Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

monkula
28. jan 2011

V akom veku je dieťa schopné používať bycikel? názov témy... 😝

ellise
28. jan 2011

moje děti se bycikel nenaučili používat vůbec, ale bicykel už ve 4

erikasadek
31. jan 2011

ahojte monkula y sa ides znova vydavat. 😀 😀

toto som si prave precitala v teme cudo na fotke dufam ze dotycna nevedela ze roby strasne tvrdky.. 😉

,nebojim sa ich uz, dobrich duchov viem vycititnecitim ziaden strach,zlich som zazila

ikke
31. jan 2011

@erikasadek veru... "roby strasne tvrdky" 😝 😉

erikasadek
31. jan 2011

@ikke 😉 ze nedalo mi ..
ja nie som anjel co sa chyb tyka, ale toto bije poriadne do oci.. 😉

monkula
31. jan 2011

dnes som našla toto: bude to priateľné pre obe strany 😅 😅 😅 😕

mateson
31. jan 2011

v Malackách ve vestibulu Kauflandu inzerát hladám ženu na opčasné stretnutia, može bit aj ..... ted už nevím co ale neco že može bit, mám 33 rokov. Nechceme se nekterá opčas stretnut? 😀 😀 😀

mateson
31. jan 2011

nadovšetko lubim nášho sinčeka

erikasadek
31. jan 2011

@mateson 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
31. jan 2011

dalsie perla;..; 😉

Konečne aj naš minyster Ďurinda už rozhodol abi sme tam necestovali, lebo aj tak mame zajtra velke pranie, lebo magnezitka bude vypuštat teplu vodu do potoka a mi romaci vtedi tam pereme. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@tomas Kaco Mihalica dala som ty zavynač aj ked nevim do je ta Talapka, ale určite to bude skin.

no nechapem

blovitc120
31. jan 2011

@erikasadek 😀 😀 😀

dusanab
2. feb 2011

nikdy nevimrú

odpovedný mail = mailová adresa na ktorú treba poslať odpoveď

dusanab
2. feb 2011

@erikasadek trošku od témy ale všetko najlepšie k meninám 😉

prečo sa raz dajú opraviť preklepy a raz zas nie?

matac
2. feb 2011

niekto moze mat aj poruchu pisania Dysgrafiu ci nie , kazdy ma pravo na nazor , aj ked nie je 100%

erikasadek
2. feb 2011

@dusanab ty si poklad dakujem.. 🙂

tothova5a
3. feb 2011

Tak toto som dnes nasla a pobavila som sa aj na gramatike a aj na obsahu:
"Neviem ci com tehotna meska mi to styri 4 dni prsia mi napuchly a aj bradavky. Predtim mi len opuchly prsia pred menstruaciov a mam take tucne brucho dakedy ma tam zaboli ako bi som mala dostat menstruaciu a chodim aj castejsie cikat ale mislim ze som!!!!!!!!!!!!!!111"

suezana
3. feb 2011

ó môj bože 🤐 🤐 🤐

hadassah
4. feb 2011

Tak ja som zase našla takýto výtvor o neexistencii samohlásky Y 😀 😀 😀 -

neviem ci jehovisticka viera je ta sprevna lebo su sedem vieri no vibrat si je taske musim to citit ze patrim do tej vieri no zatial to necitim ale citim a viem ze boh existuje a stoji primne kazdi den kazdu minutu ci sekundu lebo boh je zivi on mi pomaha dava mi pokrm kazdi bozi den dava mi odev ci obuv vdaka jemu zijem a som zdrava vdaka jemu mam dve prekrasne deti ktorich milujem nadovsetko ano mozno som hriesna ale viem ze boh mi to odpuati lebo nikto nema taku silu odpustat chriechi iba nas boh som v tej viere pochibna lebo pre jehovistov sa boh vola jahve a vraj je otec asin no boli ma ze otom pochibujem lebo si niesom ista ci je to pravda vzdi sme hovorili ze mame jedneho boha a teraz mi je tazko uverit ze boh ma sina jezisa krista viem ze jezis bol sinom ked zil este na zemi no neviem zeked odisiel jezis do neba ci sa sotcom spojili ako jedno telo alebo mu je stale jezis sinom boha milujem a preto si najviac prajem abi mi boh ukazal cestu lebo nechcem vstupit do vieri s rozumom ale zosrdcom bola bi som rada kebi mi niekto poskitol na moje otaski odpoved velmi vas oto prosim odpovedzte mi lebo som neista................1preco bi sa mal volat boh jahve ------...........2preco hovorite ze je otec a sin ked sa hovori ze v bohu su tri osobi otec sin a duch sveti .................3ako si mam najst vieru

