Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

janulle22
20. júl 2009

holky jsem normalni debil...jak se pise treba vete

ty jsi nikdy nemela chleba ?nebno
ty jsi nikdy nemnela chleba?.

diky

peppapig
20. júl 2009

'Ty jsi nikdy nemela chleba?' 😀 za malo 😉

janulle22
20. júl 2009

ja jsem totalni debil jak jsem 2 roky doma... 😀 😀 dekuji 🙂

peppapig
20. júl 2009

Janulle, z toh si nic nedej, ja taky a to jsem jeste hodne let venku z CR, za par dni jedu domu a mama me bude asi fackovat z toh meho divneho slohu 😅

horalka777
22. júl 2009

dnes ma dostali "pyskoty" 😝 😀

peppapig
22. júl 2009

😨

flamenga
22. júl 2009

blyzko 😕 😅

nanyka
24. júl 2009

dnes som našla oznam na dverách jedného obchodu v Bratislave:

"Dovolenka od neska as do 10.augusta"

😀 😀 😀

briketa
2. aug 2009

akurat som citala prilohu k jednemu babatkovskemu lehatku na nete a v popise tovaru bolo nasledovne:
"...lehatko ma dva mody (s dlznom na "o")"
😨 to je hroza! nemohli napisat, lehatko ma dve funkcie?

nobody
3. aug 2009

dneska nic, všichni jsou nějací chytří a já blější a blbější

nanyka
3. aug 2009

perličky z modrej strechy:

samozrejmä
zrejmä
o príjmä

😀 😀 😀

nanyka
3. aug 2009

a rovno v názve témy:

vykĺbenie bedrových kĺboU 😕

dmonikad
3. aug 2009

Mňa rozčuľuje: vYsačka ☹

krpito
3. aug 2009

pretoto neznasam leto ze mali je mrzuty a plany a nechce spat ked je horuce...............ja som sa zas nevyspala ale co už zviknem si pomaly a isto .........

v dvoch vetách dve hrubky, dosť nie ? 😀 😀 😀

veronika81
21. aug 2009

"Poradte my!!!" 😝

Nič proti Miriam, téma je to dosť vážna 😔 ale tak strašne mi to bije do očí..

nikanika28
21. aug 2009

veronika, prave som to sla napisat 😀 😀 😀 .

berenika39
21. aug 2009

a často se tu děti "vyvýjí"..... 😉

martimarti
21. aug 2009

Teď jsem četla: "...a dokonce mněla tu drzost" 😀 😀 😀 To je masakr! Kam ty ženský na to chodí? 😕

veronika81
21. aug 2009

v nedávno vytvorenej téme, všetko v jednom príspevku..

Chcem sa vas opitat..
mali spapa..
opet zacat..
mali zacal..

🤐

veronika81
21. aug 2009

a ešte niečo od tej istej kočky..

"teras"

Ale už som zlá 😝 idem spať, dobrú 😀

emjee
21. aug 2009

nie je to z mk, ale z telky - konkretne ako nas vychovava reklama:

- brumik je plny kalcia (kam sa podel stary dobry vapnik?)
- tesco ponuka veci Speť do školi (ma to byt akoze poucna reklama, ked cervenym perom urobia take tie ucitelske carbanice - akoze oprava chyb - na S v slove Speť 😀 😀 😀 a na i v slove školi)

halahalo
22. aug 2009

tak to tak neprozivejte,jsou ruzni lide a nekdo skutecne dlouho nepsal a co se tyce komunikace,tam snad pravopis ovladat nemusite 😖 kazdy nemuze byt dokonaly a me osobne staci,jak to alespon prectu a na chyby prdim z vysoka,nejsou prece moje ne?

saska73
22. aug 2009

strašne ma rozčuľuje slovo " rupsak" namiesto spisovného ruksak a potom "vysačka" myslené na oblečení ten štítok, že si to niekto nemôže dať dokopy, že je to od slova visieť, to nepochopím

pancake
22. aug 2009

vsetci sme do skoly chodili rovnako a je velka hanba robit pravopisne chyby. obcas sa moze pritrafit ale to sa da tolerovat. no nie v jednej vete 3 chyby.....

a na druhej strane, ked nebol internet a ludia si len telefonovali a posielali pohladnice nikto si na nikom nevsimol ze gramatiku neovlada. 😉

aj ked je pravdou ze je to hanba.

ja si vsimnem hned a smejem sa na tom. to iste sa mi stalo, ked jeden znamy mi pisal mail a co veta, to 2 chyby.
tak som mu to pri dalsom stretnuti povedala a smiala sa na tom. jeho zena sa na mna hned osocila ze ja pisem viac chyb ked nepouzivam velke pismena. 😀 😀 😀 ja si to ale nemyslim. pretoze ja si to uvedomujem ze nepisem na zaciatku vety velke pismeno. ale on si neuvedomuje ze nepozna svoj jazyk. 😉

veronika81
22. aug 2009

súhlasím s názorom, že každý chodil do školy rovnako 😉 aj keď určite nie každý mal jednotky, ale aspoň tie základy sa na každého nalepiť mohli..

Mám napr. kolegu (33 r.), ktorý si jednoducho NEVIE zapamätať, kedy sa vo vete píše "s" a kedy "z". Vysvetľovala som mu to už asi miliónkrát, v tom momente to asi aj vedel, ale jednoducho, keď došlo k tomu..tak to zabudol alebo čo 😀 Strašne sa na tom bavím a občas sa stane, že mi volá a pýta sa, či s alebo z 😅 Ale okrem tohto mu ostatné v pravopise nerobí žiadny problém.

veronika81
22. aug 2009

aha a ešte príhoda, na ktorú som už aj zabudla..

Môj bývalý mi dal pohľadnicu k nejakému sviatku, viete tie obrázkové už aj s textom.. otvorila som ju a tam cez celú dvojstranu veľkými asi 5cm písmenami napísané "milujem ťa".
On tam samozrejme ešte pridal pár vlastných slov a zaklincoval to svojim "mylujem ťa". Skoro som odpadla!! jaj teraz sa aj hanbím, že toto bol môj bývalý 😀 😝

halahalo
22. aug 2009

mylujem ta?tak vyslovene toto uz svedci o debilite,ne o omylu

mima1
22. aug 2009

ja slovensky jazyk obchadzam lebo nemala som 1 cize robim chyby aj ja. no prihoda: kamoska mala frajera ktoreho si uz mala brat no nakoniec mesiac pred svadbou to cele zrusila. no nie o tom som chcela. napisal jej sms a v nej stalo toto: laska mylujem ta ako tyger. tesim sa na den kedy pridu na svet nase detycky. 😀 toto ked nam ukazovala tak sme sa valali po podlahe.

veronika81
22. aug 2009

mima, nebol to náhodou ten môj bývalý 😀 😀

halahalo, vyššie si písala, že "co se tyce komunikace,tam snad pravopis ovladat nemusite" tak neviem, prečo tu teraz určuješ diagnózy 😉

halahalo
22. aug 2009

v komunikaci to snad nepotrebujes ale pokud nekdo napise-myluji te tak to uz je magorismum jinak je mi to uplne jedno at si kazdy pise jak umi