Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

babula90
24. feb 2010

mne dnes prišiel poistený balík z MMB a dotyčná napísala DVACAŤ € 😀

babula90
24. feb 2010

dyslexia, dysgrafia, dyskalkúlia, atd,... sa píšu s ypsilonmi 😉

veverca
25. feb 2010

mňa práve pichlo do oka toto...."nieco vimislym"

diddi
25. feb 2010

tak toto som presne sem isla napisat - vimislym.....no tak teda,toto je fakt blee...to sa snad ani neda tak napisat 😝 ...a este ma v prispevku "blisie"...uffff

warholette
26. feb 2010

baby, mna tato diskusia tak povznasa na duchu 🙂 vzdy som si myslela, ze som jedina, co vidi hrubky, ale nastastie je nas viac 😝 dakujeeeeem!

babula90
26. feb 2010

dnes- titulná strana SME: EXEM!!!! Ako toto moze prejst ocami jazykoveho korektora, to nepochopím 😔 😠

murinka
2. mar 2010

3-kombynacia

babula90
2. mar 2010

celulitýdy 😝
benbinton 😀

jasmia
2. mar 2010

obědnán kočár 😀 ,
mněsíc 😀

pikusa
2. mar 2010

........oblyčeji.................. 😲 😲

babula90
2. mar 2010

preboha, to je príšerné 😲 😔

veronikapp
2. mar 2010

výkend 😎

kubaka
2. mar 2010

jedna psala odstavec bez jediné tečky a čárky - nedalo se to luštit, navíc neznala ani "hchkrdtn" . Takové slovo "kdiš" jsem chvíli nemohla rozluštit.

filipal
3. mar 2010

zaujimalo by ma, ci vy, dievcata z ciech, rozoznate slovenske "hrubky"?
lebo v podstate ja, v ceskom texte nerozoznam. citam vela ceskych knih, ale neovladam gramatiku.
aj u vas je mnozne cislo, pridavneho mena makke i? napr. usilovni chlapci.....ale usilovny chlapec.
zda sa mi, ze prave toto byva na slovenskych chatoch najcastejsia chyba 😉

berenika39
3. mar 2010

filipal, ne 😉 . rozumím všemu, miluju takový ty slovíčka krpec,pomojkat,popestovat,ide sa za tým zadrhnut (ted se omlouvám - píšu jak to mám v hlavě - ne správně, to neumím 😉 😉 ), mluvit taky umím slovensky, jsem z generace, kdy televize mluvila slovensky běžně 😉 , ale psaný text - nula bodov. je to jistě tím, že s mluvenou slovenštinou jsem přicházela do styku dlouhý roky denně, ale psaná prostě nic. takže slovenské mamči klidně pro mě mohou psát, jak je napadne. samozřejmě mě praští do očí chyby, které jsou společné pro oba jazyky, slova cizího původu a podobně. ale běžný text mě nechává v klidu 😉 😉 😉

filipal
3. mar 2010

Berenika, dakujem 😵 tak preto niekedy na prispevky v slovencine so samymi chybami odpovedaju len ceske kamaratky! 😀 😝

berenika39
3. mar 2010

😉 😉 , abych byla upřímná - možné to je, protože mě příspěvek (v češtině), který je komplet prolezlý chybami vadí a zpravidla nereaguji, zřejmě proto, že si za tím představím tu osobu a nechce se mi s ní diskutovat. prostě je to taková vizitka, a jedním dechem dodávám - absolutně neřeším běžné překlepy, případné vynechání diakritiky nebo chyby typu mně x mě. Stane se to každému, to je jasný 😉 .

babula90
3. mar 2010

masáš 😕 😀 😀

berenika39
3. mar 2010

nemasám !!!!!!

vinifera
3. mar 2010

😀 😀 😀

babula90
3. mar 2010

pochopili ste dufam 😀 , lebo ja som bla mimo, take slovo som ešte nevidela 😵

berenika39
3. mar 2010

tak jasně že jo, mě to jen tak napadlo, to slovo vypadalo, jako že mi nadáváš 😀 😀 😀 , tak jak jsi psala hned po mém příspěvku MASÁŠ, tak jsem napsala, že nemasám 😀

babula90
3. mar 2010

a čo je to masáš- nadávka? 😕 😅

berenika39
3. mar 2010

ne, jen se to slovo tváří jako nějaké sloveso ve 2.os. čísla jednotného.....jen hříčka, nic víc, význam to nemá 😉 😉 😉

inkinka
3. mar 2010

😀 😀 😀

kulimka
3. mar 2010

Tak ja pišu bez diakritiky kdyz jsem z mobilu a to proto ze se mi nechce zajizdet k tem hackum bylo by to moc zdlouhave, tak se timto omlouvam😀

berenika39
3. mar 2010

ale nakonec by to mohla nadávka být 😀 😀 😀 , začínám pochybovat...má to snad ve slovenštině nějaký význam?????????

inkinka
3. mar 2010

masáš sexy kočki

berenika39
3. mar 2010

úžasný, alespoň neumřu blbá 😀 😀 , díky!

filipal
3. mar 2010

Inkinka, pocuvaj, ako si to prosim ta objavila??? 😝 😅