Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

blovitc120
14. okt 2012

@petkave tak na slovo ťahšie som alergická, ale spomínam si, že aj Bezdeda v Superstar ho používal 😝.

@syslica asi 10x som si to musela prečítať, kým som pochopila. To je teda sila

bodka70
14. okt 2012

😝 z polytyckého motývu 😝 - no mám dosť, niekto asi má pokazenú klávesnicu a chýba mu "i" 😕 😀 😀 😀

pajenka
14. okt 2012

😝 Chcou zrušit aby s léčbou souhlasily oba rodiče a proti tomu zavíst aby si děti o léčbě rozhodovali sami :-/ :-/ já padám 😝
.... já taky

ined77
14. okt 2012

@pajenka ..i já 😀

katyxq
14. okt 2012

@pajenka já taky (byla jsi rychlejší o uspání dítěte 😉).

katyxq
14. okt 2012

... Tomášek stával asi po prdeli ...

pajenka
14. okt 2012

😝 Tobijkoi darecky 2. naozeniny 😝

pajenka
14. okt 2012

😝 Tak sem včéra koukala na nejlepší dorty na slovenské televizi a můžu vám říct, že mi málem vypadli oči.Dělali tam sedmi patrovej svatební dort z osumnáctýho století ve francouzkym stylu a fakt byl luxusní 😝

odrik
15. okt 2012

Babulky, takéto som ja dnes objavila 🙂.

.....som mala 4 folikuli a podame hnet ziadost ....

No keď tú žiadosť napíše takto, neviem, neviem,či ju bude niekto čítať 🙂!

bodka13
15. okt 2012

"Malej sme vcera dali lyzatko /prosim, neodcudzujte ma...." ...ja iba to "lýzatko" odcudzím 😀 😀 😀

odrik
15. okt 2012

@bodka13
Fúúúha, to "lýzatko" je aj na mňa, veľmi tolerantnú osobu 🙂, veľa! Odpustili by sme lízatko, však 🙂! Ale keď je to ešte aj LÍZANKA!

bodka13
15. okt 2012

krásne vyznanie : "Modry konik je jeden z najlepsich forumov aky poznam"

odrik
15. okt 2012

@bodka13
Na "forumovi" som sa pobavila 🙂!!! Hneď mi je v robote veselšie 🙂!

syslica
15. okt 2012

@ined77 Ešte stále chceš preklad? Ako "background information" treba vedieť, že ide o súťaž s nápojmi Kubík, kde treba posielať kódy a ktovie čo sa dá vyhrať. Príspevok, na ktorý reagovala naša pisateľka, vyzýval, žienky, nech poskytnú kódy, keď samy nesúťažia. Mňa popri príšernej gramatike zaujalo aj to, ako si pisateľka v krátkom príspevku odporuje. Najprv tvrdí, že sa "chce dostať do finála" (a teda predpokladám, že kód neposkytne) - a vzápätí ho verejne napíše. 😅

ined77
15. okt 2012

@syslica ...děkuju 😀 .Já jsem to pak asi po desátém přečtení alespoň z části pochopila 😀 .

jankah77
15. okt 2012

@bodka13 to je sklonovanie ako u mojho 5r syna 🙂

berenika39
15. okt 2012

😝 jak tím miny otvorem tu plenu dostal ven. 😝
pozoooor, bude výbuch, mina buuum 😀

odrik
16. okt 2012

Babulky, dnes znova takto pekne varíme 🙂.

...Dnes struková kyslá polievka so zemiakmy a ako druhé-vyprážaný karfiol s pečenými zemiakmy...

ined77
16. okt 2012

@berenika39 😀 😀 😀

petkave
16. okt 2012

Ženy, tak pripájam ďalšiu perlu bez ducha od svojich žiakov. Kolega - slovenčinár zadal tému referátu: Charles Dickens - David Copperfield. Žiačka učebného odboru kaderník, 2. ročník, ho začala slovami:

David Copperfield je známy americký mág a iluzionista.

Ďalej nebolo treba ani čítať. 😅

vodni
16. okt 2012

"v kolika tem tydnu začít chodit na před porodní kurzy"

jarkalada
16. okt 2012

@vodni že by nějaký velmi opatrný ostravak? 😀 /omluva ostravakum 😎 /

berenika39
16. okt 2012

😝 😝 Jak se odrágovat 😝 😝 😝

berenika39
16. okt 2012

@petkave možná to měl být originální vtip, s tím kouzelníkem, pokud ne, tak je někde chyba 😀 😀

vodni
16. okt 2012

@jarkalada 😀 nejdřív to vypadalo na překlep, ale po dočtení bylo jasné, že prefixy a sufixy asi nebudou úplně zvládnuté 😀

katyxq
16. okt 2012

.. fusák s beránkem ?? nebo fusák Emitex ??

odrik
16. okt 2012

@berenika39
No, keď ten odrágovať 🙂, už som da zľakla, že odkrágľovať 🙂!

katyxq
16. okt 2012

... snědla pár lžyček kaše ...

odrik
16. okt 2012

@berenika39
Boooože, už je asi veľa hodín, veď už robím preklepy aj ja 🙂! Ako maku 🙂!

berenika39
16. okt 2012

😝 potulit aspoň s mimišenečkem 😝

kam až ty zdrobněliny zajdou, to mi někdo povězte.... 😠 😠 😠