Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ukmima
25. nov 2009

jaj moja, musite chodit klebetit skorej, ja po 22-hej nepoznam ani svojho mm 😀 😀

krpito
25. nov 2009

ukmina, vidíš, ja to mám naopak, po 22-tej poznám svojho manžela 😀

babula90
25. nov 2009

krpito, aj aj som toho nazoru, ved vies.
a akosi som si zvykla teraz ponocovat, ale ked sa narodila mala, chodila som spavat so sliepkami, o 20,30 😀

emanka
25. nov 2009

aj ja som si niekedy myslela, že pravopis je spojený s inteligenciou, aj si to vlastne myslím, ale poznám pár veľmi inteligentných ľudí, ktorí neovládajú pravopis...ono je to asi aj tým, že kto koľko číta a akú má vizuálnu pamäť a samozrejme, že si to musí vedieť zdôvodniť a to mu dala škola...ľudia, ktorí veľa čítajú, tak vidia, že čo sa ako píše a zapamätajú si to, či nie?

inak, aj ja som úchylná na gramatiku, niekomu s tým leziem pekne na nervy 😀 😀 😀

ukmima
25. nov 2009

Vy mate rovnako stare deticky, pozeram.
Moj Samko ma momentalne silnu alergiu, celu noc kasle...a rano je uz hore o 6 tej..
Takze neponocujem, ale dufam, ze coskoro budem spavat aspon do 7mej 😉 😉 sa uz tesim nato.

babula90
25. nov 2009

ja a krpito?
emanka, aj Ty máš Leu 😕 🙂 zase nás vymažú 😝

babula90
25. nov 2009

ukmina, ja spávam len 5 hodín ☹ , ale nie mojou vinou, ale to už je na inú debatu.....
k téme dievčatá,: teras 😀 , záujmamy 😀

emanka
25. nov 2009

babula a ty máš aj Emmu, aj to som chcela dať, ale rozhodla som sa pre Leu....fakt nás vymažú, idem niečo pozrieť, nejakú vďačnú tému , aby sa nepovedalo... 😀

záujmamy 😀

babula90
25. nov 2009

a tie chyby som nenasla na MK 😉
Emmu som dala pred 9 rokmi a v porodnici mi vravia, Emma, hm, zvlastne meno, take starodavne 😀 Nik vtedy nedaval toto meno, ani v skolke neboli, az potom sa to akosi rozbehlo, skoda... aj Lea je podla mna teraz malo rozsirena, moja maserka bola Lea a zamilovala som sa do toho mena, chceli sme dat kratke meno, aby sa hodilo k Eminke, ale Ella a Emma by sa nam mylilo, aj ked ich teraz aj aj ak volam uplne naopak 😀

emanka
25. nov 2009

ale aj Lea už je rozšírená, synovec má v škôlke 3, kamarátkina dcéra 2, 2 na tanečnej ...no je ich požehnane, ale to som sa dozvedela, keď už bolo meno isté a už sme ju aj tak volali v brušku, takže iné meno už jej nesedelo 🙂 ...a Emu som nedala preto, lebo náš pes je Eman, už som sa videla, ako kričím z okna Ema, Eman domoov!!! alebo by som zavolala na Emu a došiel by Eman 😀

no a kým som toto napísala, zabudla som, čo som našla k téme 😲 ...snáď si spomeniem...

emanka
25. nov 2009

...pred chvilu...

babula90
25. nov 2009

hehe, že Eman a Ema, to je dobrééééé
tak u nás Lea nie je rozšírená, chvalabohu 😉
dobru.
zajtra to bdue vymazane, ukmina, mala si si dat kavu 😀

babula90
26. nov 2009

usmev na tvary 😀

emanka
26. nov 2009

😀 tvary
ešte nás nevymazali? hm, ale ikke už chodí po témach a zamyká, takže ukmina to zas nestihne 😀 😀 😀
ikke, nič v zlom 🙂

babula90
26. nov 2009

hej, ikke už ide 😀 , ale pst. 😀

ikke
26. nov 2009

no este chvilku takto pokracujte a aj mazanie bude... 🙄

babula90
26. nov 2009

ikke, zľutuj sa 😉
s mojej najivnosti -toto som našla 😉
aby nezmazala.

monkula
26. nov 2009

awwojtee cela by soom sa opyytaat ci by niekto newedel zistih heslo na moj pokjec ano na moj ja som si nechtiaci totiz dala ulozit cislo na kamaratkinom kompe thak mi poradila aby som si ho zmenila mno ja som ho kompletne zabudla ale uplne my to wypadlo s hlawy na tom by nebolo nic keby ten nick nemaam dwa roky nemaam tam aktiwowane plusko na cely mesiac a nemaam tam wela pratelow a komentarow od mne welmi wzacnych ludi cize pls ako niekto wie nieco take zistit ak by mohol minule heslo bolo belinkaswanedward mno ale toto terajsie ni a nie zistit ja nwm co s tym ale strasne ma to trapi ak niekto eie pomoct napiste na nick mayusinQa dakujeem welmi pekne

😀 😀 😝

babula90
26. nov 2009

nejaka Polka 😀
čiarky jej asi nič nehovoria, to akože celý príspevok je jedna veta? 😀 😵

myschka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emanka
26. nov 2009

monkula, dobrééé
bože, ja neznášam túto ich pubertiacku reč...katastrofa 😖

...z mojým manželom...

oscarka3
26. nov 2009

predám ryfle - až mi zle prišlo 😖

babula90
26. nov 2009

ryfle 😵
ani ja neznášam tú pubertálnu slangovú reč, katastrofa, starneme 😀

monkula
26. nov 2009

babula, prečo Poľka? 😕 Počúvaj cica, a ty juz slysales jezyka polskiego? To niema nic wspólnego s polskim jezykem... 😝 😝 😝

monkula
26. nov 2009

dala som do guglu 😀 😀 😀 😀 😀

dzio2
26. nov 2009

nic hura 😀

monkula
26. nov 2009

dzio, akože nič od Teba 😀 😀

babula90
26. nov 2009

zodvyhne 😀

dzio2
26. nov 2009

monkula no normalne sa popri vas ucim 😉 😀 ja som taka sikovna

babula90
26. nov 2009

mon, len kvôli častému w 😉
cica 😀
Ty vieš po poľsky? 😕