Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

tvojezlatko
26. aug 2013

@iviatko aj jaa ;)

iviatko
26. aug 2013

@zaynab to myslis ako vtip, alebo vazne? :D

zaynab
27. aug 2013

@iviatko ja tu za vtipnu niesom!..

zaynab
27. aug 2013

@iviatko jasne,sukromne sa ohovara i kritizuje lepsie!..

zaynab
27. aug 2013

@iviatko ako vtip co?..ze som nestudovala vobec slovencinu?..ze niesom slovenka?..alebo,ze mam visoku a tiez sa povazujem za inteligentnu?..nahodou,manzel je tiez s cudziny,ale ten studoval tu,a vie gramatiku lepsie,ale obcas neaku chybi si tiez uroby,ale to mu nik nezazleva,lebo nepozeraju na gramatiku,ale citaju to podstatne,gde ide o ich zdravie a zyvot!..je dost inteligentny no to aby bol vyborni lekar,a ludia mu dakuju prave za to,a nie za jeho spravnu gramatiku!..Chapem,ze niekoho vedia aj chybi v pravopise rozculit,ale netreba zato niekoho ihnet kritizovat a urazat!..na MK su rozne matky,vzdelane aj nie,s vyskou aj bez nej,ale su to take iste matky ako kazda ina,a tato stranka je pre matky a tie,ktore sa raz nimy stanu tiez!..len tolko...

iviatko
27. aug 2013

som si myslela,ze si to skopirovala 🙂)) a tu sa nejedna o teba,klobuk dole,ze vies takto super jazyk,ktory si nestudovala,ale nie je hanba,ked rodny jazyk neovladaju? Banalne chyby robia? @zaynab

zaynab
27. aug 2013

@iviatko Mozna je,ale neje to podstatne,podla coho by sa sudila inteligencia toho cloveka!Ja,napriklad,uz ani neovladam dobre svoj rodny jazyk,ani neviem ktrory moj rodny je,mama ukrajinka,otec turek,vyrastala som na ukr a aj trosku v Turecku,ale aj Cernej Hore,byvalej Yugoslavii,tak to uz mas 3 jazyki,a okrem nych,arabsky,nemecky,anglicky,aj cestinu viem!...Mislim,ze neaku tu inteligenciu mam!..😉

iviatko
27. aug 2013

@zaynab ale kde sa tu pise o inteligencii? Ty tu s tym mavas. Sa tu pozastavujeme nad niektorymi chybami. O tom tato tema je/ bola/. Ale koncim tu 🙂 ficim sa zasmiat do sukromnej,tam su hlody!

zaynab
27. aug 2013

@iviatko je to v povodnom statuse temy!..smejte sa na zdravie!..😉

iviatko
27. aug 2013

🙄 dakujeme 🙂 a mozno na tom iq nieco bude 🙂
@zaynab

limoncino
27. aug 2013

@zaynab myslím, že si sa rozhorčila úplne zbytočne. Je niečo iné robiť chyby v jazyku, ktorý si sa naučila, nevidíš do hĺbky, nevieš odôvodniť, prečo sa píše tam a tam y a prečo nie. Klobúk dole, že si sa naučila aj písať, s malými chybami, ale stále je to lepšie, než niektoré príspevky od rodených Sloveniek.
Neposudzujem podľa gramatiky inteligenciu, ale dosť si na ňu potrpím. Aby niekto nevedel, aký je rozdiel medzi my a mi, alebo napísal ríchlo, či výťaz... To je trochu veľa.. Mysli si, že som povrchná, ja viem, že taká nie som, ale ovládať svoj rodný jazyk, to by malo byť samozrejmosťou.

zaynab
27. aug 2013

@iviatko mozna 😉 a mislela som to naozaj uprimne!..

