Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

magimary
5. nov 2009

a,keď ujž som v téme, tak:
všetky "dysk-ky" sa píšu s tvrdým "Y" 😉

lul
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejbypd
5. nov 2009

jezis lul daj si uz pokoj uz to vobec nie je smiesne 😠

babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inkinka
5. nov 2009

slová tehuľka, snažilka sú myslím prebrané z češtiny, podobne ako slovo kľud, ktoré sa tu včera rozoberalo ako nespisovné, tak preto ma to "napadlo"... 😉 a podobne ako batoľa a kojenec, ktoré už roky jazykovedci odporúčajú nahradiť slovenským lezúňom a ciciakom...no, zatiaľ sa neujalo 🙂

krpito
5. nov 2009

lul, zle som opísala, dys.... beriem 😉

a fyzika, to si si ma pomýlila s niekým iným moja 😉 všetci sme omylní , ale inak prirovnania 😀 smiešne, v bežnom živote ich myslím každá ovládame 🙂

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babula90
5. nov 2009

takisto kojenie je české a má sa používať dojčenie

frisbee
5. nov 2009

kočky,trochu vám uniklo aj to,že sú tu ľudia,ktorí sa učili inú gramatiku..ja žijem roky na Morave,a tiež som v šoku nad niektorými slovami,ktoré sú nové. 😉
Druhá vec sú ľudia,ktorí sa ten pravopis nie sú schopní naučiť...to by sme boli všetci jednotkári a vysokoškoláci....a otom dyslektici a iné národnosti.

frisbee
5. nov 2009

sorry,blbne mi p 😀

ciatko
5. nov 2009

ja sa pridem pobavit do tejto temy...a hlavne na tych, ktori si robia zarty z chyb inych, zatial co tiez pisu chybne😉

inkinka - tie famy s lezunom a hovnikom neber vazne😉a na kojenca mame slovo dojca, nemusia ho nahradzat ciciakom🙂

ikke
5. nov 2009

prosim, uz sa fakt vyjadrujte len k teme, myslim, ze malokto tu ma zaujem citat vzajomne podpichovacky dvoch-troch uzivateliek... 🤐 😉

krpito
5. nov 2009

už som frisbee o tom písala, že by sa v jednej téme našli naraz tri, že by taká náhoda 🙂 ale fakt nie je úmyslom kritizovať, už to opakujem asi tretíkrát, proste sa chceme zasmiať čo všetko ľudia dokážu napísať 🙂
áno, spravila som chybu, aj ja som napríklad nepoznala výraz dysortografia (veď nemusíme vedieť všetky odborné výrazy), beriem, nabudúce budem vedieť aj ako sa to píše, aj čo to znamená 🙂 ale nebudem tu niekoho poúčať ako keby som zjedla všetku múdrosť sveta 🙂

krpito
5. nov 2009

týmto príspevkom som v tejto téme skončila 😉

frisbee
5. nov 2009

krpito..ja viem,ako to myslíš 😉 ,akurát som to chcela doplniť o to,že niekto má fakt problémy s učením,a nie je schopný sa naučiť pravopis,mňa skorej udivujú chyby v novinách,vždy to bývalo tak,že existovali jazykoví poradcovia,či už v správach televíznych,alebo v novinách...teraz mi príde,akoby sa toto povolanie vytratilo. 😉

inkinka
5. nov 2009

tie slová sa v živote neujmú 🙂
inak mne ani tak nevadia pravopisné chyby ľudí, ktorí pracujú manuálne, ale vadí mi hrubá neznalosť pravopisu u vysokoškolsky vzdelaných ľudí a arogancia typu že ja som technik, nie slovenčinár - a ďalej przní dokumentáciu svojimi hrúbkami.

lul
5. nov 2009

krpito nieeee? Cuduj sa svete 😉 ale od vcera si mudrejsia o 3 nove poznatky (klud, diakritika/interpunkcia, dysortografia) 😉 super 😉

inkinka
5. nov 2009

založte fyzikálne okienko 😀

lul
5. nov 2009

jasne, ze nie som dokonala, k tej mi chyba vela. Ale nedalo mi, ze niekto sa pride vyburit na inom (este aj napise, v akych temach treba toho neboraka hladat) a sam ma v SJ medzery 😉

ciatko
5. nov 2009

krpito, kazdy ma nedostatky. mozno len lul nemohla "pocuvat" ako sa pomaly pasujete za korektorky, no vase prispevky velmi nesvedcia o tom, ze na tuto funkciu mate predpoklady. vies, chyba ako chyba, v konecnom dosledku je jedno, ci ide o ypsilon alebo o cechizmus, v texte to nema co robit.
nastastie, na internetovom fore sa nevyzaduje pouzivanie spisovnej slovenciny, preto dost ludi pise tak, ako im "zobak narastol". aspon sa mame nad cim pousmiat. ale kopirovat cele prispevky zien, konkretizovat, z akej temy prispievatelka pochadza, dokonca zamerne tieto temy navstevovat s cielom vysmievat sa - tak na to teda fakt nemam cas

veronika81
5. nov 2009

čo tak založiť tému "Pravopis a gramatika v téme Pravopis a gramatika - koníkovské jazykové okienko" 😝 😝

babula90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ciatko
5. nov 2009

krpito
neposielaj mi, prosim, IP. Pokojne to napis sem🙂

krpito
5. nov 2009

ciatko, skončila som, znova Ti prajem pekný deň 🙂

krpito
5. nov 2009

posielam IP, aby si niekto nemyslel že Ťa urážam 🙂 a už naozaj 🤐

krpito
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lul
5. nov 2009

Uplny suhlas s ciatko 😉

lul
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diddi
5. nov 2009

keby bol kazdy chytri aj v inych veciach,vsak?