Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

zuzanocka
30. júl 2012

@berenika39 to mi nenapadlo.. asi budeš mať pravdu 🙂
kočky, mne sa zadarilo 😀 hanba na tri zimy,. "podstiva".. manzel sa mi smeje doteraz 😝
ale fakt som veľmi ponáhľala 😝

michamicha
30. júl 2012

tak já dneska viděla "ginekolog" a "ginex"

jijitka
30. júl 2012

plurál vždycky pobaví:
😝 děláme pokroky....né ,že jen už lezeme jak draci po celým bytě....,ale ještě umíme udělat pápá a paci-paci ...
Ještě se naučíme sami sedět ... 😝
Fakt jsem se u toho nasmála, když jsem si představila jak celá rodiny šmejdí bytem po čtyřech 😀

berenika39
31. júl 2012

😝 Az budes veddt o co go, tak se plet do neceho po cem ti je prd...hmm? 😝

(ano, vždyť jsem se pletla do něčeho, po čem je mi prd🙂))) )

zuzanocka
31. júl 2012

trocha klasiky: "vybračný pás" 😝

jijitka
31. júl 2012

@berenika39 jo, jo původní zpráva i reakce pro tebe byly velmi duchaplné 😀 Někdy je mi fakt líto spíš těch tchyní

berenika39
31. júl 2012

@jijitka mě taky🙂. snažím se zuby nehty ovládat,ale to prostě nešlo nereagovat.-). třeba jí to i trkne, že na někoho může taková hláška působit divně🙂. pokus,no, asi marný🙂

petkave
31. júl 2012

@zuzanocka môj muž by nerozoznal, že je to chybne.

berenika39
31. júl 2012

😝 Je nám 9 měsíců a 2 týdny a pořád jsme se jen plazily a vytíraly podlahu 😝

tady je to gramaticky správně, zřejmě skutečně obě, dcera i matka 🙂)

zuzanocka
31. júl 2012

@petkave ale aj tak ho ľúbiš, nie? 😉 😀

petkave
31. júl 2012

@zuzanocka jasné ľúbim, hoci je dyslektik a keby som do tejto diskusie mala hádzať jeho perly, tak by ste sa inak nasmiali. 😵

jijitka
31. júl 2012

@petkave můj chlap sice není dys.., ale v gramatice taky zrovna neperlí. A jeho otec, ten nejen že blbě píše, ale on např. slovo vana vyslovuje vanna (a na ta dvě "n" ještě dá důraz) nebo "dookola" místo dokola 😀

jijitka
31. júl 2012

Název diskuze: 😝 "Je tu ještě někdo, kdo ve 12 měsících neleze a nesedí?" 😝
Gramaticky správně, ale pochybuju, že někdo takový bude umět odpovědět 😀

zuzanocka
31. júl 2012

@jijitka tak to je milé😀

zuzanocka
31. júl 2012

@jijitka tak to je milé😀

petkave
31. júl 2012

@zuzanocka ty nejako často zdvojuješ 😀

zuzanocka
31. júl 2012

@petkave veď to preto, aby som sem čo najviac prispievala 😀 ale nie.. to mi takto blbne, keď som pripojená cez mobil... 😠

jarkalada
31. júl 2012

v bazaru.. "..má jen trochu odřené zrcáDko..."

sonia79
31. júl 2012

Mě teda totálně rozsekala jedna maminka blondýnka (jako já 😀 ) co rodila v červenci, co příspěvek to perla, jmenovat ale nebudu, to by mi přišlo drsný, holt máme každý talent na něco jiného - ale jako fakt mazec... s takovou "výbavou" bych raději nikam nepřispívala ...

petkave
31. júl 2012

V inzeráte:

😝 štýľové, vodoodolné , olejodolné, tepluodolné. 😝

Mimo iného ma zaujalo to olejodolné. Myslíte, že existuje aj nejaké to olejo-horné?

petkave
31. júl 2012

No fuj, na toto sa ani pozerať nemôžem:

😝 v origynalnej krabici 😝

petkave
31. júl 2012

A teraz vás poprosím o tipovaciu súťaž: čo si predstavujete pod pojmom "privýrobok"?

bodka13
31. júl 2012

@petkave zárobok z brigády,niečo na prilepšenie k platu 😕

petkave
31. júl 2012

@bodka13 a je to tak správne? mne to nejako nesedí. Ale to už asi veľa rozmýšľam. A skáčem zo slovenského textu do českého, tak už som zmagorená. Jasné, že poznám slovo privyrábať si, ale ako podstatné meno mi to príde smiešne.

bodka13
31. júl 2012

@petkave dala som to do google a našlo slovné spojenia s týmto čudným výrazom 😀 😀 😀 ...mne osobne sa to slovo "privýrobok" nepáči 😉 ani ho nepoužívam ....u nás sa skôr používa "musím si privyrobiť k platu..."

petkave
31. júl 2012

@bodka13 rozmýšľala som, či to nie je nejaký patvar z českého přivýdělek, lebo si fakt nepamätám, že by som to bežne zaregistrovala v hovorovej reči. 😅

bodka13
31. júl 2012

aha čo som ulovila :
"V sobotu sme papali vanilkovy pribinacik. Štvrtka len tak zmyzla...."

leiladelly
31. júl 2012

@bodka13 můžu se zeptat, ve slovenštině je ve slově "víkend" i nebo y? Nějak mne vyvedla z míry kolegyně lékařka Slovenka, která napsala výkend... No tedy mi to nejde přes pusu, ale zase slovenskou gramatiku neumím.....Na druhé straně snad doktorka gramatiku umí ... 😀

suezana
1. aug 2012

@leiladelly víkend 😅 😅

leiladelly
1. aug 2012

@suezana aha, tak neumí 😀 je to už několik let a já si to pořád pamatuji v sms..... 🙂