Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ikke
21. sep 2010

som na inej www nasla ze

vypocytavame priemerny vek

takze od dnes uz mame aj vybrane slova po Č

benne
21. sep 2010

baby a takto už niekto u vás nakupoval? " jabisom malazaujem otje botaski poslete ich postovne " doslova, do písmena, do medzery presne 😀

jasmia
21. sep 2010

@benne to je síla a co prodalas 😀 😀 😀 .

benne
21. sep 2010

@jasmia posúd sama 😉 " aket poslem avimi neposlete zomnov tak zrobili us poslete aja poslem vam aketne tak si ich nechajte "

jasmia
21. sep 2010

@benne asi jsem hloupá, ale absolutně to nedokážu přelouskat 😀 😀 😀 .

benne
21. sep 2010

@jasmia asi takto:"a keď vám pošlem a vy mi nepošlete? So mnou tak zrobili už! Pošlite a ja pošlem vám. A keď nie, tak si ich nechajte!" - botasky za 2 eurá 😀 😀 😀
ale tiež som sa natrápila pri prvom čítaní ;)

tatiana1985
21. sep 2010

@benne 😨 😨 mozno daka vietnam city...ci??? 😀 😀

jasmia
21. sep 2010

@benne děkuji za překlad 😀 😀 , tomuto individuu bych nedala nic ani zadarmo 😀 .

benne
21. sep 2010

@tatiana1985 podľa dediny z ktorej dotyčný/á písal to bude inej farby city 😉 čo by mi teda vôbec nevadilo, ale zistila som, že dotyčný/á už je na čiernej listine tu na mk - príznačné 😎

tatiana1985
21. sep 2010

@benne vazne??? cierna listina? ach jaj.dobre ze si ju objavila uz teraz 🙂

berus222
22. sep 2010

nazov temy: Chcem sa spítať či rovnaká krvná skupina rodičou môže neako ohroziť zdravie nenarodeného bábätka? prepac snehulienka, ale to sa nedalo nepridat.

summer8
23. sep 2010

Mna sa lekar, vysokoskolsky vzdelany clovek, spytal: "a kde ste pracovalA predtym?" Ach no hroza. Myslim, v cestine sa tak vyka a starsia generacia to ma nejako v sebe este zakorenene ☹

neumisa
23. sep 2010

@summer8 já v tom nic špatného nevidím ... možná je to tím, že jsem Češka ... jak by to tedy mělo být? 😕

summer8
23. sep 2010

@neumisa Má to byť: "Kde ste pracovali", používa sa vždy tretia osoba množného čísla.
Ale veľa ľudí na Slovensku tak vyká. Je aj taká básnička, aby sa to dalo zapamätať.
NEVYKAJTE: PANE, KDE STE BOL
KTO TAK VYKÁ, TEN JE VôL
KTO JE ZO SLOVENSKEJ ŠKOLY
VYKÁ: PANE, KDE STE BOLI.
Veď práve preto v tom nevidíš nič zlé, lebo v češtine sa tak vyká 🙂 Ale mne uši trhá, keď to počujem, a hlavne od človeka, ktorý by to teda mohol vedieť. Ale radšej tíško mlčím 😒

monkula
23. sep 2010

@summer8 presne, aj mne to veľmi vadí... Ja vykám presne tak, ako si napísala, tretia osoba množného čísla.

a teraz môj príspevok, relácia Bez servítky, Markíza, popis jednej účinkujúcej: Hamblivá ... 😲

neumisa
23. sep 2010

@summer8 děkuji, teď už je mi to jasné ... díky moc za vysvětlení, zase jsem o něco chytřejší. A ta básnička je skvělá 😀

tatiana1985
23. sep 2010

@summer8 super basnicka... 😉 😉 😀 😀 som uuuca a to ju nepoznam 😉 😉 😉

weiya
23. sep 2010

@tatiana1985 ty si ucitelka? 🙂 tak na to neviem co by povedala ta e... 😀 pamatas? 😀

tatiana1985
23. sep 2010

@weiya 😀 😀 viem 😀 A ano prosim, som 😉 😉

weiya
23. sep 2010

@tatiana1985 😀 a coho? 🙂

pikusa
23. sep 2010

miom v těhotenství........................
dnes jsem našla 😲

sharlotta
23. sep 2010

@summer8 ja som na to tiez alergicka....myslim to vykanie 😠

nanulik
24. sep 2010

"tym najvadsim pokladom" 😲 toto som pred chvílou čítala a nedalo mi to nepridať

didiana333
24. sep 2010

...možeš podat vinimku... 😅 to i sa tam viníma.... 😀

lalus
24. sep 2010

..... vidrzat ale je to na nervi ......

didiana333
25. sep 2010

Názov témy:
Cista na vajecniku...

neumisa
25. sep 2010

@didiana333 cista alebo čistá? 😀 😀 😀 😀

didiana333
25. sep 2010

@neumisa myslím,že to malo byť : Cysta na vaječníku..... 😀

jasmia
25. sep 2010

z jednoho fotoblogu:
Dneska to počasí vipadá jako bi mělo sněžit, vilezla stolička, ,už bi mohlo bít pěkně, Porod trval se všim všudy 2hodiny a bila na světě.
Nejdřív jsem myslela, že nefunguje klávesa y, ale pak jsem ho párkrát našla 😀 .

monkula
26. sep 2010

tiež pridám text z fotoblogu Výtání občánků nepoznám teda český pravopis, ale takto to byť asi nemá 😝