Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

elitera
2. sep 2008

ve své pubertě byx nikdy nepsala jak tatar 😀 (nevěděla jsem, jak tam to x nacpat 😀) Ale jo, blbli jsme taky. 🙂

haluskacz
2. sep 2008

no ja se v psanem projevu omezovala na knedlik misto tecky. At uz v interpunkci, nebo v diakritice. I carku jsem psala knedlikovite (knedlik s ocaskem 😀)

yenn
2. sep 2008

predpokladam, ze ta maminka s weckowym albem ma jiz pubertu za sebou 😅

jinat to x misto ch je snad nejhorsi, jak na to kdo prisel? Jako ze jedno pismenko je lepsi nez dve?

jabber
2. sep 2008

no jo, v pubertě.....ale teď mi řekněte kolik může bejt na koňovi pubertálních matek??? 😅 😀

jabber
2. sep 2008

yenn 😀

simply.vero
2. sep 2008

yenn, no asi jo, jinak vypadá to na nečekaně sofistikovanej původ - /x/ je totiž označení pro výslovnost našeho /ch/ v mezinárodní fonetické abecedě 🙂

tictac
2. sep 2008

teda holky, klobouk dolu, takhle jsem se uz dlouho nepobavila, ze jsem sem nenakoukla uz davno, ja doted resila kdo vi co a tady takova debata 😀 😀

jdu docitat

haluskacz
2. sep 2008

yenn, predpokladam, ze to vzniko z reckyho pismenka chi - to se pise jako x

simply.vero
2. sep 2008

haluško, ty jdeš přímo ke zdroji, tak se to nejspíš promítlo i do té fonetické abecedy

haluskacz
2. sep 2008

simply, no jasne 🙂

tictac
2. sep 2008

btw, co je to emo styl? jsem nejak mimo....

nobody
2. sep 2008

já jsem zas psával jen počáteční písmena ... a takový sešit dějepisu na střední (jenom sešit dějepisu ... ), to bylo asi takto : N.B.B.P.V.B.U.W.v.r.1815 - Napoleon Bonaparte byl poražen v bitvě u Waterloo v roce 1815

akorát se z toho nedalo učit no 😀

tictac
2. sep 2008

hlavni, ze si to pamatujes dodnes 😀 😀

jabber
2. sep 2008

nobody 😀 😀 to dělala jedna moje spolužačka, nepsala teda jen počáteční písmena, ale zkratky a taky se v tom už po týdnu neorientovala 😀 . My jsme s kamarádkou zase měly tajnou mluvu, když jsme se bavily o klukách a někdo u toho byl, hlavně rodiče - byly to takový šifry 😀 😀

nobody
2. sep 2008

T.J.F.
😀

no bylo to podobně..prostě takový styl ---- možná bych ten sešit někde našel --- tolik teček tam bylo 😀

tictac
2. sep 2008

to ja sifry na psani nikdy nepotrebovala, me stacilo a doted staci moje vlastni pismo, kolikrat mam problemy to po sobe precist 😀

simply.vero
2. sep 2008

tictac, viz studijní materiál na předchozí straně, děti na odkazech to vysvětlují celkem jasně 🙂

wiki to vysvětluje takto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Emo

v kostce: hudební, potažmo životní styl vyznačující se důrazem na emoce, emouš je většinou rozervaná rozháraná duše, značně nestabilní, vyhraňující se vůči všemu a všem
hlavní vnější znaky emouše: tmavá patka, černé oční linky/stíny (i u kluků), pořezaná zápěstí (řezné rány můžou být i "nasimulované"), piercing všude možně

jabber
2. sep 2008

tictac - no ona psala ty zkratky proto, že nestíhala jak profesorka diktovala 😀 , ne aby to nikdo nepřečetl 😀

simply.vero
2. sep 2008

tictac 😀 😀 😀

nobody
2. sep 2008

jabber ... byl jsem u kámošky a má ségru ... minulý rok to bylo? -- nevím --- pubertačka no ..a valila tam: ohot chyb is alad 😀 😀 tak jsetli je to taková šifra, tak všichni s tebou 😀 😝

jabber
2. sep 2008

nobody - to je průhledný....a navíc to dá moc práce, abys mohl plynule mluvit 😀 😀

tictac
2. sep 2008

simply, neni to neco podobneho goth? Nebo jsem uplne mimo 😀 za meho mladi to nebylo, tak se fakt neorientuju 😝 😀

yenn
2. sep 2008

no prosim, zase jsem chystrejsi, xixi 😀

jabber
2. sep 2008

yenn - myslíš xytřejší 😝 😀

nobody
2. sep 2008

jabber ..no právě 😖

yenn
2. sep 2008

xybka se vloudila 😅

nobody
2. sep 2008

nejkrášnější qjetina je....??
😀

nanyka
2. sep 2008

dobrý koment k jednému z videí: EMO - enormne mastná ofina 😀 😀 😀 😀

chudáci, nič v zlom, ale prídu mi ako psychicky choré deti ☹

nanyka
2. sep 2008

tic tac: goth a emo su dve rozdielne skupinky ludi

jabber
2. sep 2008

nobody - néé, my to měly vymakaný.....inkriminovaný slova byly zaměněný za úplně jiný slova, ale tak, aby věta měla i přesto nějaký význam a ostatní nenapadlo, že řešíme něco úplně jinýho 😀 😀 Měly jsme i speciální větu při telefonování a ta sdělovala, že 'nemůžu mluvit, někdo přišel' 😀 Náhodou to byla sranda 😀