Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

lenka3007
23. jan 2012

@eaka 😀 😀 😀 😀 rYfle 😀 😀

"Tutaj" v zmysle "tu", je to z polstiny, dosť vela komunikujem po polsky, tak sa to na mna nalepilo 😒

eaka
23. jan 2012

@lenka3007 No veď je to škoda, že niekto sa aj zamyslel, že aké "i" a takto jej to nevyšlo...

lenka3007
23. jan 2012

@eaka ale ved to su vybrane slova po "R" - ryba, rychly, ryť, ryfle 😀 😀 😀

eaka
23. jan 2012

ryť ako riť? 🙂

lenka3007
23. jan 2012

@eaka ryť ako do zeme 😀

bodka70
23. jan 2012

@eaka , žeby ryfle na riť? 😀 😀 😀

eaka
23. jan 2012

@bodka70 alebo ryfle na ryť... 😉

ikke
23. jan 2012

na riti mojich rifli visi visacka.

ach, idem sa ja radsej venovat zelezobetonu 😅

benne
23. jan 2012

To naše diťa je tak hyperaktívne,nezastavý sa ani nachvíľku,furt sa len pretáča z chrbátika na bruško,z bruška na chrbátik,raz je tam a raz tam,nezastaví sa ani pri papaní,furt musí niečo robyť,no ked začne chodiť maminka sa má po riti🙂

- som myslela spokojne, že tá prvá hrúbka bola náhodná, keď rovnaké sloveso napísala o riadok nižšie správne, ale tým robyť ma.. teda to zabila 😅 😅

vefi89
23. jan 2012

@benne joooj, veľa ľudí tu robý 😀

lenka3007
23. jan 2012

" kolko asi stojí preprava tovaru-kočík-hlboky+konštrukcia kurírnou službou."

Baby, mám otázku. Nie je to náhodou "kuriérska" služba?

bodka70
23. jan 2012

@lenka3007 Čo keď sa ten kočík potrebuje kurírovať?

lenka3007
23. jan 2012

@bodka70 Aj mne to hned napadlo 😀 😀 😀 Možno to je špeciálny kočík 🙂

piacere
24. jan 2012

"na notbuku my ukazuje"

😀 😀 🙄

berenika39
25. jan 2012

ahoj, tohle je slovensky? 😉
napínavé knižky pre tínedžerov 😒

eaka
25. jan 2012

@berenika39 Myslím, že to je v pohode...opravte ma, ak sa mýlim... 😉

adelaida33
25. jan 2012

@berenika39 @eaka Je to ok 😉 .

berenika39
25. jan 2012

@eaka
@adelaida33
díky, mě to nějak táhlo za oko...v češtině jsem si neuměla představit foneticky napsané tohle anglické slovo. ale ve slovenštině je to tedy ól rajt. pořád se učím.-)

ikke
25. jan 2012

@berenika39 ja som vcera videla v bulvari napisane ze "plejmejt", ma napadlo: plejmejt, to musi byt riadny smejd
http://www.cas.sk/clanok/215572/byvala-plejmejt...
😝 😅

inkinka
25. jan 2012

@ikke sa nediv, ked chodis na take stranky 😝 😀 mna skor na tom clanku trapi, ze "Andrea ukazala sexepil" a ja ho tam nevidim , ty ano? Kde je schovany? 😒 😀

ikke
25. jan 2012

@inkinka joj, ale po sexepil som sa ja nedostala, mne stacil nadpis 😀 ale niekde som zahliadla, ze dotycna plejmejt bola v amerike, tak mozno sa este dozvieme nieco o vosingtone, nujorku, cikagu alebo losendzel(i)s... 😅

eaka
25. jan 2012

@inkinka Tak keď plejmejt, tak aj sexepíl...poslovenčujú.. 😉

adelaida33
25. jan 2012

"najkrajšie" je "notbuk" 😀 , čo včera našla @piacere

lenka3007
25. jan 2012

"tesim sa na teba babetko moje lupkam ta "

syslica
25. jan 2012

@adelaida33 @piacere Ja som už počula aj také čosi, že Facebook prekrstili na "fejsdub"... že keď môže byť buk tak prečo by nemohol aj dub 😀 😀 😝

eaka
25. jan 2012

@syslica A namiesto "face" by mohlo byť "ass" napríklad... 😉 a bol by z toho "riťdub"... takú šifru len tak niekto nevylúšti... 😀

kachen
25. jan 2012

V tematu Dite v peci otce... Ta saxana me doslova rozdrtila. Podarilo se ji to uz v prvnim prispevku. To je jak nejaka sifra.

alamo
26. jan 2012

@kachen Taky mi to prislo strasny. Ale ja uz se tomu prestavam divit, vsem tem pravopisnym chybam tady na MK. Rikam si, ze je hodne lidi, kteri se ve skole nic nenaucili, a nebo to malo, co znali, zapomneli. No a pokud vubec nectou (a nedelam si iluze, proste jsou lidi, kteri za zivot neprecetli jedinou knizku), tak jim asi neprijde divny, kdyz napisou 5x za sebou 'ja vym'...Jeste me napadlo, ze ta pani je treba cizinka, tim se uklidnuju skoro pokazdy 🙂 .

eaka
26. jan 2012

juj, smutná téma, ale túto perlu som ešte nevidela...
"mam si ho nechat ci nije"

eaka
26. jan 2012

To je mi dnes úroda... 😢 😢 😢
"len sa chychunal"