Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jijitka
20. jún 2010

zdravým vás... (našla jsem nový pozdrav 😀 😕 )

marooshka
22. jún 2010

bydleli jsme v Nys (to asi má být Nice), vzkušenosti 😕 😀

bubelko
22. jún 2010

no ja som zahviezdila z neznameho dovodu "vysackou" 😀 😲

vinifera
22. jún 2010

@bubelko to je tak premnožené na internete že už aj mne sa podarilo napísať do inzerátu - ale našťastie som si to uvedomila skôr ako som ho dala zverejniť. Ľudia to už ani inak nenapíšu ☹

bubelko
22. jún 2010

@vinifera > ja nie, som to odklikla a ani som si to neuvedomila. no co uz...

emjee
3. júl 2010

fascinuje ma vyraz "kojenecka podprsenka" 😀

lin18
3. júl 2010

@emjee
No když jsem byla v těhotenství zblblá hormonama tak jsem při nákupu taky o takovou poprosila. Ale hned jsem se opravila a paní prodavačka ani nechápala proč se jako opravuju 😀 . Dokonce se tak jmenovalo jedno téma tady na MK

parybka
7. júl 2010

kojenecká podprsenka je dobrá, jsem musela chvíli přemýšlet, co je na tom :D hold vykojený mozek 😅

tortelinka
4. aug 2010

ako sa da prosim opravit nazov temy?

emjee
4. aug 2010

@tortelinka napisat adminovi 😉

ani3012
4. aug 2010

@emjee to bola otázka na adminov ? a ja blbá si lámem hlavu s pravopisom 😀

didiana333
6. aug 2010

Spravym na požiadanie...to bola na bazare ponuka... 😀

nice202
6. aug 2010

milujem ak niekto napise: opítať, mislieť a ti (ty) ... a este je ich viac 😎

akdarka
7. aug 2010

"vyber perliciek" z jedneho prispevku uzivatelky: nechitim, predctavit, niakom, odctavit, niako - najprv som myslela, ze je to sranda ale nebola 😝

berenika39
9. aug 2010

nemam co visivat kto my poradi???

😉 😉 možná by stálo za to vyšívat pravidla pravopisu🙂

bubelko
9. aug 2010

vinahradza
cezden my spaval
bol schopni
vipituje
viskusala
citanie knych

tak tento vyber som nasla v jednom prispevku o detoch, ktore nechcu v noci spat 😉
neviem, ale tolko hrubok na kope som este v ziadnom prispevku nenasla 😲

jijitka
9. aug 2010

@bubelko - předběhla jsi mě 😀 😀 Právě jsem na ten příspěvek nevěřícně zírala.
No, mě kdyby někdo četl z knych, tak taky nespím 😅

jijitka
10. aug 2010

"nerobsa dolezita" - takto reagovala ona dáma na kritiku svého pravopisu (viz příspěvek od bubelko). Tož, komu není shůry dáno ..... 😀

ellise
23. aug 2010

....."ja tiež ešte nie som vidatá a nemám problém ani tak so snúbensovou ex "

grettka
23. aug 2010

neverili by ste kolko "perliciek" som nasla v jednom jedinom vydani dennika "sme",.... od slov ako "setrenie" namiesto vysetrovanie... (no viete si predstavit, zeby nas lekari setrili namiesto vysetrovania 😀 )... rozdelenie slov.. za vsetky si spomeniem na slovo spomienka, ktore bolo rozdelene na spomi-enka 😕 ... alebo veta dajte "typ" na knihu...
kedysi boli noviny povazovane za zdroj, kde mozeme najst gramaticky spravne napisane slova, dnes to, zial neplati... takze ako mozeme chciet, aby druhi pisali gramaticky spravne, ked uz v tlacenych mediach sa pise nespravne? 😉

berte moj prispevok len na odlahcenie 🙂

nikollette
24. aug 2010

"dobri večer ja bi som potrebovala tie veci čo ponukate som z malcic boli sme zaplaveni mam 6 ročneho sina a teras ide do školi velmi bi ste mi pomohli dakujem vopret kontakt namna"

😕 😲

tatiana1985
24. aug 2010

@nikollette to vazne,? 😕 😕

nikollette
24. aug 2010

áno, teraz som to našla v téme povodne 😒

palcullienka
24. aug 2010

zaujimava tema 😀 ,ja si na pravopis potrpim,ale obcas napisem hluposti aj ja 😀

tatiana1985
24. aug 2010

@palcullienka aj mne sa tato tema paci 😀 celkom "vtipna" 😎 a to si takisto radsej necham prerazit bok, ako napisat nejaku blbost, tvrdku, ci zle sklonovanie 😀 😀

palcullienka
24. aug 2010

@tatiana1985 vidis,aj sklonovanie mi obcas robi problem,ach 😠 😀 ,ale s tym ma vela ludi problemy,ako ich tak pocuvam 😝

tatiana1985
24. aug 2010

@palcullienka no hlavne "dva a dve" je tema sama o sebe 😉 😉 😀
ale zas sa priznam ze moj problem su psy a psi 😀 😀

palcullienka
24. aug 2010

a myslim,ze este je aj taka slovna hracka,ze - zveri a zvery 😝 ..myslim,ze "ti" psi su makki a "tie" psy zasa tvrde,ale vyuzitie v praxi-nulove 😀

tatiana1985
24. aug 2010

@palcullienka presne tak,,,psov sme zvladli, ale tie zvery... 😀 😉
ale to uz je vysoka skola...oproti fakt niektorym vyrokom tuto: apsolutne, bi, mylujem a pod . 😉

nanulik
24. aug 2010

náhodou som túto tému objavila, ale musím povedať že to sú teda perly
ked čítam nejaké príspevky tak mám až zimomriavky z tej slovenčiny krásnej ľubozvučnej 😀