Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

benne
21. okt 2012

@janus32 ten rupsak mi napríklad vôbec nevadí, lebo u nás tomu tak hovoríme bežne (asi tak ako dva pivá 😅 )..

ale.. slovo nátelník, nie je v slovníku a používam ho už aj ja bežne 😅 😔 .. som to dáko pochytila tu na koňovi 😝 🙂

garzonka
21. okt 2012

@petkave ten predškoliak a školiak mi pripomína ako keď Čech prekladá české slová do slovenčiny (podobne *panelák = paneliak* ) 😉

pajenka
21. okt 2012

😝 já si to dneska dočítala a opravdu sem se pobavyla 😝

janus32
21. okt 2012

@benne no ano,ale to uz je cista bernolakovcina 😅 pis ako pocujes 😔 ja pochadzam z Hc,tam sa strasne tvrdo hovori,ako aj v Trnave,keby som pisala tak ako sa u nas hovori,tak zbohom 😅

berenika39
21. okt 2012

😝 "HLENOVÁ ZÁDKA" 😝

pajenka
21. okt 2012

@berenika39 Asi od slova záda, vzadu, zadek? Ví vůbec, kde ta hlenová záDka má být? 😲 😀

berenika39
21. okt 2012

@pajenka už si to opravila, třeba tahle diskuse nakonec má nějaký smysl.....vždyť to slovo se tu opakuje dnes a denně nesčetněkrát......

pajenka
21. okt 2012

@berenika39 Všimla jsem si a to je dobře, že si to opravila, má to smysl 🙂

berenika39
21. okt 2012

ouvej, snad jenom překlep....
😝 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kjajule/albu... 😝

pajenka
21. okt 2012

@berenika39 Ups 😅

tvojezlatko
21. okt 2012

"Sada ihlý"

blovitc120
22. okt 2012

@tvojezlatko ejha, to mysleli sadu ihiel 😀?

odrik
22. okt 2012

@tvojezlatko
"Sada ihlý" je teda dobrá 🙂, už som videla aj "sada ihál" 🙂! Jedno lepšie od druhého 🙂!

ewellina
22. okt 2012

Ahojte. Prosím o radu. Ja som si vždy myslela, že "zvýšilo sa mi trochu chleba" sa píše s dlhým "ý". Teraz ma mm presviedča, že s krátkym... Ako to je?

bodka13
22. okt 2012

@ewellina 😕 to sa pýtaš? ...ona si myslela,že "zvyšilo" ? ...však nech napíše "ostal mi chlieb" 😀 😀 😀 to mi pripomína ten vtip: s akým "i/y" sa píše minca? neviem-napíš groš 😀 😀 😀
"zvýšilo sa mi ..." je celé nesprávne ,keď už tak "zvýšil mi chliebô,ale skôr by som použila "ostal mi chlieb"; "vystal mi chlieb"

ewellina
22. okt 2012

@bodka13 no hej, zaskočilo ma to, lebo zvýšiť sa môže výplata, ale zvyšok sa píše s krátkym "y". A tá "ona" je mm, čiže môj manžel. 😉

bodka13
22. okt 2012

@ewellina tak "onej" manželovi to vysvetli,že chlieb mu ostal alebo zvýšil 😉 😀

tvojezlatko
22. okt 2012

@blovitc120 veru hej..

nice202
22. okt 2012

"uteplene nohavice" 🙂

odrik
22. okt 2012

No dievčence, dnes varíme "šampiónovú polievku" 🙂! Neviete prosím koľko potrebujem tých šampiónov 🙂???

blovitc120
22. okt 2012

@odrik asi stačí jeden, polievky by bolo za kotol 😀

odrik
22. okt 2012

@blovitc120
Jéééjda, ďakujem 🙂, veď už som rozmýšľala ako ich napchám do hrnca 🙂. Aj s tým jedným bude problém 🙂!

bodka13
22. okt 2012

"dúfam že od januára bude málo slzyčiek :(" ...ja budem mať veľa slzyčiek už teraz 😢 😀

bodka13
22. okt 2012

niečo z inzerátov : "veľmi dobrys stav.len nema bežca na zipse" ....ktovie kam až chudák bežec odbehol 😉 😀

berenika39
22. okt 2012

😝 strašpitel 😝

petkave
22. okt 2012

😝 tehu test po 8 dnoch od styku negatývny 😝

jijitka
22. okt 2012

@bodka13 tož, ten běžec je šampión a odběhl si do té polévky 😉

odrik
22. okt 2012

@petkave
No nevadí, nabudúce bude určite "pozitývny" 🙂!!!! Veď to už zle vyzerá 😝

berenika39
22. okt 2012

😝 Koukavé rifličky 😝
jaké by to mohly být? kdo ví? oči jsem na nich neviděla....

bodka13
23. okt 2012

časť úvodného príspevku z novej diskusie : " Konecne po dvoch rokoch sa podarylo sudu dohnat mojho ex aby sa dostavil na sud o vyzivnom.Ma mi mesacne platit 120€ale od maja tohto roku mi vobec nezaplatil a odysiel pracovat do ciech.....Egzistuje este nieco take ako bezplatne pravne poradenstvo???..."