Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bubbles
27. sep 2012

z môjho facebooku: " ja idem zajtra aspon za nasu skupinku slovencinariek"
hm, ja mám iné predmety, ale neplatí tam rytmický zákon?? nemá byť "slovenčinárok"?
ináč - slovenčinárka, slovenčinu študuje, nemala by to vedieť? piaty ročník na výške 🙂

berenika39
27. sep 2012

v pondělý vážení,měření 😝 😝 😝 😝 😝
OK, budu se o víkendu krotit, když bude v pondělý vážení, měření.....

odrik
27. sep 2012

"Ublížia chemikálie a výpary s lakou???" 🙂
To teda fakt netuším, či niekomu ublížia výpary s lakou 🙂.

bodka13
27. sep 2012

@odrik toto je tiež od tej tvojej 😉 😀 ..."sice sa rychlo unavym ...."

odrik
27. sep 2012

@bodka13
Áno, už som si to prečítala a smejem sa ešte teraz 🙂. Na prvýkrát som zvládla prečítať len otázku 🙂.

odrik
27. sep 2012

Tak toto už snáď nie: " Ukažem vám kde sa my tý dvaja usalašily......"

berenika39
28. sep 2012

😝 zdřejmně OBJEDNÁME 😝

miskap2111
28. sep 2012

"dnes som celkom dobre jedla az na chleba z dezom"... No možno, keby si ten chlieb dala napríklad s Ferom, tak by jej viac chutilo, čo poviete? 🙂

odrik
28. sep 2012

Toto je teda tiež milé:
"Malý ma 3 roki a nerozpráva ako jeho rovestnýci".

little84
28. sep 2012

nedavno som dlhsie riesila jeden obchodik a ta pani teda vobec nepoznala pravopis,skoro v kazdom slove mala chybu ale najviac ma pobavilo,ked sa ma opytala,ci nemam na predaj polo dubacky 😀

petkave
29. sep 2012

Ženy, nie je toto trošku úchylný inzerát?

😝 nadherny kompletik next s cicinou s bodynkom,nove 😝

odrik
29. sep 2012

@petkave
Nooooo, ten kompletík musí byť naozaj zaujímavý 🙂, strašne by som potrebovala jeho fotečku 🙂 aj s cicinou....... 🙂!

petkave
29. sep 2012

@odrik júúúj, ty by si si ho rada kúpila, že? No neviem, či ho teraz niekde vylovím... Netuším už, kde presne som to vyhrabala 😅

jania023
29. sep 2012

@zade ahoj neviem ale nesuhlasim s tebou...Aha napr.ja od mojich 18tich som v zahranici takze na SR chodim iba vynimocne..tym ze pouzivam iny jazyk a slovencina ide bokom tak ver ci nie ale mam s nou problem a to sa nepovazujem za hlupeho sloveka...Robim si skolu v zahranici a ich jazyk ovladam dokonale ale ten nas ee...takze je dost krute hovorit o nas ze aky majme pravopis,ja ovladam dve jazyky sice nie dokonale ale nemozem povedat ze sa v nich stratim...,Mam niekedy problem si spomenut ako sa povie nieco slovensky nie to este napisat 😀 😀 Takze kocky ruku na srdce skor ako sa budem smiat ako ta ci henta pise kolko z vas vedia cudzi jazyk tak ako ten materinsky?moja mala napr hovori plinule 2 jazykmi a to ma 4,5 a zacina 3 koncom roka zial pisat nevie v ziadom jazyku 😀 😀

odrik
29. sep 2012

@jania023
To je v poriadku, úplne v poriadku a úprimne Ti závidím, že ovládaš takto úžasne cudzí jazyk. Je však zároveň smutné, ak niekto neovláda SVOJ materinský jazyk. Mám v rodine ľudí, ktorí tiež dokonale ovládajú cudzie jazyky, žijú tiež dlhodobo
v zahraničí (Japonsko, Saudská Arábia), to však ale neznamená, že robia "hrubé" chyby v pravopise slovenčiny. To nie je o žití, či nežiti, mimo Slovenska. Nech sa Ti tam ďaleko darí, všetko dobré!!!

jania023
29. sep 2012

@odrik ci mi veris ci nie ja som v pravopise bola stale dobra a teraz neviem ako sa pise spravne nejake vybranne slovo..uz som ich vsetke zabudla takze ja keby ze som mala ist do skoly na SR tak to si ucitelky uziju s mojim pravopisom,mam problem z i-y alebo s-z 😀 😝

odrik
29. sep 2012

@jania023
Neboj 🙂, pravopis sa nezabúda, tak ako ani plávanie, lyžovanie, bicyklovanie..... Ak by to bolo potrebné, určite sa Ti to všetko veľmi rýchlo vráti 🙂!!!

jankah77
29. sep 2012

citam prave nahodene prispevky na MS a skoro ma vystrelo: " domček ala bungalov šťýl " 😀

odrik
29. sep 2012

@jankah77
No vidíš, každý z nás má nejaký šťýl 🙂

jankah77
29. sep 2012

@odrik toto sa da len napisat...ako sa to vlastne cita? makko ci tvrdo? 😀

odrik
29. sep 2012

@jankah77
Presne tak 🙂, kazdý čita ako sa mu zachce 🙂, veď máme svoj šťýl 🙂

stzu27
30. sep 2012

😝 priezvisko máme dosť dlhý :P 9 pismen na S. 😝

jaja01k
30. sep 2012

"vypadá to že, jsi dnes budu celý den vykládat s žehličkou a s prádlem"

petkave
30. sep 2012

😝 dobry den prosim poradte mi manžel byl na vysetreni a delaly mu aj rumbalku ale furt se mu toci v hlave a ma zavrati a ted ho boloj aj nohy a svaly dakujem 😝

berenika39
30. sep 2012

😝 chtěla bych poděkovat za podporu všem který vyplnili můj dotazník na svatební téma bakalářky 😝
......ještě dostudovat češtinu, trochu logiky a bude to oukej 😀
p.s. vůbec nechápu slovní spojení svatební téma bakalářky...to jako bakalářka na svatební téma? ale to by snad slovosled byl jiný, ne?

stzu27
1. okt 2012

@petkave no rumbalka je už raz taká - to je liečba rumom, po ktorej sa točí v hlave a bolia nohy a svaly, nabudúce treba ísť na vyšetrenie radšej do nemocnice, nie do šenku 🙂

petkave
1. okt 2012

@stzu27 😀 😀 😀 konečne dobré vysvetlenie.

syslica
1. okt 2012

@stzu27 alebo podstúpiť vyšetrenie v anamnéze - vtedy na 1 000 % nebolí nič. 😉

syslica
1. okt 2012

🙂 podlaha môže byť urobená mi si ju vieme zakriť igelitom 🙂 - píše šéf a konateľ istej firmy 😀

jaja01k
1. okt 2012

"Slzyčka mě ukápla"
Mně skoro taky 😀