Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

dusanab
11. okt 2010

nie, ale na gympli sme boli dve na celej škole 😀 zbytok som bola sama.... 😉

monkula
11. okt 2010

aspoň si Tvoje meno každý zapamätá... Ja len splyniem s ostatnými tvárami

neumisa
11. okt 2010

no, když jsme u jmen ... mé jméno a rodné příjmení mělo dohromady 19 písmen - víte, jak jsem v 1. třídě nenáviděla svou matku? 😀

dusanab
11. okt 2010

@monkula veď to, ja s davom nesplyniem ani keby som chcela 😉

@neumisa 😀 😀

eaka
12. okt 2010

kamoškina dcéra sa bude chúďatko tiež trápiť, kým sa naučí sa podpísať... meno+priezvisko dáva spolu až 20písmen!!!

monkula
12. okt 2010

teraz som si uvedomila, čo som spravila mojej dcére 1.meno+2.meno+priezvisko= 22 písmen 😅

eaka
12. okt 2010

@monkula z druhého mena môže písať iba iniciálu 😉

monkula
12. okt 2010

@eaka no, alebo, v tom prípade ju "oslobodím" o 7 písmen 😀 😀

traktor
12. okt 2010

predam Rifle na traky mikimauz 🙂

monkula
12. okt 2010

😀 😀 😀

mixka
12. okt 2010

dnesny novy cas uverejnil:

Tanečnýk Peter Modrovský bol ONLINE: Čo chystá Adele k jej 30-ke? 😀

monkula
12. okt 2010

@mixka to vážne? tanečnýk 😀 😀 😀 😀

mixka
12. okt 2010

vazne, takyto blud by som si nevymyslela 😉

zuzana76
12. okt 2010

@mixka to bola asi chyba, preklep, asi chceli napisat tanecny instruktor, alebo nieco take a zostalo im tam to y, asi si to neskontrolovali, to neverim, ze by niekto napisal umyselne 😀

mixka
12. okt 2010

no ved hej, moze byt 😀

monkula
12. okt 2010

pomoc... 😅 😅 😅
tu sa neda potom nič pisat čo len o gramatike opisani mne je to fuk nikto nieje ani jeden čovek dokonaly to si zapametajtechcela som poradit ale vi o mojjom.pisme nie o probleme poradit ale o pisme dakujem pekne

erikasadek
12. okt 2010

@monkula 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eaka
12. okt 2010

ja si tu dnes čítam na koníkovi a čo som sa tiež nedočítala...ale už sa mi to sem ani nechce kopírovať, lebo si pripadám ako nejaký inšpektor, ktorý číta príspevky len preto, aby v nich hľadal chyby...
inak taká perlička, tatino mojej dcéry je z Ostravy a keď malá nechcela jesť, tak babka spustila "mi, mi, mi...!" Ja som nechápala...že čo sa deje..že či myš, či čo? A to oni v OV používajú nesamostatnú formu zámena aj v situáciach, keď sa má použiť samostatná, takže to malo byť "mne, mne, mne (akože mne to daj mami spapať, ja to chcem)... no ale to je špecifikum regiónu 😉

didiana333
12. okt 2010

Z fotoblogu jednej mamičky:
Ja amoje dcerki prekrasne ktorich miluje m
mam tri deti a manzela som nanich velmi pišna.......................................
dobry.den.....viete mi poradit..meškalo mi menstruacia.....celi mesiac.....a...urobila som si ...bejbi..test..a bol pozitivni ...ale malu ešte ...kojim......avždy mavam.........po ....každom..močeni...hnedaste...vitoki aobčas aj take.....ako krv ale len ........trochu....ešte sopm to nemala...tak.......pri dalšom ked...som....bola ..tehotna.....................................diki

vidím,že aj
@monkula to čítala.... 😀 😀 😀

warholette
12. okt 2010

prave som nasla slovo podstivo 😉

wnelia
12. okt 2010

Jedna Ing mala v inzeráte VYSAČKA 😀 To nie je všetko 🙂 Píšem ďalšie "hlody".... čižmyčky, mynerálka, mobyl, dyktát, pižamo, mylý, 😀 😀 😀 😀

eaka
12. okt 2010

@wnelia a to je všetko od tej p.Ing? to tá diplomovka musela vyzerať!!! 😀

nice202
12. okt 2010

hehe, mozno ta Ing. nepoznala i, alebo je ako pubertacka co pouziva namiesto v -w, namiesto k- ch a tak

ellise
12. okt 2010

@dusanab může tě ubezpečit že já se svým jménem byla jediná nejen ve škole, ale na vesnici určitě a možná i v okrese, na ZŠ ani nevědeli jak moje jméno napsat, dnes je to vcelku profláklé, ale před 40 lety jsem byla za exota, a moja sestra se jmenuje Kamila, a to byla taky něco.

wnelia
12. okt 2010

@eaka Jáááj, niééé.... 😀 od nej je len vysačka 😀 tie ostatné som si prečítala pri rôznych inzerátoch 🙂 ale aj tak sila 😀 😀 😀

ellise
12. okt 2010

@blanka.k ale určitě se vyslovuje si, sem, viděl sem, byl si, režisérka nás na to neustále upozorňuje a zuří

ellise
12. okt 2010

moje dcera má jméno +příjmení 17 písmen, ale na monkulu nemám, ta tvoje slečna ti jednou poděkuje, ještě navíc když ji budou některé ze jmen komolit

kaya60
12. okt 2010

@didiana333 aj mna to najprv pobavilo, ale potom som si vsimla, ze to dievca je myslim z Ruska alebo pod. a preto nevie dobre slovensky

traktor
12. okt 2010

@kaya60 nie je z ruska, je košice-okolie, cana..a bude to cokoladka..ale to neva 😀 😉

monkula
12. okt 2010

@kaya60 Ako si prišla na Rusko.... 😕 😕 😕