Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

caoli
17. jún 2014

@jabadaba ja uz len pridam mne - my, my - mi, dokonca som tu "vydela" aj PREKRÁSTNY………..
a pre mna jeden z top prehreskov - KEBY IDEM niekam… KEBY UROBIM nieco…
ani nepokracujem, toho by bolo na knihu

jabadaba
17. jún 2014

@caoli oj, ano ano, toto dobre, ze spominas - to je gramatika jak traky! Keby idem, keby mam a podobne. To je des! Akoze, to kde na toto chodia? Vsak to je ako hotentoti. To je taky problem povedat keby som mala, keby som bola a tak dalej? Som rada, ze si to aj Ty postrehla!

prekrastny nema chybu! 😀

caoli
17. jún 2014

@jabadaba tak takych postrehov mam na mraky, uz to ani nedokazem zapisovat na hard disc. trha mi to srdce a dusu na franforce a musim sa strasne premahat. ale skus niekam napisat koment, hocijako jemny a s dobrym umyslom, taku dostanes nakladacku… lebo ved gramatika voooobec nie je dolezita. no chapem, ze je kopa dolezitych veci, ale toto tiez. je to o celistvosti cloveka a osobnosti.

heni79
17. jún 2014

@jabadaba
@caoli
Baby, čo hovoríte na veľmi častý jav na MK, že niekto niekoho "ODCUDZUJE" ? 😕 Mňa vždy svrbia prsty napísať otázku, kto koho ukradol? 😅 😅 Zatiaľ som odolala, ale dokedy? 😕
Samozrejme píšu o odsúdení, nie o krádeži. 😀

caoli
17. jún 2014

@heni79 ano ano ano, to si mi precitala myslienky 🙂, dalsia velmi casta perla 🙄
keby casta, skor mam dojem, ze ich to takto v skole naucili, lebo to tusim takto komoli vacsina, zase aby som niekomu neublizila… je mozne, ze zabudli vsetko, co ich naucili?

caoli
17. jún 2014

dokola mi to chodi hlavou 😉 , tak pridam este: niaky, rozumej nejaký. ale to tu uz tusim bolo. a tak co - opakovanie je matka mudrosti. fixujeme, fixujeme…. 😀 😀 😀
@heni79 @jabadaba

effkaa
18. jún 2014

ja uz pisem "odsudia" alebo "odsudzovat" a pripada mi to divne 😀

klincek
18. jún 2014

@heni79 tak s tymto slovickom mam aj ja obrovsky problem, pozri par stran spat 😅 ..ale asi je to vecna "perla", budeme sa s tym zrejme musiet naucit zit.

hemetre
18. jún 2014

Velmi často vidim spomenute slovičko nadštandart - to je take komické že až 😉

caoli
18. jún 2014

neodsudzujme maminky, ze sa odcudzili gramatike 😀

rebekanr
19. jún 2014

No, toto je skor matematicke okienko, ale vsimla som si, ze dost casto sa tu pouzivaju sumy vo vete: napr.: predam za 0,50 CENTOV. Predsa to je 0,50 EURA, alebo 50 centov a nie 0,50 centov, Nie? Opravte ma ak sa mylim...

rebekanr
25. jún 2014

SLovo rupsak, rupsacik tu vidim velmi casto, ale dnes som si po prvy krat precitala aj: RUBSACIK

0silvia0
25. jún 2014

@rebekanr ja som prvý krát 3x oči zaostrila a ono to "p" tam stále bolo 😀 😀 😀 asi nejaká regionálna skomolenina 😀 😀 😀 a s tým "b" to je megaregionálna skomolenina :D

ivett1
25. jún 2014

@rebekanr wau, tak, ktovie, možno to chce niekto predať za pol centa 😕 ... len neviem ako to zaplatiť, keď najnižšia možná peňažná (menová, či aká...) jednotka je 1 cent?...
PS: ...ale aj mne sa už stalo, že som znižovala cenu a v eufórii som napísala 0,90 centov ... a malo byť 90 centov 😉 ... čo už...

matax
30. jún 2014

ginekolog 😀

caoli
30. jún 2014

… závistlá… 😖

zuzkanka117
3. júl 2014

inzerát z bazoša na poníka 😅 😅 😅 predam mini ponika zrepceka ciernej farbi je kludni ma 4 roki us nosil aj deti niesu snim ziadne problemi je zdravi pre viacej info treba zavolat na cislo ...

mateson
17. júl 2014

toto som dnes prečítala na modrej streche: rýmska roleta .

zuzik307
18. júl 2014

toto mi prave udrelo do oka : puorod 😀

caoli
23. júl 2014

vopred sa ospravedlnujem, ale toto sem musim dat, inak to proste nejde 😀
… po tazkych TERAPETIACH s….
ze to ma byt peripetiach, je asi jasne

stzu27
23. júl 2014

@caoli ... to sú peripetie, po ktorých musela chodiť na terapie 🙂

heni79
28. júl 2014

Baba chváli pani, ktorá pečie torty podľa jej podľa jej "predctav". 😕 V prvom momente som zostala v pomykove, čo to má byť. 😨 Asi nemám dobrú predstavivosť. 😀 Alebo predctavivosť? 😅 😅

jabadaba
30. júl 2014

@0silvia0 ehm, ano, to je skomolenina zo ZA. Znama to bezne pouziva a mna ide svacnut. 😀 Okrem toho maju este aj dalsi skomoleny nemecky vyraz na blind. V ZA sa ide na blink. 😀 😵

jabadaba
30. júl 2014

@heni79 a si predctav! 😀 😀 😀 To mas tak, ked nikto uz necita a namiesto knih si precitaju nanajvys statusy na FB. 😵

jabadaba
30. júl 2014

@caoli 😀 moje nervy....

caoli
30. júl 2014

@jabadaba taky tak, je to proste kajšmentke a kožmeker dokopy 😀

jabadaba
30. júl 2014

@caoli 😀 doslova. 😀 😀

0silvia0
30. júl 2014

@jabadaba no asi sa neučili nemčinu alebo sú ďalej od nemecky hovoriacich krajín ako my tu 😎 No veď nech si kľudne aj blinkajú, ich by možno švaclo z našich výrazov 😀

siska53
30. júl 2014

@jabadaba ja si tie chyby musim v hlave opravovat a usilujem sa viac citat,inak by som tu z toho uplne zblbla. Chapem preklepy,mne sa na telefone vsetko tiez nechce opravovat,ale hrubky?ach jaj! To je na zaplakanie,aj ked sa smejem (nad nevedomostou).

ukulela
30. júl 2014

aj mne sa podari hrubka. preklepy zvacsa prehliadnem. zamerne napriklad tiez nepouzivam male/velke pismena a casto ani makcene/dlzne. preto casto nekritizujem. co ma ale vytaca do nepricetna je,ked najdem 456 riadkovy koment/prispevok bez jedinej ciarky a bodky! to uz je aj na moje benevolentne pravidla pisania na webe privela. to je oba prud slov a doplnte si bodky podla vlastneho uvazenia :( ze textu nik nerozumie? o to vacsia zabava.