Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

eaka
18. máj 2012

😝 ak sa prevádzkovateľ s konkrétnym zákazníkom dohodnú na odchylnej úprave 😝

nie je to z MK a ani to nie je gramaticky chybné, ale aj tak to znie divne.. nie? 😉
(začala som čítať "obchodné podmienky" pred tým, ako kliknem, že s nimi súhlasím.. )

petkave
18. máj 2012

@eaka a to je aká tá odchylná úprava?

eaka
18. máj 2012

@petkave no...ja si nie som istá, či mysleli "odlišnú" alebo "úchylnú".. 😀 Ale keďže tam píšu, že by tej úprave predchádzala dohoda so zákazníkom, tak to budem riešiť, keď mi niekto takú úpravu navrhne.. 😀

petkave
18. máj 2012

@eaka mne by z toho vyšla úprava s nejakou odchýlkou od pôvodného stavu, či? Ale je to fakt čudne naformulované. Ja by som to v bežnej reči nikdy nepoužila.

berenika39
18. máj 2012

@eaka Poučení: nečti Obchodní podmínky před tím, než je odklikneš. Pak začneš řešit, co tím chtěl básník říci a nikam se nedostaneš 😉 😉 😉

ikke
18. máj 2012

"hladam niektore žienky -maminy ktore pomahaju detičkom zbierat nalepky kingdom kraš z čokoladok "

jijitka
18. máj 2012

zaujala mě zpráva, kde maminka sděluje jaký obvod bříška má v určitém tt. Ptá se, jestli je to moc nebo málo 😅
Tak nevím, není to trochu zbytečný dotaz? Nebo se to snad dá ovlivnit 😀

eaka
19. máj 2012

Tak pre istotu perličky z papierových novín.. 😉 Ak sa mi to teda podarí sem šupnúť... hrubky žiadne, ale dosť zaujímavá interpunkcia.. a už aj do novín sa dostali koncovky k číslam.. keby sme nevedeli prísť na to, že čo tým chcel básnik vlastne povedať.. 😉

eaka
19. máj 2012

😝 hladam,holku,na kamaratctvo 😝

eaka
19. máj 2012

😝 ktovie co sa pritrafy ... 😝

eaka
19. máj 2012

😝 Uhadny ktory som znich ? .. 😝

eaka
19. máj 2012

😝 nema byrmovku 😝

Dnes som v službe iba ja? 😀 Ste boli všetky vonku??

berenika39
19. máj 2012

@eaka ano, nejen byli, ale jsme a budeme. zítra večer navrátil🙂

inkinka
19. máj 2012

@eaka veď je sobota, slúži sa len pohotovosť 🙂

eaka
19. máj 2012

@inkinka 😀 to by som mohla mať aj zaplatené... budete mať v pondelok čo čítať 😉

😝 verim v sile ktora riady univerzum a v sebe. 😝

inkinka
19. máj 2012

@eaka aj čo čítať, aj obrázky pozerať. Platíme lajkami. Môže byť? 😉

eaka
19. máj 2012

@inkinka ale joo, tie mi chutia na raňajky, na obed aj na večeru.. 😉

eaka
19. máj 2012

😝 a dufam že sa odctavy sama 😝

eaka
20. máj 2012

tak ja teda pokračujem vo svojom monológu.. 😉
😝 mám pžítele už 3 roky 😝

eaka
20. máj 2012

😝 ved mi vieme, že divný sú ty druhy 😝

berenika39
21. máj 2012

@eaka že by tvůj monolog svědčil o tom, že jazykové okénko MK má smysl a blýská se na lepší časy?

eaka
21. máj 2012

@berenika39 Skôr o tom, že bolo cez víkend krásne a iba ja som sedela sama doma.. :-/

berenika39
21. máj 2012

@eaka proč? ☹

eaka
21. máj 2012

@berenika39 aby téma neskapala? 😉

eaka
21. máj 2012

Ha, akú výplatu som práve dostala od @petkave 😀 😀 :- D Píšem si tak do jednej témičky a zrazu kukám a 9lajkov, skoro som odpadla 😀 😀 😀

petkave
21. máj 2012

@eaka to až toľko? Moja, to máš aj s prémiami za tie nadčasy, čo si tu strávila 😀

petkave
21. máj 2012

Tak dám aj ja dnes:

😝 v nedelu vary polievku on lebo ho to bavy 😝

petkave
21. máj 2012

Myslela som si, že je to iba preklep, ale 3x po sebe ten istý???:

😝 ako som prisla tak aj odijdem 😝

eaka
21. máj 2012

@petkave to som videla dnes aj ja.. 😉 niektoré slová sú fakt ťažké, napríklad rôzne tvary slova "objať" 🙂

eaka
21. máj 2012

@petkave Asi ho to baví až tak, že je z toho celý ... tvrdý... ako to y.. 😀