Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bubbles
22. feb 2013

@nanulik kúpe sa..

nanulik
22. feb 2013

@bubbles dakujem

haley7897
22. feb 2013

baby, vtip !
Dvaja policajti chodia po kolajniciach ked tu zrazu sa z lampiona ozve hlas:"Nechodte po trati,opakujem,nechodte po trati!"Policajti na seba pozru a zacnu kricat:"My nie sme potrati,my sme policajti!" :D

hovoriaci lampion 😀 😀 😀

odrik
22. feb 2013

@bodka13
Ja si myslím, že pri žiadnych detiach to nie je potrebné 🙂🙂🙂.

odrik
22. feb 2013

Babulky, no toto 🙂?

......moja mala uz od 5 mesiaci sama sedela nievem ako je o inih.

iviatko
23. feb 2013

Psstt 😀 teraz som zohrievala brinzove halusky 😀D hamba nehamba

haley7897
24. feb 2013

ja som to videla pri vivoji a to ma tak motyvovalo, aj ked som nevladala, ako sa zacala skoro rozpravat, a sama papat a obliekat sa..... myslim si ze uz aj to su tie prve vysledky mojej prace a to ma tesi najviac

prosim ta, ale gramatiku ju neuc... 🙄

berenika39
24. feb 2013

😝 Roční obdobý jsou jako lidé, má svoje kouzlo i své nedostatky 😝

iviatko
24. feb 2013

najlepsie je dat na lizicku a zapit z cajikom na obale nepise??? to budu asi detske koliky to sme mali aj mi :(

iviatko
25. feb 2013

Smoklím a necítim sa dobre mám ísť račej do doktora???

odrik
25. feb 2013

@iviatko
"Račej" by mala ísť 🙂! A už nech rovno skočí k špeciálnemu pedagógovi 🙂.

dadli
25. feb 2013

@iviatko ma este viac ako "RAČEJ" zaraza slovne spojenie " DO doktora" by ma zaujimalo , akym otvorom tam chodi? 😕

lenka3007
25. feb 2013

@dadli mne sa zda divne "boli sme pri doktorovi" 😀

dadli
25. feb 2013

@lenka3007 ano "pri doktorovi" a "do doktora" su u mna naozaj najnepochopitelnejsie slovenske zvraty. neviem kde sa to tak vravi ale znie mi oboje veeeelice cudne. 😕

buffinko
25. feb 2013

@dadli, vraví sa tak napr. na severe SR 😀 keď tak vravia všetci okolo teba od malička, zdá sa to "normálne"...ja zas nepochopím lahôdky ako pri Tesco, pri posteľ, pri potok...išli sme sa prejsť pri potok...wuáááá

matax
26. feb 2013

@dadli 😀 😀 😀

ianitka
26. feb 2013

No hlasky typu - " idem do doktora" " idem do babky, do tety atd. sa pouzivaju aj na vychode bezne... Ja to sice nepouzivam, ale tym padom, ze som to pocuvala od malicka, tak mi to tak usi nereze ako nap., spominane "pri okno" , "pri Tesco" apd. @buffinko

aduskatt
26. feb 2013

krasne je aj idem vonku🙂

gubcikova
26. feb 2013

poradte kočár

lucyt1
26. feb 2013

Je smutné, ako niekto dokáže zhodiť niekoho inteligenciu iba na základe gramatických chýb 😖 . Niektorý neriešia, niektorý s gramatikou nikdy kamoši neboli a ani nebudú. A čo, majú sa odstreliť ? To by ich to najprv muselo trápiť 😀. Niekto nezvláda gramatiku, niekto zasa takt a slušnosť, keď ho za to ide pomaly zhodiť pod čiernu zem (nemyslím teraz autorku, ale celkovú situáciu na MK, kde sa čoraz viac namiesto danej témy rieši toto....). Tiež by som mohla napísať, že urážanie niekoho, koho nepoznám a súdim ho len na základe jeho nedostatkov z gramatiky je prejavom nízkej inteligencie...Poznám veľa ľudí, čo majú VŠ a z diktátov mali samé 1 ale keď im niekto niečo vysvetľuje nepochopia ani na 20x...Treba si uvedomiť, žekaždému niečo vadí.. niekomu vadia gramatické chyby, niekomu štylizácie viet, ktoré nedávajú zmysel, inému spôsob komunikácie, nedostatok empatie...Ruku na srdce, kto dodržuje VŠETKO, čo sme sa v škole naučili? Jasné, že nikto, keby sme boli dokonalý nechodili by sme sme ani na MK😀 Chce to len trošku tolerancie a nadhľadu... 😉

