Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
16. okt 2012

stejný zdroj jako 😝 miny otvor 😝

....... 😝 on mi doslova vysel na rtech .....😝

Asi touha žene ruku na klávesnici a mačká tvrdé a tvrdé a zase tvrdé.....

bodka13
17. okt 2012

"Postelné obliečky nenosené, nerozbalené " ...kam ich chcela nosiť 😕 😀

bodka13
17. okt 2012

a ešte ma napadla jedna perla zo žiackej knižky môjho staršieho synátora ....je to výtvor p.učiteľky 😉
"dňa 18.10.2012 sa zúčastníme exkurzie....cieľ/miesto : Zábavno-vzdelávacie centro Levice....poplatok: 10€ ..."

vodni
17. okt 2012

@berenika39 už jsem tu viděla i dotaz na tipy, co pořídit miminku k "vánočkám" 😝

bodka13
17. okt 2012

blúdim na stránkach mimiaukcie ..."držiak na prikrívky" - viete čo to je 😕
*
*
*
*
*
*
*
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=5415875

odrik
17. okt 2012

......ale samozrejme kazdí sme iny......

Aj takto opačne to ide 🙂! Len sa máličko I a Y poplietli 🙂.

pajenka
17. okt 2012

😝 A pani mi taky neodepisuje na mejli 😝

pajenka
17. okt 2012

😝 martinek k te rymne co ho trapi uz asi 14dni dostal dneska i teplotu.. 😝
😝 Už my hrabe 😝
😝 v postely 😝
😝 a to mel dneska ve skolicce mit divadilko 😝

pajenka
17. okt 2012

😝 plysnove syry 😝

pajenka
17. okt 2012

Ach ta cizí slova ☹
😝 tak zítra mě nejspíš čeká skrening na Karláku 😝

bodka13
17. okt 2012

fotoblogy...fotoblogy 😉 ..."Az sa mi rozum zastavuje ze uz 6mes sak za chvylu fakt rodim 😀" - aj mne sa rozumzastavuje,ale rodiť sa nechystám 😀 😀 😀

toto je asi novinka na trhu : "Baby ake mate skusenosti s clin in vlasmi?mali ste ich uz?alebo chceli bi ste vyskusat?🙂))"

ikke
17. okt 2012

logika podla markizy:
v TN prave oznamili, ze Obama vyhral debatu s Romneym, ked Obamovi uveril kazdy stvrty posluchac, zatial co Romneymu IBA kazdy treti... 😕 😀

garzonka
17. okt 2012

a v logike pokracujeme dalej:
"balíček s leginkami dorazil v pořádku. Jsou super. Letos jsme je měly, tak jsem nemohla neodolat a nekoupit i na příští rok"

berenika39
17. okt 2012

Ach jo, to jsou perly, nechci všechno lajkovat... likeovat.... likovat ...prostě se bavím, ale spíš smutním kam to naše mateřštiny spějí.
Tohle je z knížky básniček, třeba se pletu, ale jedno ypsilon mi tam tedy ne a ne a nesedí.

Kozy stále iba rečnia
Mečia, mečia a zas mečia.
Pokrykujú: „Mé, méé mééé
My sa radi smejeme!

garzonka
17. okt 2012

@berenika39 mas pravdu, spravne je *pokrikujú*

reruna
17. okt 2012

dnes mě pobavilo " mýchala jsem puding až do vychladnutí" a nebyl to překlep, "mýchala" ještě jednou 😀

jijitka
17. okt 2012

zase jsem tu dlouho nebyla a teď pročetla poslední 4 stránky a napadá mě jestli se tu pořád ještě píše česky a slovensky nebo už se postupně přechází do svahilštiny 😨 Smysl některých příspěvků už se nedá ani domyslet.
Ale opravdu mě zaujal Koprfil - to je proboha co za úchylku?? Význam ostatních -filů znám, ale toto je nějaká novinka? 😝

odrik
18. okt 2012

@berenika39
A veru nesedí ☹.

syslica
18. okt 2012

@jijitka Na Koprfila som pôvodne chcela zareagovať aj ja... vieš, ľudia trpiaci Tourettovým syndrómom často k tomu trpia koproláliou, vydávaním "sprostých" slov a zvukov... no a onen Koprfil bude možno ozajstný kopr(o)fil, teda milovník pokleslého, vulgárneho slovníka (podľa vzoru bibliofil, anglofil a pod.).

blovitc120
18. okt 2012

Koprfil ma teda pobavil, to je asi úchylka na kôpor? 😀
V jednej téme často vidím "moji chlapy". A nie je to preklep, dotyčná to tak píše vždy 😒. Pochopím mnohé chyby, ale toto je vzor, podľa ktorého sa skloňuje, to je bohužiaľ základná medzera vo vedomostiach zo ZŠ...

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reruna
18. okt 2012

@em_ka aha, tak tohle mi třeba připadá, že se to tak běžně říká - poloha hlavičkou, poloha konečníkem - ale asi je na tom něco gramaticky nesprávně? 😲

reruna
18. okt 2012

@em_ka tak už mi to došlo, je vidět, že mi to nemyslí a některé výrazy jsou tady asi tak už oblíbené, že mi to ani nepřijde už divné 😀 😀 omlouvám se za svoji hloupou poznámku

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankah77
18. okt 2012

dnes som v bazariku natrafila na super auto: MEKVINN blaznive auticko

benne
18. okt 2012

@jankah77 to je nič.. ja som už videla aj vec s MRKVINOM 😀

tvojezlatko
18. okt 2012

Skupina na FB maniacy a motocikly

petkave
18. okt 2012

Status s komentárom - radšej to sem dávam celé, aby ste pochopili:

Dnes som niečo fotila s mužovým mobilom a našla tam odfotený neumytý riad na linke, večer umývat nemožem, deti sú hned za dverami, hned sa zobudia, a ked som mu xkrát povedala aby sa s nimi po večeri zahral na polhodku, aby som si mohla odpratat kuchynu, tak to ne, on sa musi ist hrat na počítači. 😝 sa mu divým že sa divý 😝 že je tam ráno bordel. ja možem pratat až ked sa zobudíme

vies co urob? skry pre seba a deti 😝 try taniere 😝 a ostatne neumyvaj...uvidis ako dlho vydrzi bude umyvat potom vsetko

nanulik
18. okt 2012

jáj zase som sa dobre nasmiala a aby som nebola od témy pridám perly čo som raz na vlastné uši počula :
😝 zdegenerovať 😝 (preklad zregenerovať)
😝 gatív 😝 (opak negatívu, dotyčná mala na mysli negatív a pozitív)

jijitka
18. okt 2012

@jankah77 Mekvinn a Mrkvin mi připomíná co jsem objevila na Youtube. Malý má rád videa s traktory, tak jsem zadala výraz "traktor" a v nabídce mi vyjel "TRAKTOR JONDER" 😀 😀 (básník tím myslel John Deere) 😅