zaynab
27. aug 2013

@limoncino No,tu v Novych Zamkoch,ho neovladaju mnohy ani len aby vedeli rospravat,casto si pripadam akoby som bola skor v madarsku,a su to obcania sk,a sa tu narodili!..ale co uz!..😉

limoncino
27. aug 2013

@zaynab aj ja som z dediny, kde sa viac rozpráva po maďarsky, aj ja sama maĎarčinu ovládam, a tiež v nej robím chyby, neviem písať, resp. píšem ako počujem 😀 😀
ale vieš čo?? Mám skúsenosť, že práve takýto ľudia ovládajú slovenskú gramatiku, moja sesternica chodila len do maďarských škôl, študovala v Maďarsku, ale vie, že neviem písať po maďarsky, tak si píšeme po slovensky a ja som nenašla jednu jedinú chybu.. Dokonca si dáva pozor aj na to, aby správne používala vám - Vám...
Moja naj kamoška z detstva detto. Keď som si na základke čítala jej slohové práce zo slovenčiny (chodila na maďarskú ZŠ) tak mi vždy tiekli slzy, ako som sa smiala, priznávam sa. Ale tiež píše bez jedinej gramatickej chyby, vie, kam patrí Y. Slovosled už neriešim 😀

victory1
27. aug 2013

@zaynab Gramatika a pravopis nie su o inteligencii....ale je to jedna zo zakladnych vedomosti cloveka, ktore sa zacina ucit ako dieta a rozvija pocas celej zakladnej skoly s tym, ze v dospelosti jej zaklady ma uz tak hlboko zakorenene, ze pisat gramaticky spravne povazuje za automaticke. Pre porovnanie...mozes tvrdit, ze ani matematika nie je o inteligencii /vsetko, co je vyssie napisane a plati pre gramatiku , plati aj pre matematiku/..cize analogicky, ak ti niekto napise 2+2=19 ...nebudes mat pocit, ze je to znak nizsej inteligencie? 😉

victory1
27. aug 2013

@zaynab A este...tato diskusia je zabava, hra..nik sa tu nepohorsuje nad inteligenciou...tu sa nieco skonstatuje a kazdy si nazor vytvori sam...
..tak nam tu neplet svoju inteligenciu, ak si na nu hrda , tak bud, ale nechci, aby sme my boli jej sucastou... 😉 🙂

pajenka
27. aug 2013

názory se lyší 🙂

zaynab
28. aug 2013

@victory1 matematika je medzinarodny ''jazyk''.to je ine,ale ked niekto.konkretne tu,na MK,horsie ovlada slovenscinu,neznamena,ze neni inteligentny,o tom bola rec,o chybach robenych mamickamy,tu na MK!..

zaynab
28. aug 2013

@victory1 tak to teda urcite nechcem,dakujem!.. 😅

ani3012
28. aug 2013

Horsie je, ak clovek ovlada viac reci a ani jednu poriadne

pajenka
28. aug 2013

Jak se prosím tohle čte? 😨 k 35nám 😨

iviatko
28. aug 2013

@zaynab ja nechapem, preco tu zbytocne mrhas emociami. tato tema je o pravopise a gramatike. Sice sem sama prispievas krasnymi prispevkami, ale nemusis 🙂

zaynab
28. aug 2013

@iviatko neprispevam,len reagujem!keby som mohla,tak aj vymazem vsetky moje prispevky sem!..a uz mi dajte pokoj,prosim,aj s vasou gramatikou!..mam dolezitejsie veci na starosti!..Poprosim uz na moju adresu neprispevat,a na moje prispevky nereagovat,dakujem!..

iviatko
28. aug 2013

@zaynab 🙂 tak sa tu uz nerozculuj.

zaynab
28. aug 2013

@iviatko vobec sa nerozculujem,nestoi mi za to!..😉 majte sa tu krasne!..

ani3012
28. aug 2013

@zaynab preco zakazujes reagovat? Nereaguj ty a budes mat klud 😉

bodka13
28. aug 2013

perla dňa : "Genetýcké vyšetrenie"

pajenka
28. aug 2013

piré

romcovaklarka
28. aug 2013

😝 ty bláho to je pokoj jak v královstvý nádhera 😝

maria1989
28. aug 2013

ale čo, najradšej mám tieto naše krásy slovenčiny: jedna fľaša do jednej a pol druhej do tretej 😉 (s tými časmi si nie som istá 😀 )