Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka13
1. okt 2012

@syslica 😲 to vážne písal konateľ spoločnosti ? ....mohol by si nastaviť aspoň kontrolu pravopisu v PC 😉

syslica
1. okt 2012

@bodka13 Fakt, na samom konci mailu je uvedená aj funkcia 😉 Možno to je len dobrý remeselník, ktorý má malú firmičku, ale teda slovenčina mu veľmi nejde. Ešte mi napadlo, že to mohol šéf dať napísať nejakému podriadenému (ja som bežne koncipovala korešpondenciu môjho nadriadeného), ale v tom prípade by si mal aspoň prečítať a opraviť, čo posiela von pod svojím menom...

bodka13
1. okt 2012

@syslica nejdeš poradiť? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/patka6/ ...riešia predponu v slove natierať

jaja01k
1. okt 2012

"mistami mam pocit, ze potrebuje sluzku"

syslica
1. okt 2012

@bodka13 Stalo sa 😉 aj tkmama je super, radí k veci. A vôbec, páči sa mi, že ani jeden z komentov nebol štvavý, hádam to predsa len nebude až také zlé s týmto Koníkom ako sa zdá. 🙂

syslica
1. okt 2012

@syslica Ale pozor! je tu nová téma: Fajčiace tehuľky, tam si určite niekto zarypne, či už do fajčenia v tehotenstve alebo do slovenčiny zakladateľky 😅 .

jaja01k
1. okt 2012

"je nám 11 měsíců a máme 11 zoubek!"

garzonka
2. okt 2012

" pozor na pani ***** ta mi vina dala do sprostih ze so si sprosta objednala som unej balik anedosjel mi nic pozor namu klame tovar predava za 15e astahne to na 10 ze sa pomilila ze ten tovar nestal tolko pozor nanu "

" som vidata tulen kupujem pre deti "

berenika39
2. okt 2012

😝 Nesnáším psi! 😝
První pád - kdo, co, druhý pád - koho ,čeho, třetí pád - komu, čemu, čtvrtý pád - vidím koho, co? Psi. Jsou živí, tak je vidím, tak měkké.

berenika39
2. okt 2012

😝 bez mí kočičky cca8hodin,to bude slziček☹,a mě se taky bude stýskat☹...je to moje zavislačka a já jak o tom přemýšlím taky jsem na ní zavyslá 😝

petkave
2. okt 2012

Ale hlavne, že myšlienka je pekná, však?

😝 Dnes je to presne 8.rokov čo sa spolu s mužom trápime, lezjeme si na nervy, hádame sa ale hlavne ľúbime sa 😝

katyxq
3. okt 2012

"Dneska kontrola u dr.. vypadá to na zvětšenou nosní mandly, dále nám strhávali kůžičku na pidníku (ten kousek co chyběl) tak ted malej trpá a příští týden očkování no co víc si přát"

jarkalada
3. okt 2012

Kdo toto koupí, jistě neprohloupí 😀 Kopíruji to sem nijak neupravené 😎
"on je este v zaruce a stal me 22.000 a ted ho prodavam jewn za simboliku deti rychle vyrostly a behaji sami takze mame golfky a kocar prekazi a mamk nemu i bili a cerny slunecnik a obe tazky prenostne na mimi je fakt v perfektnim stavu gumi jsou jak nove neojezdene proste elegatni kocar pro dvojcata a velmi pohodlny jak pro ditka tak pro maminky cely kocarek jde otocit i ve smeru jizdy tak i v proti smeru jizdy je velke okenko v boude na lidani miminek je vemi prostorny ze se deti netlaci a pritom projedete 80 dvere cos je perfektni na nozickach jsou tri polohy samozdrejme kazde ditko zvlašt a zadicka to same do uplneho lehu take kazde ditko zvlašt newvim co bych este dodala je velmi prakticky a pohodlny a pritom i elegantni"

lenka3007
3. okt 2012

@jarkalada hehe 😀 😀 😀 😀 citala som si to nahlas, to je este vacsia sranda 😀 😀 😀

pajenka
3. okt 2012

Název alba 😕
😝 Aby jsme nezapoměli 😝

pajenka
3. okt 2012

@jarkalada Tak to je mazec 😀

nice202
3. okt 2012

"Zatiaľ papal iba so sírovou omáčkou a veľmi mu chutia"... uff, krmit dieta sirovou omackou 😀 😀

pajenka
3. okt 2012

😝 Já se pišním výstavnim břichem až za roh 😝

syslica
3. okt 2012

@nice202 Čo ty vieš, možno je to marťan a tým sírová omáčka nevadí. Napríklad "moje" decká dnes v škole popri pozdravoch Číňanov, Japoncov a pod. nacvičovali aj marťanský pozdrav podľa obrázka dolu. 😉

berenika39
3. okt 2012

😝 dokonce jsme dědali to co mi na ZŠ lavičku na ribstoly a děti jezdili dolů jako po klouzačce🙂 😢 😝

berenika39
3. okt 2012

😝 nekomentujte : unahledně a bezhlavně, první si přečtěte tytulek 😝
to se prosím týkalo mě......

pajenka
3. okt 2012

😝 Nečekala jsem to a dojalo mě to až ukápla sem tam slzyčka 😝

pajenka
3. okt 2012

@berenika39 Tak hlavně, že jsi to nekomentovala unáhledně 😀

berenika39
3. okt 2012

@pajenka no právě že jo, potřebovala bych pomoci🙂))))

pajenka
3. okt 2012

@berenika39 Už to vidím, i Ty jedna nezbedo, jak sis tohle mohla dovolit??? 😲 😀

berenika39
3. okt 2012

@pajenka blbá, blbá,blbá. no, stane se. já se normálně stydm za ty ženský. fakt 😀 😀 😀 . mám ráda krásný fotky, profi, at jsou třeba hore dole bez... 😀 😀 😀 , ale doma před zrcadlem vlastním mobilem s vilným úsměvem a celulitidou a zapraným prádlem - ano, mě to pohoršuje 😀 😀 😀

pajenka
3. okt 2012

@berenika39 Mě teda taky, ta fotka byla šílená a ten pohled 😕 😀 mazec, ale nedivím se, tím, co a hlavně jak napsala, to dovršila, ale zhodnotily Tě pěkně, holt jsi měla rýpavou 😝

berenika39
3. okt 2012

@pajenka Já jsem sama se sebou srovnaná, mě to opravdu večer nekazí. Ach jo, prázdný sud nepotopíš, jak píše @fafetka a je to marný, je to marný je to marný.

katyxq
3. okt 2012

@berenika39 :Ono to pokačuje 😕 "Neodcuzuji nikoho,ale prvni by se mla zeptat zda nemám jinou pak bych odcuzovala" ... to už nebude překlep 😅.

berenika39
4. okt 2012

@katyxq nářečí🙂 a komentáře samozřejmě smazaný🙂 to chápu🙂