Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

zuzanocka
4. okt 2012

ahojte 🙂

len tak som nakukla a ajhľa:
"osvobky "
"idemposielat lampusklenenuaneviem akoadocoho juzabalit,dakujemzatipy" 😎

syslica
4. okt 2012

Pozor na to - neočakávané účinky antikoncepcie: 😝 Ostala som tehu z antikoncepcie... 😝

odrik
4. okt 2012

@petkave
Rumbalka nema chybu 🙂! Snáď už ho aspoň tie nohy neboloj 🙂

odrik
4. okt 2012

@zuzanocka
Milé nakuknutie 🙂, všeličo sa dočítame, však ?!

odrik
4. okt 2012

@syslica
Jééééjda, a ja sa čudujem, že nie a nie otehotnieť, no čo chcem, keď neužívam antikoncepciu, hneď urobím nápravu 🙂!

garzonka
4. okt 2012

@zuzanocka
" vdakamoc idem akurat dobchodupokrabicu,vdaka "

bodka13
4. okt 2012

"Vydely ste ten krasny domcek kde byvaly ty degesi co priniesly to babatko na MHD vydely ste to" ...no tak čo baby , vy/ideli ste to 😕 ...je mi do plaču ! ešte som schválne pozerala z akej oblasti je pisateľka (je z Prievidze)

nice202
4. okt 2012

@bodka13 och, pravopis skoro ako oni (degesi). Niektore statusy svedcia o urovni nasho skolstva.....

odrik
4. okt 2012

@nice202
Neviem, neviem, či to bude len školstvom 🙂.

nice202
4. okt 2012

@odrik pravda pravda 😀

odrik
4. okt 2012

@bodka13
A ja, koza, sa hnevám na synáčika siedmaka, že má jednu chybu v diktáte 🙂. A nie sme ani z Prievidze, ale z tvrdej Trnavy 🙂.

bodka13
4. okt 2012

prečo hľadá niaké=nijaké maminky 😕 😀
"Su tu niake maminky z Furdekovej ul. ???"

didiana333
4. okt 2012

Titulka na Topkách: 😝 Unikátny objav: Chlapec (11) zo Sibíra našiel zachovalého mamuta 😝

na tom Sibírovi musí byť hrozná zima..... 😀

garzonka
4. okt 2012

zo slovenského mimibazaru:

" REZERVACIE 0
FOTO SKRIŇA 0
FOTKY KU ODSTRÁNĚNIU 0 "

odrik
4. okt 2012

@didiana333
Dobre vedieť, Sibíra radšej nenavštívim 🙂!

bodka13
4. okt 2012

"píšem Vám preto lebo tu ma blokly a až 19 ... ma odblokujú"
...slovesá sú veľký problém 😒 ,na zaplakanie 😢 😢

odrik
5. okt 2012

........az mi je do placu ked si to predstavym......
Aj toto som sa dnes dočítala 🙂
@bodka13 Veru, veru, tie nešťastné slovesá 🙂

odrik
5. okt 2012

.......kolko krat uz americania spravili takito preslap ze zabili nevynych......
Nuž, čo narobíme, keď je takýto zlý svet, ani pravopis nemôže byť asi lepší 🙂.

odrik
5. okt 2012

.....Mne trpli prsty na rukach,bola som na ryzykovom .....
Fúúúha, babulky tehulky, pozor na trpnutie prstov, lebo skončiť na ryzykovom.....

syslica
5. okt 2012

@didiana333 Úžasný objav! A čo keď to bol chlapec Tatranec (veď zima je v našich veľhorách riadna, podmienky spĺňajú) a toho mamuta našiel na sídlisku Sibír, inak časti niektorého zo Smokovcov? 😉 Mamy odtiaľ vedia, o čom hovorím - a my sme na Sibíri / Sibíre dokonca dovolenkovali... (Ozaj netuším, ako to domáci skloňujú.)

miskap2111
5. okt 2012

Zase jedna šikovná kuchárka 🙂: " ja som dnes nič nevaryla neboli sme doma. na večeru som urobila omeleti s kislou kapustou a salamou"

odrik
5. okt 2012

@miskap2111
Možno je aj dobré, že nevaryla 🙂!

miskap2111
5. okt 2012

@odrik máš pravdu. 😀 Ak by to bola taká delikatesa ako "omeleti s kislou kapustou...", tak neviem neviem... 😀

miskap2111
5. okt 2012

🙂 A ešte som našla - tá istá "kuchárka" sa pýta 🙂 : "do smotani davaš aj tvaroh ?"

odrik
5. okt 2012

@miskap2111
Smotaňa sem, smotaňa tam, pokojne nech pridá aj tvaroh 🙂!

miskap2111
5. okt 2012

@odrik 😀 No a aby sa nepovedalo, tak dám ju ešte do tretice: "ale nikde nepišeš ako vizera ten čaj tak ja som mislela že to je lečo. s čocho je ten pečeny čaj ?"
Aj to jej varenie vyzerá tak hrozne ako tá gramatika, keď nevidí rozdiel medzi čajom a lečom 😀

odrik
5. okt 2012

@miskap2111
No veru, veru. Ale z čocho je ten pečeny čaj Oksana moja 🙂!

eviq
5. okt 2012

Take kazdodenne su: uzastny, predcastny, niaky resp. vacsinou niaki (toto ma obzvlast irituje), hamba....🙂

odrik
5. okt 2012

@eviq
Ahooooj moja 🙂!!! Všelijaké zaujímavosti sa tu dočítame, však 🙂?

eviq
5. okt 2012

@odrik veru, len niekedy ma zamrzi, ze dospeli ludia neovladaju materinsky jazyk a pisu ako z osobitnej skoly...ale zase ked sa zadaria dobre perlicky, aspon sa je na com posmiat 🙂