Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

lefika
27. aug 2008

jaaaj, ella a pouzivalo sa u vas: "zrobila som"? ci to je este dalej na vychod?

nobody
27. aug 2008

jak mi sundáte ponožky, tak budu zlej 😀

kili
27. aug 2008

som čitala stranu pred, tak tu píšete príhody. Už si to síce nepamätám presne ako to bolo a o aké ulice išlo, ale približne: jednému kamošovi išli policajti vypísať pokutu a stál tuším na Grosslingovej (al. taká nejaká) a jeden sa pýta druhého, že ako sa to píše a druhý, že napíš Dunajskú 😀

ella1
27. aug 2008

a fakt 😀 ale ja dávam, väčšinou... 😅

ella1
27. aug 2008

lefi-to nie,to je dalej........to až na východe 😀

simply.vero
27. aug 2008

niktoš, já tě chápu, třeba můj brácha je na ponožky taky háklivej 😀

emjee
27. aug 2008

ella neviem odkial si, ale na orave bezne pouzivaju "ideme mat na obed halusky" aspon tam kde to poznam ja - to je nieco pre simply.vero 😀

moj manzel dava medzeru pred ciarkou, mna nadviha, ked to vidim

kili
27. aug 2008

emjee, ahaaaaa, no tak s mojou spomýnanou dijagnózou sa mi to čítať fakt nechce 😀

lefika
27. aug 2008

ked sme pri tych regionalnych odlisnostiach, na vyske sme vyvolali niekolkohodinovu hadku, ze ci sa uhorky zavaraju do flias alebo do poharov 😕

simply.vero
27. aug 2008

emjee, to je fakt, to jsem si vyloženě užila 😀

ella1
27. aug 2008

ja som Rbk-Ružomberok ale aj tam sa pýtame,čo ide byť v telke 😀

zukab
27. aug 2008

ja som sa raz pytala kamarata kam ide a jeho odpoved bola, ze do baby 😀
nekomentovala som, ved nech si mlady uzije, preco nie.
nakoniec vysvitlo, ze isiel k babke 😀

simply.vero
27. aug 2008

a taky se mi líbí "lekvár" a "murovať", hlavně kvůli vtipům o žabičkách (u fotografa a u zdi 😀)

lefika
27. aug 2008

zukab 😀 😀 😀

simply.vero
27. aug 2008

zukab 😀 😀 😀

lefika
27. aug 2008

simply 😕 ale vtipy?

nobody
27. aug 2008

hardly.vero ... to jsme všichni ..na všechno ostatní se může šáhnout, ale na ponožky ...... to nepřipadá v úvahu 😀 😀 😀

Bonan nokton

emjee
27. aug 2008

v malackach (meste nie okrese) sa bezne ide k babky (akoze k babke), na orave zase do susedov 😀

ella1
27. aug 2008

alebo testiná 😀 to má byť asi svokra

simply.vero
27. aug 2008

lefika, napíšu je do diskuze o vtipech, ať nejsem mimo téma 😉

nguyen
27. aug 2008

barsjaky je bombove slovo 😀 😀 😀

inak s tym/tou parizom/ou je to tak ze vo fr je v pricipe kazde mesto zenskeho rodu kedze podstatne meno mesto je zenskeho rodu ale inak vlastne mena rody nemaju

iva a zukab _ no a este jeden uplne odsudeniahodny fakt, neviem ako je to s vami ale ja pracujem v dost specifickej oblasti a vela noveho som sa naucila prave tu von (ci vonku ella 😀 😀 ) a mam zopar takych slov ktore viem povedat iba vo franine, ale snazim sa dohnat a dokonca su aj take co v slovine jednoducho nie su 😨

ivana98
27. aug 2008

vero ake vtipy?

ja som si dlho myslela, ze cesky zednik je zahradkar..netusim preco 😅

kili
27. aug 2008

keď už ste u tých výrazoch, raz sme riešili, že čo je to lievik 😀 , teda ja viem čo to je, ale nevedela som, ako sa to povie po česky, že či to uhádnete

zukab
27. aug 2008

ked sme u tej baby, v detstve som zvykla mojej ceskej babicke obcas povedat babka, jej "spolubojovnicky" v parku z toho boli mierne vyvalene, chudinky.
akoze aka je moja babicka babka, decko jedno drze 😀

emjee
27. aug 2008

tie pribuzenske vztahy - ujec-ujcina, stryko-stryna, ujo-teta sa preberali tusim na ms / brms no sranda 😀

ivana98
27. aug 2008

ella, testina nie je nahodou manzelka svagra? alebo nieco podobne.... nieco ako svat-svatka 🙂

ella1
27. aug 2008

hej,vonku a dnuká..... 😀 a máme aj šnicle 😀

nobody
27. aug 2008

trychtýř? 😀 lievík

lefika
27. aug 2008

moja babka hovorila trachtar 😉

ella1
27. aug 2008

ivana98-neviem,len viem,že tak jeden hovoril svokre 😅