Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

blovitc120
9. feb 2011

@warholette ved dobre aploudovat a guglovat beriem, ale puzzle sa proste cita pazl, podla mna niekto, kto si myslel, ze je to nemecke slovo, povedal pucle a tak to vzniklo a vzniklo to zle. Neviem, na akom zaklade sa to cita pucle, ked uz, tak puzle. Pucle je uplne strasne slovo

nanulik
11. feb 2011

@blovitc120 aj ja hovorím pucle 😅 😀 😀 😀 😝 pazl mi nejako nejde na jazyk 😀 😀 😀 ale viem že bysa to tak nemalo 😅

blovitc120
11. feb 2011

@nanulik ale prečo? Pretože si to niekde počula. Keby si počula správny výraz, prípadne puzle, tak by si to asi nehovorila 😉. Ja by som zase nezobrala do úst pucle, jednoducho to považujem za príšerné slovo a ešte keď počujem puclíky 😝, tak ma zdvihne

nanulik
11. feb 2011

@blovitc120 ja to používam už velmi dávno a ked som pred niekolkými rokmi dostala jedno puzzle tak som to tak začala volať, až neskôr som počula slovo pazl ale to mi už nejako nepasovalo. proste som si zvykla na toto pucle 😀 😝

blovitc120
11. feb 2011

@nanulik a na základe čoho ti to napadlo tak prečítať?

nanulik
11. feb 2011

@blovitc120 ani neviem, bolo to ešte v časoch ked puzzle ešte len prichádzalo do mody a vtedy sme ešte doma diskutovali že ako sa to vlastne číta a nejako mi to zostalo 😅
asi sme to tak začali čítať po vzoru pizze, ktorá sa číta pica tak možno preto

monkula
11. feb 2011

no pridávam sa, pucle je úplne hrozné slovo, zaraďujem ho medzi top desiatku hneď za slovami objedli sme sa a zalizovať sa 😝 😝

ikke
11. feb 2011

pucle pucle pucle - ja v slovencine jedine tak 😀 ja som prve puzzle dostala, ked som mala asi 8 rokov, este za hlbolkeho socializmu, ked po anglicky nikto v rodine nevedel, no a odvtedy su to u nas proste pucle 😅 (cervenam sa)
ale v holandcine tomu hovorim spisovne po anglicky 😉

monkula
11. feb 2011

@ikke a nehovorí sa náhodou v holandštine? 😕 😕 😕 😅 😀

inkinka
11. feb 2011

a takto ste to este nepoculi pouzit? - jedna pucla, dve pucle, vela pucli 😅 😅

monkula
11. feb 2011

@inkinka jedna pucla? 😀 😀

blovitc120
11. feb 2011

@monkula nechci vedieť, čo som tam čítala namiesto pucla 😀. Inak naozaj príšerné slovo "pucla"

ellise
11. feb 2011

...zamikat a kódovat oběkty....

monkula
11. feb 2011

@blovitc120 asi to, čo som čítala ja 😀 😀 😀 😝

ikke
11. feb 2011

@monkula hovori sa "v talianstine"? 😕 😅 😀

v holandstine - sa hovori v cestine 😉

monkula
11. feb 2011

@ikke ja mám v sebe aj českú krv s mamou sa rozprávam po česky, tak ma to asi zmiatlo. 😀 😀
dnes mi to proste ide, idem radšej von 😝 😀

syslica
11. feb 2011

Bytka asi nepomôže... 🙂

Jedna pucla, dve pucle... to je ako ten bradatý vtip: Uhorsko: chlap Uhor, žena Uhorka... alebo Ak sa môže mačka zježiť, prečo nemôžeme ježa zmačkať?

inkinka
11. feb 2011

@blovitc120 @monkula vy si jednoducho citate co sa vam chce a paci 😀 😀 😀

monkula
11. feb 2011

@inkinka hladnému chlieb na mysli? 😀

neumisa
11. feb 2011

@syslica 😀 😀 😀 😀 to je paráda, to si musím zapsat 😀 😀 😀

inkinka
11. feb 2011

@syslica a nemôže ježko z našej záhrady zmačkovatieť, keď vyjedá našim mačkám z ich misky? 😉 😅 😅

syslica
11. feb 2011

@inkinka Nie, iba pribrať a zlenivieť, ježkom mačacie jedlo prospieva. 🙂

ikke
11. feb 2011

vzdy a znovu ma "dostane" slovne spojenie "kojenecka podprsenka" 😀 😀 😀

suezana
11. feb 2011

@ikke ozaj 😅 😀

syslica
12. feb 2011

@ikke 😀 😀 😀 alebo aj "kojaci vankúš", skrátene "kojovankúš" 😀

suezana
12. feb 2011

dnes som videla medzi inzerátmi: Predaj maléj hidiny.... 🤐
(a zároveň pridávam, že tabuľu vlastní iný človek ako ten, kto dával ten inzerát - takže vlastne nechápem, ako mu to mohli uverejniť, alebo prečo to neopravili.... ja som len kráčala, vôbec som sa pri tom nepristavila a normálne mi to udrelo do očí - z boku...)

elixia
12. feb 2011

@suezana chvilu mi trvalo,kym som pochopila,co to vlastne predavaju 😀 😀

Zmackovateny jezko je super 😀

elixia
14. feb 2011

Mi dnes mame..... .ani nam nechuty sme vsetci chory

Krasne,ako sa jej ani raz nepodarilo trafit 😀

Moj brat na FB - vsymol som si....ma skoro porazilo

monkula
14. feb 2011

včera v Televíznych novinách na Markíze v reportáži o týraných ženách, ukázali lístoček jedného zo študentov, kde mal pripravené otázky, a jedna z nich znela: prečo sú ženy dyskriminované? 😲 😲

bodka13
14. feb 2011

však to Y tam ani len nepasuje 😀 😀 😀 je to z inzerátu na MMA ,predávajúca je z KE
....Z lavej cyzmy sa vytrhla vnutorna nasivka (latka ktorou je cyzma obsita)....