Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

dusanab
2. nov 2010

@blovitc120 no keď to tak čítam tak mi pomaly plomby vypadávajú čo škrípem zubami aby som nevykrikovala od zdesenia 😨

obidvé
dneska

erikasadek
2. nov 2010

@blovitc120 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja odpadnem 😀 😀 😀 😀 dusana aj mne niekedy skripu.. 🙄 😀

eaka
2. nov 2010

A vyzdvyhovanie zo skolky 😨

berenika39
2. nov 2010

☹ ja bych asi nemohla myt vztah na dalku ☹

warholette
2. nov 2010

@berenika39 tak to asi bude riadne spinavy :D

berenika39
2. nov 2010

@warholette aha, tak už vím, proč ten vztah nechce - je špinavý 😀 😀

monkula
2. nov 2010

@berenika39 ako sa dá niekoho umývať na diaľku? 😀 to je nemožné, preto je aj vzťah na diaľku nemožný.. 😀

berenika39
2. nov 2010

@monkula hm. ve výsledku jsme mimo my, ale autorka je vlastně genius, vyjádřila jednou větou dvě hluboké myšlenky.

monkula
2. nov 2010

@berenika39 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že génius 😀 😀
ja som génius, že som takú hlbokú myšlienku odhalila

berenika39
2. nov 2010

mimo téma - měla jsem kámoše, kterému jsme se pošklebovali, jak střídá partnerky. a jeho argument byl odzbrojující: a co, já si jí vždycky před tím umeju 😀 😀

berenika39
2. nov 2010

@monkula promiň. hluboce se omlouvám. ale ona s tou teorií přišla dřív🙂

monkula
2. nov 2010

s teóriou možno, ale ja som ju preložila do ľudskej reči, aby sme rozumeli aj my, negeniálne 😀

berenika39
2. nov 2010

@monkula vidíš, jak krásně se dá z komára udělat velbloud.

monkula
2. nov 2010

Ako hovorila moja babka, vemloud 😀

berenika39
2. nov 2010

😀 😀 ťava?

monkula
2. nov 2010

to ako ja? 😠 😀 😀

berenika39
2. nov 2010

nie, neviem prečo som si myslela, že po slovensky je "velbloud" ťava...nieje?
(prosím opravit případné chyby, trenuju, MM pořád hrozí práce v Blavě, děkuji..)

dusanab
2. nov 2010

@berenika39 @warholette @monkula baby nemáte chybu s tým vzťahom 😀 😀 😀 😀

berenika39
2. nov 2010

@dusanab mám recept: pár dl kvalitního červeného, konkrétně cabernet sauvignon, k tomu plísňový sýr, jen kousek, na chuť a nemůže mě žádná diskuse o kravském mléku nebo chodítku rozházet 😀 😀 😀 😀

dusanab
2. nov 2010

@berenika39 aj cabernet savignon aj plesňový syr mám veľmi rada, takže nabudúce pred čítaním MK si nalejem za pohárik, nakrájam syr a ide sa na vec 😀 😀 😀 😀

berenika39
2. nov 2010

@dusanab tak si pak ťuknem na zdraví. mrzí mě, že krom toho, že forma někdy pokulhává,,tak i obsah se tedy někdy blíží braku. fakt, dneska jsem po dlouhé době psala do pár diskusí a zase mám na dlouho klid. a nerada to řkám:
jaká forma, takový obsah.....bohužel.

dusanab
2. nov 2010

@berenika39 áno z väčšej časti máš pravdu, takí jednoduchší ľudia majú dosť svojský štýl vyjadrovania aj pravopisu, ale aj niektorí vzdelaní a inak veľmi šikovní ľudia sú na tom s gramatikou dosť biedne....mám doma takého jedného 😀 😉 keby som ho nepoznala podľa niektorých príspevkov by som si tiež myslela že čo je toto za blba 😀 😀 😀 😀 dúfam že sem niekedy nezablúdi a neprečíta si to 😀 😀

no a tá knižka moja ma začína trošku hnevať, zavíja aj motor v aute, aj vietor, nie len pes 🙄 už som vážne začala rozmýšľať nad tým že napíšem pár milých slov vydavateľovi ale zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako sa im dá poslať mail, keď bude viac času budem zas skúmať a možno niečo vážne napíšem 😉

berenika39
2. nov 2010

@dusanab tak to je celkem náhoda, jelikož a protože můj milý je pokrový hráč, šachista, přemýšlivý přirozeně inteligentní muž, kterému svým postřehem ( na mateřské už vůbec) nestačím🙂)), a jeho sms plné lásky jsou někdy celkem ..... no veselé.....
nechci paušaizovat, ale převažuje to - kdo nemyslí nad obsahem textu, nemyslí ani nad pravopisem....

promiň, ale já jsem ten druhý odstavec nepochopila....

monkula
2. nov 2010

@berenika39 jo, jo, velbloud je ťava, ale ťava je aj nadávka na nie príliš múdre ženy... 😀 😀

berenika39
2. nov 2010

@monkula potěš koště. tak to jsem nevěděla a rozhodně jsem to necílila na vás.-)))))). člověk se pořád učí. pardooon.

@dusanab dočetla jsem diskusi zpětně a už jsem to pobrala.....

monkula
2. nov 2010

@berenika39 ja viem, že si to nemyslela na nás.. to ja len tak podrypkávam 😀 😀 😀
Fuha, tak do Bratislavy? 😀 😀 Určite si nadšená 😀

berenika39
2. nov 2010

@monkula hej🙂. ale zatím je to 1:1. uvidíme. koncem roku. mě se slovenština líbí i tak, jsem stará a pamatuju, když telka vysílala slovensky normálně.nemám s tím problém. občas vídím chyby i ve slov. příspěvcích.

přeji dobrou noc🙂

monkula
2. nov 2010

@berenika39
V Bratislave je dobre, ja som tam bývala ako slobodná a potom s Jarkom, v Dúbravke, tam bolo dobre... 😵 😵 😵 😵

winona24
3. nov 2010

.... problémy s díchanim...... 😝

blovitc120
3. nov 2010

s díchaním??? preboha, veď to sa ani nedá napísať