aduskatt
26. feb 2013

@lucyt1 keby som chcela niekoho zhodit, tak napisem jeho meno....

lucyt1
26. feb 2013

@aduskatt To je dobre, ale lepšie bude, ak zhadzovať nikoho nebudeme, svet bude hneď krajší 😀

warholette
26. feb 2013

@lucyt1 staci dodrziavat to, co sme sa naucili na zakladnej skole 😉 babatka a preskolaci raz vyrastu a budu z nich skolaci a kto sa s nimi potom bude ucit vybrane slova? 😀 a ked je jedno dospelej zene, ze napise brindza, hamba alebo motyvovat? lizicka alebo lyzatko? potom ako chce plnohodnotne pomoct svojim detom zvladnut skolske ucivo, ked sama nevie rozdiel medzi pisanim I a Y? 😕 😕 😕

maca_p
26. feb 2013

@warholette tak pozor, pozor 🙂 , moj tatko je cisty bernolakovec, kebyze sa mam od neho ucit slovencinu tak dopocutia... 😎
ale v skutku je to naozaj hrozne, ake hrubky su niektore kocky schopne vyprodukovat...

@gubcikova kočár - tak ta je na 100% od nas, z trnavskeho kraja 😀

azbestica
26. feb 2013

@warholette chcela by som mat tvoje problemy 🙂
@dadli lebo veeeeelice je uplne v poriadku ;)

warholette
26. feb 2013

@azbestica nechcela 😀 mala som susedu s dcerou v mojom veku. pani suseda po vyhlaseni "ak by som vedela matematiku, mohla som byt casnicka" bola u nas nasackovana kazdy den od druheho rocnika zakladnej skoly, aby sme jej pomohli s matematikou pred dceru 😀 nastastie od piateho rocnika som chodila na inu skolu, takze sme viac nemali spolocne domace ulohy a pani suseda viac nemala dovod nas navstevovat. takze verim tomu, ak nemaju rodicia zvladnute ucivo minimalne zakladnej skoly a v ich okoli sa nenajdu zhovievavi pribuzni ci susedia, dieta potom trpi.

azbestica
26. feb 2013

@warholette no zial neda sa zaistit aka taka vzdelanostna uroven pre celu spolocnost a nejako sa kvoli tomu trapit nestoji za to.....podla mna mnoho deti trpi horsimi vecami ako tym ze nevedia matematiku alebo gramatiku a trapit by sme sa mali nad tym ze deti trpia lebo su zneuzivane a bite :(
To neznamena ze ked niekto nevie gramatiku, ze bude v praktickom zivote neuspesny

gubcikova
27. feb 2013

@maca_p 😀 ja som tiež s trnavského kraju,ale kočár by som nenapísala,ked tak kočík

iviatko
27. feb 2013

ach jo, uz aj tu trafene gagaju? :D
ja mam milu prihodu...volala mi mamina synovej spoluziacky, ze nechapu DU zo slovenskeho jazyka. / jednoslabicne slove pouzit vo vete/ a na vyber napr. MAŤ, ZO, VO, DO, JU
a pyta sa ma, ci moze byt napr. Moja mať 🙂))) teoreticky mooooze.

iviatko
27. feb 2013

inak dnes mi vrazilo do oci... toaleta nosa, skor by som pouzila spojenie slov hygiena , ci? 🙂 inak super clanok.