berenika39
4. feb 2011

@hadassah 😝 😝 😝 tomu se nechce ani věřit....

hadassah
4. feb 2011

A je to zároveň najdlhšia veta, akú som čítala. Veď načo sa zaťažovať interpunkciou, ešte by stratila niť 😀

hadassah
4. feb 2011

Čo sa obsahovej stránky týka, tak táto osoba má už sektou krásne vygumovaný mozog.

berenika39
4. feb 2011

@hadassah no obsah snad ani netřeba hodnotit....

syslica
9. feb 2011

Veľmi zaujímavá diskusia o domácom pôrode vyvolanom ostružinovým čajom:
.... moja nerodila som po prvy krat avydela som porody aj na nete videa s partnerom a vydeli sme vsetko takze clovek ma zachovat aj duchapritomnost a nespanikarit zalezi to od povahy mamicky aj otecka
@ikke už upozornila 38-ročnú pisateľku, že by si mala pozrieť niečo o vybraných slovách po V...
Ja mám profesionálnu deformáciu ako dlhoročná jazyková redaktorka, takže niektoré príspevky mi ozaj kolú oči 🙂
A čo by ste povedali na nápis na sirupe Solmucol 180: .... prášok na sirup a číri sirup 180 ml?

ewellina
9. feb 2011

Ahojte, mám jednu otázku: Slovo "puzzle" sa má správne čítať ako?

ewellina
9. feb 2011

Radšej upravím slovosled, aby sa aj mne neušlo od vás posmechu: Tak teda: Ako sa má správne čítať slovo "puzzle"?

warholette
9. feb 2011

@ewellina podla slovnika cudzich slov sa puzzle cita aj ako pazl, aj ako pucle
puzzle [pazl], puzle [-c-], pucle -lí ž. pomn. ‹a› (detská) obrázková (papierová) skladačka; hlavolam
http://slovniky.korpus.sk/?w=puzzle&c=e5c2

ikke
9. feb 2011

mne dnes prisiel mail urceny niekomu inemu, potvrdzujuci akusi objednavku a tam ze:

Vážený zákaznik,prosíme Vás dodržte pri úhrade výšku pladby a variabilný symbol,inak Vaša objednávka nebude akceptovaná.Ďakujeme.

😅

blovitc120
9. feb 2011

@ikke pladby 😀 😅
ad puzzle, v slovniku moze byt cokolvek, ale puzzle je anglicke slovo a cita sa pazl. Ja ked pocujem pucle, mam tlak 250/180 😝

warholette
9. feb 2011

@blovitc120 ale je to spravne. slovensky jazyk prebera slova z cudzich jazykov a prisposobuje si ich. preto sa hovori vikend, nie uikend, kedze w sa v zahranici cita na zaciatku slova ako u, preto vznikaju slova ako uploadovat alebo sharovat, hoci davat anglickemu slovesu slovensku podobu slovesa je tiez v podstate nezmyselne. o par rokov sa aj uploadovat, googlovat a podobne dostanu do slovnikov cudzich slov a to v takej podobe, v akej sa pouzivaju medzi ludmi. takze pokojne aj nezmyselnej 😀

ewellina
9. feb 2011

@warholette
@blovitc120 Vďaka za odpoveď. Mňa tiež bolia uši, keď počujem "pucle". 😉