Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

kili
27. aug 2008

simply, nočky al. noky sú asi halušky

simply.vero
27. aug 2008

kili, a co to teda je, to harakaté?

ella1
27. aug 2008

aha,už viem 😉

emjee
27. aug 2008

lefika ne nema byt na s macken

kili
27. aug 2008

lefika 😀 😀 😀 😀 , som si ten mäkčeň tam dala 😀

kili
27. aug 2008

simply, niečo moc farebné, neznie ti to tak 😀

emjee
27. aug 2008

kili no to som chcela aby mi nieco pomohli rozsukovat a furt som si nevedela spomenut ze po slovensky je to rozuzlit, rozuzlovat

lefika
27. aug 2008

ja mam este "rada", ked niekto povie nehet namiesto necht. ale dviha ma aj, ked to niekto vyslovi makko, co je sice spravne, ale strasne blbo to znie 😝

ivana98
27. aug 2008

emjee, ja si pamatam ako sme sa smiali, ked nieco "zadrel" spoluziak zo Stupavy.. .tvoje hlasky fakt museli byt pre "nas" este viac hardcore 😀 😀

kili
27. aug 2008

emjee, a povedala si si tam ten mäkčeň? možno tam má byť 😀

zukab
27. aug 2008

emjee, to mi pripomina ten "slavny" polsky bilboard s reklamou na nejaku telekomunikacnu firmu, kde mlada cicuska zufalo "sukala ivana" 😀 s makcenom nad s 😀

ella1
27. aug 2008

na harakaté mi vygooglilo len jednu vetu,aj to napísala killi v teme o plienkach.... 😀

simply.vero
27. aug 2008

kili, nie 🙂 mně to znělo třeba jako nějaký japonský tradiční nápoj 😀

matja
27. aug 2008

kili, presne toto sa mi stáva, keď niekto nepíše mäkčene a dám si ten mäkčeň nechtiac na nesprávne miesto, tak je z toho potom pekná "haluz" 😀

ella1
27. aug 2008

u nás bolo-harkabarkasté 😀

simply.vero
27. aug 2008

ella 😀 😀

emjee
27. aug 2008

"zasukované" takto som to napisala aj s dlznom na e aby si tam nikto nepridaval makcen na s, ale zase vidite co chcete 😀

ivana98
27. aug 2008

ja som raz na nejakej horskej chate nevedela spat, tak som vysla na chodbu, tam ma prekvapil jeden poliak, ked sa ma spytal: "a co ty tu sukas"??? skoro som odpadla 😀

kili
27. aug 2008

ella, tak toto presne hovorí MM, že keď si nejaké slovo akože vymyslím, a ja tvrdím, že existuje, tak že či to hodí do googlo 😠

ella1
27. aug 2008

😀

simply.vero
27. aug 2008

emjee, přesně tak, každý v tom vidí, co chce 😀 (já jsem si tam ten háček taky napoprvé přidala 🙂)

nobody
27. aug 2008

emjee, levík levík levík ... 😝
oki

sakra, já tu furt otravuju, tak jdu 😀 😀 😀

haraketé je sexy slovo krásnýho významu 😀

matja
27. aug 2008

lefika, môj manžel hovorí "apríľ" alebo "pošľú" a iné zmäkčenia 😀 Brat nemá problém vysloviť "ľev".

kili
27. aug 2008

ja "zbožňujem", keď niekto nedá diakritiku do nadpisu a je tam slovo Dieta, bola to nejaká dieta a ja som si myslela, že to má byť dieťa

ella1
27. aug 2008

nobody-ale toto nie je sexi-toto je harakAté

emjee
27. aug 2008

my sme hrali na talianskej palzi volejbal proti poliakom, no a ked jeden zadrel "hoď ho do šrotku" skoro sme sa potentovali 😀

ella1
27. aug 2008

ľaľa. motýľ ľetí 😀

lefika
27. aug 2008

matja, na zs sme mali spoluziacku, co hovorila tak makko, az namiesto ľ bolo j. prezyvali sme ju ajebo 😝

kili
27. aug 2008

nobody, nie haraketé ale harakAté, nepleť mi slová 😠

nguyen
27. aug 2008

inak aj slovo vygooglit je nadherne ale vazne bez srandy mali by ho zaradit medzi ostatne spisovne slovesa a casovat, ja (vy)googlim, ty (vy)googlis.... ha a teraz mi povedzte prechodnik od slovesa vygooglit 😀 😀 😀