauretrové žľazy premenovali na ženskú prostatu.. ona tam celý čas bola, len jej hovorili inakšie 🙂

inkinka
19. apr 2012

Hovorili jej inakšie, ale aj k nej inak pristupovali ako k mužskej prostate - pri liečbe jej ochorení, teraz by sa to mohlo zmeniť. Ale to som už od gramatiky odbočila.

petkave
20. apr 2012

Ženy, tak tomuto sa hovorí emancipácia v jazyku. Mne sa páči, ako to majú vyriešené Nemci, teda aspoň v písomnej komunikácii. To by som vás tu mohla osloviť Liebe TeilnehmerInnen a nikto by sa nemohol sťažovať,lebo v jednom slove sú zahrnuté oba rody a basta. 😀 Len vraj nemecké aktivistky ešte nedoriešili neosobné zámeno man (ktoré je podľa nich odvodené od slova chlap) a chceli by k nemu aj ekvivalent frau... Ok, dosť bolo... Táto časť je iba pre nemecky hovoriace a mám taký dojem,že tých tu zas nie je toľko veľa 😲

petkave
20. apr 2012

😝 mali sme plesen v potravinovej skryni v rohu 😝

petkave
20. apr 2012

😝 dnes mi odchadza moj velky bratček na 4 dlhe mesiace do Norska! 😝

petkave
20. apr 2012

😝 O mesiac ma try rocky 😝

petkave
20. apr 2012

😝 Ja mam 2 vatsich drobcov 😝

petkave
20. apr 2012

😝 pôjdem s malou sa objednať ku pedikúrke, manikúrke a kaderníčke 😝

Tak ja neviem, pedikúrka, manikúrka? To už sú čo za pojmy???

😀 😀 😀

Pozerám, že som sa nejako rozbehla 😀

petkave
20. apr 2012

😝 urobím kafčo vyložím nohy a budem relaxovat a čakat kým ma osviety....Babulky pekný výkend všetkým 😝

bodka70
20. apr 2012

@petkave , to bude asi taká malá kúra, t.j. kúrka na nechty 😉 , alebo ešte môže ísť o odborníčky na kurie oká 😀 😀

petkave
20. apr 2012

@bodka70 alebo tie odborníčky autorka tak nežne oslovuje, ty moja "kurka"? 😀

bodka70
20. apr 2012

@petkave , no ktovie, ale tak potom by sa kaderníčka mohla uraziť, že ona nie je kurka 😀 😀 😀 .

a malá poznámočka k milovníčke kávy: no zlatko, keď chceš, aby ťa "osvietylo", musíš zobrať knihu slovenského pravopisu, v usadeninách od kávy síce môžeš čítať svoj osud, ale nie to, kde sa píše i/y 😉 😀 😀

ined77
20. apr 2012

"Jsem pracující matka na trv. prac. poměr. od 1a1/2 dítěte" 😅
jak tuhle větu chápete? 😅 ..má daná žena 1,5 dítěte? 😅 😀

inkinka
20. apr 2012

@ined77 tú polovicu má asi v striedavej starostlivosti 😀

alamo
20. apr 2012

Takže kupujete pořád neutrál...Se chceš asi nechat překvapit viť?...

😀 Vitim, vitim. 😀

romcovaklarka
20. apr 2012

@ined77 Anebo je to prostě nějaká statisticky průměrná žena - nebo spíš trochu nadprůměrná, jinak by měla 1,2 dítěte 🙂

alamo
20. apr 2012

@ined77 Jasne, ze ma 1,5 ditete. Vzdyt jedno dite je malo a dve moc, ne? 😝

eaka
20. apr 2012

Podkani vladnu na Slovensku! 😉 (citát)

berenika39
20. apr 2012

😝 zijeme z Jizni Karoline, 😝
(komentář - sázím skoro všechno co mám, že je to děvče, co se v pátek nudí a prudí 😀 😀 😀 ).

petkave
20. apr 2012

@eaka tak to je fakt sila 😀

eaka
20. apr 2012

Ale mám niečo ešte "lepšie"
"kráska v potiažach" (citát) toto práve povedali na DomaTv, upútavka na film s R.Gerom a K.Basinger... (komentár)

eaka
20. apr 2012

@petkave ale na jej obranu musím napísať, že príspevok napísala druhýkrát a tam už napísala "potkani", takže si to všimla, napísala asi v rozhorčení, ale nedalo sa už opraviť.. stáva sa.. 😉

petkave
20. apr 2012

@eaka a to myslela našu vládu? 😅

berenika39
20. apr 2012

@petkave ne, našu!!!!!

alamo
20. apr 2012

@eaka Nahodou mne se to libi 🙂, podkani - to je jeste horsi jak potkani. Asi to zacnu pouzivat 😎 .

berenika39
20. apr 2012

@alamo mimo téma, ale musím:
víte, jak se rodí děti? rozením....
jak se rodí kotě? kotěním....
jak se rodí vůl? volením.....

alamo
20. apr 2012

😀 😀 😀
@berenika39

jijitka
20. apr 2012

😝 PERVEKT MODERATOR 😝
nic dalšího,jen tahle dvě slova. A teď si vyber, má to být perfekt (příp. perfect) nebo pervert??

benne
21. apr 2012

*Dajte niejaky typ na dovolenku chorvacku s detmi. *

-normálne k tomu nemám ani čo dodať.. spolu som narátala 5 chýb