Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bubbles
14. aug 2012

mali ste tu rozpravu o cudzokrajných menách a ich zdrobneninách?
citujem: "na oslavu mojej dcérky vicinky..."
musela som sa pozrieť, ako sa to dieťa volá - tak Victoria.. nechápem, keď ju chceli volať Viki, prečo nenechali normálne K, ale trepú tam C?? ak chceli byť originálni, tak tu im to vyšlo 🙂 ledaže by ju volali VICI 🙂 v tom prípade beriem všetko späť 🙂

eaka
14. aug 2012

@bubbles Ale nieee, volať Viki ale písať Vici.. 🙂 To je origoš! 😉 Aby sme sa do budúcnosti museli pri písaní mena vždy pýtať, či s "c" alebo s "k", ako v angl. Catherine/Katherine.. 🙂

berenika39
14. aug 2012

😝 malí má bílí jazyk a ve prostřed bíli flek 😝
postradatelné y 😀

berenika39
14. aug 2012

😝 debil, pako, vrznout...a tohle mi rek....kreten... 😝
(to je prosím hezky česky z jedné jediné KZ těhotné maminky na adresu budoucího tatínka)

zuzanocka
14. aug 2012

@berenika39 čo je KZ? 😝
ja som dnes objavila nový príbuzenský vzťah: "netierka" 😀

berenika39
14. aug 2012

@zuzanocka to zní jako nátierka - pomazánka?

KZ je Krátká zpráva, takové to hlášení ve tvém fotoblogu, kam se má psát o dětech a mateřství. tak tohle bylo o partnerech a takové nadávky a ubohosti, co tam ženy psaly - no nechtěla bych být v jejich spárech☹((((( 😀

petkave
14. aug 2012

Prečo asi? 😀 😀 😀

😝 Pisu mi skoro same nezaregistrovane,pitataju sa pomeram im a potom sa neozivaju ! :(((( 😝

petkave
14. aug 2012

@zuzanocka 😀 😀 😀

@bubbles už som to tu raz niekde písala. Známa dala dcére meno Viktória. Ale na FB do albumu napísala nadpis: Moja Vyki 😀 Mám taký dojem, že s týmto menom sú len problémy 😀

petkave
14. aug 2012

Toto už je aký hard-core?

😝 nejmänšia má uvarené zo včera..... 😝

inkinka
14. aug 2012

VICI...bol raz jeden kráľ a mal troch synov, volali sa Veni, Vidi a Vici (Venouš, Vidal Sassoon, a Victor) Prvý prišiel, druhý videl a tretí zvíťazil. Ocko kráľ sa volal Cessi 😉

jijitka
14. aug 2012

@inkinka připomněla jsi mi podobné: Měli 2 syny - Pose a Ruse 🙂

bodka13
14. aug 2012

@jijitka ja poznám čo mali 3 synov 😀 😀 😀 "Pose" ,"Ruse" , "Papír" 😀 😀 😀

inkinka
15. aug 2012

dievčatá, že vy ste chodili do škôlky 😀 tu je takých cudzokrajných mien plno: http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=118765...

Ale keď ešte hrávala hokej Zborná, tak boli v mužstve Uchov, Bezuchov, Ušakin, Myškin, Lopuchin, Kapustin, myslím, že všetky mená boli pravé 😀

zuzanocka
15. aug 2012

"Chistame sa na 2 narodeniny" ?? veď na to sa nedá ani pozrieť ☹ ☹

bodka13
15. aug 2012

@zuzanocka no moja,tak sa na to nepozeraj a chistaj !!! 😀 😀 😀 😀

zuzanocka
15. aug 2012

@bodka13 nemôžem ☹ pretože ani neviem, či sú to "druhé" alebo "dvoje" narodeniny 😝 😝

petkave
15. aug 2012

@zuzanocka to budú dve narodeniny. Alebo dva narodeniny 😀 Keby to boli dvoje, tak by tam bolo predsa jasné napísané, že 2-je. Ak by boli druhé, tak pani napíše, že 2-ruhé 😀

jolinka
15. aug 2012

vedeli sme ze zluceny nazov pre ceske "cepicky" a slovenske "ciapocky" je "CAPICKY" 😝 😀 😀 😀

lenosko
15. aug 2012

vynikajuce jedielko... hmmm 😵

zuzanocka
15. aug 2012

@petkave z prvého výkladu si vyberám cukrovinky "�?ierny princ" a "dva narodeniny" 😀

kubkatka
15. aug 2012

..."...rastúce brúžko....", no to nevymyslis, to je zivot!!! 😀

bodka13
15. aug 2012

@kubkatka si ma predbehla...aj ja som už obdivovala to brúžko 😀 😀 😀

kubkatka
15. aug 2012

@bodka13 no vyhuklo to na mna na hlavnej stranke a este ani prihlasena som nebola 😅

petkave
15. aug 2012

😝 Nádherný dievčatkový kompletík 😝

tvojezlatko
15. aug 2012

Tak si tu postupne "zvikam" na "uzastne" vyjadrenia....

petkave
16. aug 2012

Taký farmaceutický:

😝 dithiaden, a dijazepan 😝

petkave
16. aug 2012

Ja viem, už je to otrepané, ale tejto pani mám 100 chutí napísať, že s jej mužom sa asi nebudem rozprávať nikdy:

😝 Ako dlho ste vydrzali sa nerozpravat s MM ? 😝

bodka13
16. aug 2012

@petkave však ja som sa s ním ešte ani nezačala rozprávať 😀 😀 😀

berenika39
16. aug 2012

😝 asi cvičil spartakyjadu 😝

berenika39
16. aug 2012

@petkave ten dijazepan je podobný jako spartakyjáda....píš ako počuješ nebo jak tomu říkáte🙂