Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

monkula
26. nov 2009

no si šikovná, šikovná.... 😵

babula90
26. nov 2009

dzio, no vidíš, má to výchovnú funkciu, no nie je to super?

monkula
26. nov 2009

babula, hej, viem, a aj ty? 😀
inak v téme Italy Ťa čakáme 😀

babula90
26. nov 2009

neviem, čo si? 😒 nedávnos me boli v Zakopanom a čašník nám absolutne nerozumel, ani my jemu 😕

ikke
26. nov 2009

dulius • 1d • Dnes o 20:26
Ako je to spravne gramaticky ?
Dostanú príležitosť víjsť z tejto jaskyne , no svet ,ktorý zrazu vidia sa im nezdá skutočný ...
to slovo vísť asi neni OK, co? ako to nahradit ?

babula90 • 2d • Dnes o 20:30
taj vijsť alebo vísť?
Vyjsť je správne.

ikke
26. nov 2009

Dostanú príležitosť vyjsť z tejto jaskyne, no svet, ktorý zrazu vidia, sa im nezdá skutočný...

celkom dobry a rychly pomocnik:
http://www.slex.sk/index.asp

kacenqa
26. nov 2009

vyjst je spravne. a ked uz niecim nahradit tak by som napisala opustit jaskynu....to rozoberas platona? 😵

babula90
26. nov 2009

to je asi nejaká krížovka 😀

smailinka
27. nov 2009

je zabyty vnej... 😀

tak tomu verím! 😉

babula90
27. nov 2009

trvale prikazi

sue
27. nov 2009

"...najst bolo to 20 puzzli + 5. ozvyte sa..." 😒

emanka
27. nov 2009

...do žiadnej temi nezapadla...

...tak to ste aj na dedinu mohli prišli bývať...

babula90
27. nov 2009

iné mami 😀

monkula
27. nov 2009

Babul, eman, viem, koho citujete.... aj by som k tomu niečo napísala, ale...

emanka
27. nov 2009

monk, ale čo???

...chcem sa opitat...

...mi už máme 6 a pol mesiaca...

krpito
27. nov 2009

ahojte, tak aj ja trochu prispejem :
ale teraz nehrozy.............a nasa doktorka picha hned do obydvoch noziciek ...
😀

ikke
28. nov 2009

ve vynikajycím stavu
vánoční vízdobu

auuuuu 😔

bambi09
28. nov 2009

😅 😅 😅 😅 😅
ja sa bonznem sama,napísala som bábetká 😀 😀 😀 😀 ale hneď som opravila 😅 😅 😅

babula90
28. nov 2009

krpito 😕 🤐 😵 😀

jonatanka
29. nov 2009

No moj nazor na to všetko je taký že nieje natom nič zle ked je dieta talentovane a pekne a ma nato aby od mlada zarabalo prečo nie a ked zaraba to neznamena že tie prachy musite minut možte mu ich vložit na učet a ked bude dospele tak bude mat našetrene dost tna dobri štar do života,a možno sa tak uchiti že to zostane jeho stabilnou pracou a nakoniec vam bude zato vdačny alebo ak si myslite že pre vaše deti je byt lepšie vyučenou predavačkou alebo obyčajny stolar a pracovat za posranych 380€ tak potom prosim možte ich nehad doma..ale ja by som bola velmy rada keby moje deti maly dost penazi n super život aj ked peniaze niesu všetko ale su velmy doležite pretože v tomto svete ste bohužial bes penazi nič.takže ja by som dala do reklami a to bez vahania syn ma 3 roky a skušam mu niečo najst a dcerka ma len 5 mesiacou tak tu ešte určite nie ale možno keby sa naskitla aj jej neaka tak prečo nie...a možno si pomyslite že mi ide o prachi ano ide ale nechcem ich pre seba ale pree nich a pre ich pohodlny život a takto by mala normalna a spravna mama mysliet ak ma naozaj snahu na tom aby jej deti ked budu dospele nemuseli trpiet biedou ktora na slovensko bohužial pomali ale isto dopada.....zakomplexovanych ludi neznašam

to som tu len prekopcila, prosim neukamenujte ma

smailinka
29. nov 2009

čo spravý obyčajný človek....

toť výrok môjho kamaráta.... 😉

aponchie
29. nov 2009

je mozne uzit gramaticky lincovat a lyncovat ?

krpito
29. nov 2009

detsky doktory a doktyrky 😀

nguyen
30. nov 2009

aponchie ak ide o lyncovanie davidom lynchom 😀 😀 😀 ale nie, robim si prdel, normalne je to s "y" ak sa nemylim.
btw niekde je tu tema o dievcatach "prvy krat" tehotnych .... a je to v nazve 😉

babula90
30. nov 2009

bes penazi nič.takže ja by som dala do reklami a to bez vahania syn ma 3 roky a skušam mu niečo najst a dcerka ma len 5 mesiacou tak tu ešte určite nie ale možno keby sa naskitla aj jej neaka tak prečo nie...a možno si pomyslite že mi ide o prachi ano ide ale nechcem ich pre seba ale pree nich a pre ich pohodlny život a takto by mala normalna a spravna mama mysliet ak ma naozaj snahu na tom aby jej deti ked budu dospele nemuseli trpiet biedou ktora na slovensko bohužial pomali ale

kulimka
1. dec 2009

A vás to baví tady takhle propírat holky, které jsou na tom s pravopisem na štíru? Myslíte, že tohle téma sem patří? Copak to není o dětech a pro maminy? Tak moc záleží na tom jestli sem píšou maminy, které měly z češtiny třeba čtverky? Myslíte, že jsou horší než maminy vysokoškolačky? taky potřebují poradit a ne, aby se jim někdo vysmíval, že prostě nezvládnou i-y. Nemůžete to prostě přehlédnout a tohle téma zrušit?

emanka
1. dec 2009

kulimka, my si nerobíme srandu z maminiek, ktoré nevedia pravopis, ale bavíme sa na slovách, ktoré sa im nepodarilo napísať správne🙂)
Takže nič v zlom...🙂

emanka
1. dec 2009

...ja milujem erobik...

kulimka
2. dec 2009

JENOMŽE KAŽDÝ SI TO BERE JINAK.... 😝

blau
2. dec 2009

INPROVYZOVALI SME... 😀 😀