Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

roasha
8. okt 2009

tak mna dostalo toto 😅 :

"s priatelom sme kupovali cez hú byt a figurujeme na zmluuvách obaja...chcem sa spítať,dá sa nejakým spôsobom odbremeniť od zmluvy?proste,aby tam figuroval len jeden z nás?..pítam sa,lebo to medzi nami škrípe a preto sa dopredu informujem,ked ten vzťah náhodou stroskotá..či vôbec existuje nejaké riešenie(okrem predaja)...prosím o radu..za každú budem velmy vďačná."

o hrubkach v nazve temy a motte,ani nehovoriac 😅

erikasadek
8. okt 2009

roasha, tak niekto kto ma predssi v chybach.. 😀 😀

babula90
8. okt 2009

Mne tiež vadí, keď niekto neovláda svoju rodnú reč v písomne podobe, bije to do očí. U mužov by som to ešte prepáčila, ale ak žena neovláda vybrané slová, to je taká vizitka 😒 Fascinujú ma všelijaké skomoleniny, napr. koženné 😀 Väčšinou je to tak, kto málo číta, nevie pravopis....

grettka
8. okt 2009

"švagrinná", "bratček", "na hrádzy"

zuza80
8. okt 2009

babula-rovnáka vizitka ako u mužov 😠 ja tam žiadny rozdiel nevidím, v triedach sú obe pohlavia, učia sa to isté, tak prečo mužom prepáčit?pretože sa im nechce to naučit?

katrin21
8. okt 2009

baby, mna dorazil nazov jednej temy,kt. uz aj zamkli: "neviete MY poradit?? "a dalej pise, ze sa "píta, lebo..."... no skoro som odpadla...

katrin21
8. okt 2009

jaj, uz ste to tu preberali, sorry, necitala som 😀

rajcina
8. okt 2009

tak to som teraz citala aj ja
kokso to bol pravopis trapaaaas to je hanba fuuha sila

babula90
8. okt 2009

zuzka, jasné, ani u mužov by sa to nemalo tolerovať, ale také množné čísla ešte odpustím, hrúbky nie 😀 , ale u žien- to je vizitka každej ženy! Veď sa to učí na 1.st. ZŠ a to sa podla mňa ešte chce učiť asi každému, Inak je pravda, kto sa to raz naučí, nemôže zabudnúť.
švagrinná 🤐 😎

babula90
9. okt 2009

z Myjavi 😀

krpito
27. okt 2009

neviem či toto má vôbec konkurenciu 😀

chcela by som k tomu vyhadzovaniu ,,,nechapem to su tam finalisty ktory su nemasny neslany a predca ich nasilu niekdo drzi sms a hlavne rodinny prislusnici,,,ja by som to zakazala keby aspon vedeli spievat ale su nemasny neslany a predsa postupuju,,,a koly takym vypadavaju taky co maju na viac ako ti ktorych ich tam drzia ako napr,otec dotycnej ktora je uplne o nicom nespieva ,nevyzera ani dobre a usmev ma ako keby prave bola na wc,,,fuj hamba...mal by sa jej otec uvedomit ze keby sme mali taku superstr tak toje len hamba,,,,fuj fuj fuj...

lul
27. okt 2009

krpito - tak to som sa davno nezasmiala 😀

krpito
27. okt 2009

no človek neviem či sa má smiať alebo plakať 😀 ja mať také medzery vo vzdelaní, tak radšej len čítam 😀 😀 😀 😝

babula90
27. okt 2009

presne tak, pravopis je vizitka človeka! 😉

zuzka1.
27. okt 2009

krpito je to ta, ktoru mylsim????

krpito
27. okt 2009

ja neviem či to je dôležité, ale pre mňa dosť ☹ poznám veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí a keď po nich čítam texty, fúúúha 😒 ale oni to berú tak že však študovali napr. architektúru, ale zabúdajú že to sú základy SJ zo základnej školy 😢

babula90
27. okt 2009

aj pre mna je to dolezite, zvlast nechapem, ako moze zena robit take chyby 😕 , naozaj je to 1st.ZS a to sa vtedy skoro vsetci chcu dobre ucit 😀

krpito
27. okt 2009

zuzka1.tentokrát nie 🙂

vinifera
27. okt 2009

Krpito fakt tento krát nie? Brďo tak to si silno konkurujú.... 😀

babula90
27. okt 2009

tak toto je sila: "reflexsné" 😀

krpito
27. okt 2009

vinifera, dnes sa zasa ozvala, má tam "tiež najsammamu"" a už sú aj prvé odozvy, ale vzhľadom k tomu, že tieto typy poznám, tak 🤐

A čo sa týka konkurencie, neviem či ju táto "neprečúrala" 😀 😀 😀

monkula
27. okt 2009

ja som sa teda dobre zasmiala na egzekútorovi 😀 😀 😀
o kom točíte? Aj aj chcem vedieť, chcem IP 😀

zabka78
27. okt 2009

nie som maniak na SJ, ale nepise sa nahodou pred "a to" ciarka?

zabka78
27. okt 2009

a "tentokrat" spolu?

babula90
27. okt 2009

zabka, preco rypes? To su banality proti tym hrubkam. A mimochodom, ja som to pisala s malou na kolenach, takze vylmi rychlo a jednou rukou. 😀

zabka78
27. okt 2009

babula90 - nerypem 😀 , pytam sa. ja sama si po sebe najdem kopec chyb 😀

babula90
27. okt 2009

chcela som napisat velmi rychlo.
ciarky v rychlosti neriesim.

krpito
27. okt 2009

zabka78, prečítaj si môj príspevok o 15.48 a budeš vedieť odpoveď 😝 tentokrát sa píše spolu 😉 ale ako píše babula90 jedna čiarka alebo nečiarka pred a to sa nedá zrovnávať s chybami ktoré sa tu vyskytujú 😝

babula90
27. okt 2009

krpito, inteligentná odpoved 😉

babula90
27. okt 2009

mohla by som napisat aj "intelygentna otpovet" 😀 😀 😀