Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ella1
27. aug 2008

aha-tak my to máme na prd 😅 ale po fr. neviem.....tak som nevedela....

nobody
27. aug 2008

no tak jsem zjistil, že po slovensky umím velký **** 😀
pa

emjee
27. aug 2008

ella ani ja, ale toto viem 😀

ella1
27. aug 2008

nobody-aj my 😀

emjee
27. aug 2008

cau niktoš 😉

ella1
27. aug 2008

že niktoš 😀 😀 😀

simply.vero
27. aug 2008

niktoš 😀 😀 😀 to začnu používat, to bude mít za tu hardly.vero 😀

lefika
27. aug 2008

baby, tak ja ho vyzujem a vy k tomu este aj toto 😔 😀

nguyen
27. aug 2008

iva aj ja mam tento problem aj ked to niekto neuznava ale ja slovenscinu pouzivam mozno tak 5% celeho mojho dna a tam uz je zahrnuty aj konik 😀 , ja dokonca v normalnom stave ked som tu tak aj myslim zvacsa vo franine a nie ze by som teraz nevedela hovorit ci pisat v materinskom jazyku ale niekedy sa zastavim pri takych veciach co som predtym riesila za pochodu v uplnej automatickosti ☹ a este syntax, niekedy ked chcem po dlhom fr monologu vysypat rychlo nieco v rodnej reci vylezie mi z toho hrozna blbost prave kvoli rozdielnej vetnej skladbe...musim hovorit pomaly 😀

simply.vero
27. aug 2008

lefika 😀 😀 😀 😀 😀

emjee
27. aug 2008

sak sme nejake jazykove okno, tak to tu musime vsetko rozbit na drobne 😀

emjee
27. aug 2008

teraz ma napadla dalsia vec - aky? nejaky (nie neaky)

ella1
27. aug 2008

neaký? 😕 to som ešte nevidela 😅

zukab
27. aug 2008

nguyen, som na tom podobne. a to som bola vzdy nesmierne hrda (haha) na svoju slovencinu, napriek tomu, ze nie je moj materinsky jazyk. citala som od detstva vsetko, co malo pismenka, rodina z toho bola na nervy, na maturite zo SJ som pisala sloh za spoluziacku 😀
a teraz sa obcas pristihnem pri tom, ze pisem ako tatar 😝
skladba vety nula bodov, neexistujuce slovicka, no "des a hruza" 😀

emjee
27. aug 2008

hups soracik ivanka, ale fakt to napadlo moje mozgove bunky 😀 ci ako to bolo s tym napadnutim?

simply.vero
27. aug 2008

jo, a taky mi spolubydlící nikdy nedokázala vysvětlit "ja SOM NENI hladná" 😀

kili
27. aug 2008

tak 14 strán už čítať nebudem 😝

sa chcem ospravedlniť všetkým, kto nerád číta príspevky s príšernými chybami a ak sa tomu chcete vyhýbať, tak ma nečítajte 😀 😅
ako písala gedren na začiatku, tak ja som tá dyslektička a z gramatikou mám problém.
ale v nadpisoch sa snažím, to ma tiež vytáča, keď už v nadpise je chyba. Ale už sa mi tiež tuším raz stalo, že som tam mala preklep 😅

zukab
27. aug 2008

emjee
barsjaky 😀

simply.vero
27. aug 2008

anebo "on šiel" a "on išiel"

emjee
27. aug 2008

kili ale je to poucne 😉

ivana98
27. aug 2008

nguyen - presne tak 😔 akurat ze u mna to nie je franina ale nemina 😝 minule som chcela s nejakym slovakom viest odborny telefonat a skoncilo to pri prisernej miesanine oboch jazykov (obaja sme sa nedokazali vyjadrit cisto v sj)

este si dovolim ta opravit 😅 pise sa v slovencine nie v slovenscine...

lucianka
27. aug 2008

Taky jsem docela na pravopis ujetá, ale přiznám se, že se občas přistihnu, že napíšu takovou hrubici, že bych si nafackovala 😅 Poslední dobou mi/my 😠 Asi mi měkne na MD mozek, i když to není výmluva 😀

A co se týče "by jsme" a pod. co tu zmiňovala Len... tak já moc dobře vím, že je to hnus největší 😀 (pardon), ale když napíšu "my bychom", tak mi to taky přijde hrozně divný. Protože v mluvený řeči to prostě neřeknu ☹

matja
27. aug 2008

No kým som dorazila na poslednú stránku v tejto diskusii, tak už je to dávno neaktuálne, ale ak by to ešte predsa niekoho zaujímalo: k tomu mailu, čo bol rozposielaný o tom, že slovenčina je najťažší jazyk, som čítala vyjadrenie Matice slovenskej, že to vôbec nie je pravda a autor tej zaručenej správy bola vymyslená osôbka 🙂

Ella, dúfam, že sa nenahneváš, keď napíšem, že mne sa trošku zvláštne číta po tebe, keď nedávaš za čiarkou medzeru. Ale aspoň tie čiarky tam sú 😉

Ja si tiež potrpím na slovenčinu, ale priznávam, že ju stále neovládam dobre. A preto ma poteší, keď sa dozvedám nové pravidlá, aj v tejto diskusii som sa naučila niečo nové 🙂

zukab
27. aug 2008

simly.vero
to mi pripomenulo, ako som niekolkokrat zaregtrovala
cIasnika, cajovu sIalku a podobne 😀

ella1
27. aug 2008

tu sa často používa som neni, dojdi a pod.
u nás na stred sk. zas bolo namiesto upratovať riadiť 😝

kili
27. aug 2008

emjee, čo je poučné 😕

emjee
27. aug 2008

kili tych 14 stran 😀

zukab
27. aug 2008

ups, nech ziju preklepy.... 😉

ivana98
27. aug 2008

emjee, ak si to dobre pamatam, tak namiesto "napadlo ma" sa ma hovorit "napadlo mi"
to prve len ked ta niekto obtazuje v tmavom prechode 😝

ella1
27. aug 2008

nedávam 😅 fakt? ale 22:07 mám! 😀