Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

nice202
7. jan 2013

och "ja som pocula také ze ked ty chuty maso tak bude chlapec " 🙄

haley7897
7. jan 2013

Ze sviatky radosti a pokoja, ja doma pulyrujem cely dom, da gauci pod paplonom pri telke chore dieta a moja,, opora v dobrom i v zlom " si sedi na firemnej party a ani ho nenadan ponahlat sa domou, ci nepotrebujem s niecim pomoct, kaslem na vsetko vianoce dojdu aj ked nedopulyrujem, idem si urobit kavu a vylozit nohy

dobre robis a zober si k tomu knizocku. napr, pravidla slovenskeho pravopisu - to je take nadcasove sci-fi 🙄

jaja01k
7. jan 2013

"pozitívních testů přibívá"

berenika39
7. jan 2013

😝 Aspoň vým, že se v životě neztratí 😝

pajenka
7. jan 2013

😝 antibiotyka 😝

iviatko
7. jan 2013

dnes mi prislo emailom: Vážený zákazník,

dnes Vám bola odoslaná zásielka. Zásielka sa bude doručovať nasledujúci pracovný deň. Detaily zásielky:

Odosielateľ: PARFUMI A KOZMETIKA, s.r.o., Cintorínska 2, 94901 Nitra

mataharyy
7. jan 2013

Tak já dnes padla. Kniha pro děti a v ní: "Z čím si hrají malé holčičky?"

ikarkulka
7. jan 2013

@iviatko Ne ne? 😀

luciferova
7. jan 2013

Baby poradte nejaké vitamíny na padanie vlasov...dakujem 🙂))

haley7897
8. jan 2013

Ospravedlnujem sa adminom,ze v prvej kratkej sprave som si dovolila spitat ci nema niekto na predaj a vecicky a ze v druhej som pisala velkymi pismenami.uz sa to viac nestane....a som zvedava aku chybu som pravila tentokrat

nejaka ciarka, y/i, ale inak v poho 😀

jaja01k
8. jan 2013

"15ctý zoubek"

ikke
8. jan 2013

"Akú dezinfikáciu na rany pre 14 mesačné dieťa?
...dezinfikačný sprej..."

pajenka
8. jan 2013

😝 kamarátce 😝

bodka13
8. jan 2013

"prepychnutie dutín"

luciferova
9. jan 2013

Maminky kuk ku mne super ceny a pocta este dnes zadarmo

luciferova
9. jan 2013

Maminky kedy zvykne byt zapis do Materskej škvôlky?

jaja01k
9. jan 2013

"Jelikož má spousta z Vás milný informace..."

jaja01k
9. jan 2013

"balit už jen na široko 1nou plenkou"

haley7897
9. jan 2013

Poradite nieco na rychle znizenie talku?

jasne, menej rozpravat 🤐

jaja01k
10. jan 2013

"s pomocí vytamínů"

syslica
10. jan 2013

Ahojte, odporúčam pozrieť túto tému. https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/som-tu-nova-s-nickom-magdalena66/
Máme na MK spisovateľku, ktorej sa podarilo vydať knižku a prišla sa nám s tým pochváliť. Naozaj 😝 inšpiratívne čítanie 😝 .

lenka3007
10. jan 2013

@syslica tak ja konecne napisem nazor a admin to zmazal... ale aspon som sa zasmiala, ale skor je to na zaplakanie, ked niekto nedokaze prijať kritiku 🙄 🙄

pajenka
10. jan 2013

@syslica Pozdě ☹ škoda 🙂

haley7897
10. jan 2013

@syslica ach, admin nas uz ochranil pred istym utrpenim 😀 😀 😀

katyxq
10. jan 2013

Vybrovalo

haley7897
10. jan 2013

Baby co robyte so soplikami pri detoch co pomaha?jeduje sa ked to odsajeme ma ich znovu ani kvapky nejak nepomahaju je mrzuty nic ho nebavy mna zachvylu odvezu

hm, tusim aj mna 🙄 🙄 🙄

syslica
10. jan 2013

@lenka3007 Môžeš reagovať priamo tu: http://www.martinus.sk/?uItem=139444
Inak, viete čo mňa zarazilo najviac? Že také seriózne vydavateľstvo ako Albert Marenčin si pokazilo renomé vydaním takého braku. Oni totiž vydávajú zvyčajne kvalitnú literatúru (Hvorecký, Satinský a pod.) Tu sa zrejme aj majster tesár "uťal". A tých jazykových redaktorov, čo sa na tom muselo narobiť!

ikke
10. jan 2013

@syslica no, ked si pozries v martinuse "zakaznici, ktori si kupili tento titul, si kupili tiez", zda sa, ze toto nie je jediny titul z cervenej kniznice od Marencina... 😅

https://www.youtube.com/watch?v=_e3DA-Uctvw
syslica
10. jan 2013

@ikke To sú určite rodina, široké príbuzenstvo a priatelia autorky, čo si to pokupovali. 😝 A čo sa edičného plánu vydavateľstva týka, možno im seriózne čítavé tituly zarobia toľko, že si môžu občas dovoliť sponzorovať aj brak... alebo sa takýto typ literatúry ozaj dobre číta istému (širokému) okruhu ľudí, takže je to vlastne skvelý biznis? Ktovie, kde je pravda....

pajenka
10. jan 2013

😝 citlyvý čich 😝