Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jarkalada
13. sep 2012

další krásné číslovky..."...protože 2.hý a 3.tí trimest ..." 😎

domak2
13. sep 2012

@iviatko no ja by som s dedickami zasla za pravnikom, opytat sa ci aj ja nededim hehe 😀 😀 😀

pajenka
13. sep 2012

Pomoc! Čekat 20 let, než mi potvrdí, že jsem na 100% holka? 😀

😝 Tak čekáme zdravou HOLČIČKU Nelinku. Máme 23cm a 350g. A jsme holčičky na 100% 🙂 😝

pajenka
13. sep 2012

😝 Opravdu paráda ANGÝNA jak vyšitá 😝

bodka13
13. sep 2012

názov otázky je určite preklep,ale donútil ma normálne rozmýšľať 😉 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/kde-najdem-strucny-a-jasny-postup-pri-masazi-hrazdicky/

bodka13
13. sep 2012

@pajenka fúúú,to by bol inak riadny problém aby mamička nebola holčička 😀 😀 😀

pajenka
13. sep 2012

@bodka13 😀 Tak hlavně, že si je už jistá 😉

katyxq
13. sep 2012

"Proč mě to miminko začalo při každém kojeni hrýst ???"

bubbles
13. sep 2012

Materska dovolenka a jej zaciatie. 😖

zuzanocka
13. sep 2012

@katyxq možno čítalo jej príspevky 😀
@bodka13 ja som ten názov témy videla, ale "hrazdičku" som prehliadla 🙂
@bubbles asi sa mamina nevedela rozhodnúť, či dá "začiatok" alebo "začatie" 😀

domak2
13. sep 2012

@pajenka mozno mala maminka predtym penisek 😀 😀 😀 dnesna veda smeruje dopredu haha

petkave
13. sep 2012

😝 Krásna súpravyčka podprsenka a tanga nohavičky len 4 Eur!!!! 😝

petkave
13. sep 2012

@zuzanocka tak budeš mať neozdopený 😀 Ale ak by si chcela, tak mám dnes pre teba tú súpravyčku, čo som ponúkala vyššie 😀 Mimochodom, je to z mimiaukcií, zo sekcie Bytový textil a doplnky 🙂

tvojezlatko
13. sep 2012

"Za pebiaze si kupime treninkove nohavicky a mozno aj vyteplene." A dievcata chcem sa opytat vam nevadi slovo presnidavka??? Myslim tu na slovensku, ked to tu pisu tie kucharky?? Teraz bez urazky na ceske mamicky, lebo tam je to myslim pouzivane slovo normalne.

tvojezlatko
13. sep 2012

"mozem byt na marodku?" a "pitliki na vymenu"

tvojezlatko
13. sep 2012

"v january to nekrycalo"

bodka13
13. sep 2012

"Mam natchu, mozem si dat nieco?" ...poraďte 😀 😀 😀

bodka13
14. sep 2012

niečo z fotoblogov ... "Tortyčky pre deti"

syslica
14. sep 2012

@bodka13 Vidím, bodka, že si ma predbehla... ale keď toto skočí človeku do očí ešte pred prihlásením sa na Koníka... no na tyčku! 😝

bodka13
14. sep 2012

@syslica nedokážem pochopiť ako tam niekto môže napísať "y" keď to mäkko vysloví 😠

syslica
14. sep 2012

@bodka13 Ja by som to dokázala pochopiť ešte tak u žiaka 1.-2. ročníka ZŠ (syn napísal, že "vzduch je pliná látka 😝 " napriek tomu, že sa to vyslovuje tiež tvrdo)... ale keď už niekto dokáže sám upiecť tortičku, mal by zvládnuť aspoň základy pravopisu. 😅

ikke
14. sep 2012

u toryciek si to este viem predstavit, mozno tam mala najprv "torty", no nebolo to dost jemnucke na tuto stranku o detickach a pri doplnani si to "nevsimla" 😅
co ale nepochopim je, ked ludia napisu Y po čšťž

bodka13
14. sep 2012

@ikke
@syslica ...už sú to tortičky 😉 🙂 chyba je opravená

syslica
14. sep 2012

@bodka13 Už som sa potešila, že mama sleduje Jazykové okienko... ale figu, to ju len akika na chybu upozornila a poradila, ako ju opraviť. No, mama je od Dunajskej Stredy, zrejme maďarskej národnosti.. ja mám však na Maďarov z DS ťažké srdce, lebo som kedysi učila starého pána, Rakúšana, po slovensky, a ten chcel priamo v DS na pošte poslať list... aj to tam pekne po slovensky vysvetlil - normálne som bola naňho hrdá - a babizňa za prepážkou mondokovala len magyarul! 😠 😠
Zas, aby sa niekto neurazil, sú aj Maďari hovoriaci pekne po slovensky, napr. Béla Bugár - ale toto faux pas na pošte ma fakt dožralo.

akika722
14. sep 2012

@syslica ano upozornila som ju,samozrejme v dobrom lebo vyššie si z nej už každy uťahoval..a každy je aky je..aj ked pravdupovediac nechápem,moj manžel je tiež napol naďar a taku chybu by neurobil ani keby mal oči zaviazane... 😒
No neodsudzujem,aj mne sa može stať že píšem a neuvedomim si 😉

jarkalada
14. sep 2012

..."to je sice super že píšete článek jak je upravovat a jak je pěstovat ale ve kterém opchodě je mužu koupit to jste nenapsali" 😨 🤐

ikke
14. sep 2012

"A dostala som po paluly od maleho"
"No odpadla som ked som ich vydela,ved ani smeti by som v takych nesla vysipat okamzite do kosa by som ich hodila."

blovitc120
14. sep 2012

@ikke 😀 😀 😀 to odkial mas 😀 😀 ?

iviatko
14. sep 2012

Moj najvedcsi anielik ma dneska 7 rokov.

ikke
14. sep 2012

@blovitc120 tunajsie fotoblogy...