Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
1. máj 2012

Ženy, zase moja favoritka:

😝 Bryanko je rano vonku 2hodiny po obede spi o 12.-14,o 3tej sme isli von vecer prideme dnuka o 7hod,,7,30 teraz som uspavala a nehcel spat kricala som nanho mne nohi bolija od celi den vonku a on neni unaveni 😝

bodka13
2. máj 2012

neznášam slovo "úžastný " 😠 😠 ...normálne sa musím ovládať,aby som to aj na fb každému nepísala,aby si to opravili 😀 😀 😀

mateson
2. máj 2012

slovensky správně je robusný nebo robustný? Já myslím, že robusný, ale několikrát jsem četla robustný.

didiana333
2. máj 2012

@mateson robustný....neviem síce prečo,ale to je správne.... 😀

bodka13
2. máj 2012

@mateson spisovne je "robustný"

=silný, mohutný, pevný, odolný
http://www.cudzieslova.sk/hladanie/robustný

didiana333
2. máj 2012

@petkave tá mama čo to písala je madarka.... 😀 ona sa už aj raz rozčulovala,že načo niektoré riešia jej pravopis... 😀 že ona inak písať nevie.... 😀 ale tiež si rada prečítam jej výplody....dobrá zábava to býva.... 😀 😀 😀 😀 😀

didiana333
2. máj 2012

@bodka13 úžastne robustný.... 😀 😀 😀 sranda,nie?????

bodka13
2. máj 2012

@didiana333 no mne by sa viac páčil úžastne robusný 😀 😀 😀 a ešte keby ho niekto odcudzoval za niečo čo neurobil,to by teda bolo

petkave
2. máj 2012

@didiana333 to mi došlo, že pani nebude od nás, ale fakt je to sranda čítať tie jej statusy 😲

didiana333
2. máj 2012

@petkave pred chvílkou zase pustila perlu.... 😀 😀 😀 😀

Bryanko treti den piska do nocniku aj vonku na travu ked ide spat este mu dam plienky aj na vecer kedi mam uz nedavat vobec na obednajsi spanok

😀 😀 😀 😀 😀 😀

petkave
2. máj 2012

@didiana333 no fakt maďarka 😀 To si musím aj párkrát po sebe prečítať, aby som odhalila význam. Lebo pri prvom zhliadnutí som sa začudovala, že malý píska na nočníku 😀

zuzanocka
2. máj 2012

baby, pozor, k "vysačkám" sa nám pomaly pridávajú "vysáčky"..

didiana333
2. máj 2012

@petkave aj ja som to tak najskôr pochopila...... 😅 😀

didiana333
2. máj 2012

@petkave inak,tá mamička má vážne perlenia.... 😀 nemyslite si,že som zlpmyselná,ale fakt sa bavím,ked to čítam.... 😀 😀 😀 napríklad....

Aki sprej mam kupyt malemu ked spadne abi som zafukla aby nemal bacily na nohi?

zafukla.... 😀 no neni to svetový výraz???? 😀 😀 😀

mateson
2. máj 2012

Bryanko. Je to Bryan? Jako "Brájen"?

ikke
2. máj 2012

@zuzanocka "vysáčky" od "vysáčkovať" ... asi ... aj ked mne to skor evokuje grc-vrecuska v lietadle (pardon)

mataharyy
2. máj 2012

@zuzanocka "vysáčky", to je zkratka pro vysuté (zavěšené) sáčky?? 😕 😀
@mateson Může být "Brijen" nebo Bryan... Já si to počeštila a čtu vyslovuji tak jak čtu 😅

mataharyy
2. máj 2012

@ikke Případně sáčky na výkaly...? 😅

zuzanocka
2. máj 2012

@mataharyy
@ikke ahaaa 😀 akože vy..toto sa do sáčku, máme "vysáčky".. a ja už som myslela, že to tak niekto zdvorilo vymá aj sáčkom 🙂
a tu mi napadá obľúbené "sáčik", "servítok" a "ísť pri Prior" - to sú masové špécie nášho mesta 🙂

petkave
3. máj 2012

😝 Boze maly od vcera strasne skrype zo zubami 😝

Pri tejto vete som veru zaškrípala zubami aj ja 😀

jijitka
3. máj 2012

😝 jsou to milí pséci 😝
nejde o překlep, výraz "psék" se v příspěvku objevuje několikrát, v různých tvarech 😀

mateson
3. máj 2012

@jijitka to je nářečí, tuším nějaké hanácko, ale nevím to určitě.

bodka13
3. máj 2012

"pýsat" ...už 2x som si pozerala vybrané slová a po P a ja tam toto slovo nemám ☹ 😀 😀

berenika39
3. máj 2012

Dnes nové téma ve Volné diskusi. Obsah,forma, krásně ladí 😀 😀
😝 Ulice-půjde thea na potat? 😝

jijitka
3. máj 2012

@berenika39 byla bych docela zvědavá na jejích dalších 80 příspěvků.

zuzanocka
3. máj 2012

@berenika39 tu mi napadá jediná reakcia: "čeho???" 😀

jijitka
3. máj 2012

@mateson no, možné to je, ale ještě jsem se s tím nesetkala. A i kdyby to tak bylo, přijde ji docela divné používat to v psaném projevu. Já pocházím z oblasti kde se při hovoru běžně používá např. "Mluvili jsme vo ňom" (o něm 😀 ), ale ani by mě nenapadlo to napsat (naštěstí už tak ani nemluvím 😅 ).

eaka
4. máj 2012

😝 nepredstavyteľné množstvo času 😝

eaka
4. máj 2012

😝 ja mam myrenu 3.den 😝

V celej debate sa v každom príspevku na každom riadku skloňuje slovo Mirena a niekto je schopný napísať toto!!!!

bodka13
4. máj 2012

@eaka asi nechce odpisovať 😀 😀 😀