Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

palcullienka
24. aug 2010

@tatiana1985 ta ich gramatika o niecom svedci,som mala spoluziaka a ten sa nevedel ani spravne podpisat,este aj vo svojom mene hrubice spravil,umelec 😀 😀

tatiana1985
24. aug 2010

@palcullienka vazne??? 😕 jeejda... 🙂

palcullienka
24. aug 2010

@tatiana1985 no to hej,ale to sme boli este krpci na zakladke,ale mozno mu to zostalo az do dnesneho dna 😀 😀

nice202
24. aug 2010

@nikollette citam len tak. malcice su na vychode a prevazna cast obyvatelstva su nasi mili spoluobcania 😎

jolinka
24. aug 2010

mna zase zaraza, ze ked som na ihrisku, uz si pripadam ako jedina rarita, co pouziva slovo hojdat, hojdacka, lebo VSETCI okolo mna iba hombat, hombacka, hombalka a gol bol ked mamicka vola syna na kolotoc so slovami, Pod budem ta hombat. 😝

didiana333
3. sep 2010

Odtialto z blogu:...naše slniečko nám znova žiary... 😅

To Y sa tam ani len nehodí...... 😉 ale stáva sa..... 😀

winona24
3. sep 2010

zdravím...skvelá téma...teraz som ju objavila...ja sa musím priznať,že som mala tiež konflikt s jednou babou od nás z témy ohľadom pravopisu... už mi po mesiacoch pozerania na tie chyby proste nedalo a ozvala som sa,tak to ste mali vidieť....to som si prečítala rozhorčené reakcie na svoju osobu...náá čo už???? ja netvrdím,že sa aj ja nepomýlim...ani netvrdím,že pravopis ovládam na jednotku,ale ostáva mi rozum niekedy stáť 😀 😀 😀 😀

berus222
3. sep 2010

caute. tiez som neni ucitelka gramatiky a este som aj z trnavy, takze urcite mam aj ja co dohanat, ale napr: pomali, s dovolenky,.... uf! ved takto napisane to ani dobre nevyzera.

ellise
5. sep 2010

promiňte ale toto jsem musela sem dát:
....tomu ale co som sa zanho vidala .....
....povedal ze ju luby a ze snov chce zit ....
.....mna tak richlo prestal lubyt a on nato ze on nas luby obydvoch .....( myšleno dvě ženy)
....mislite ze mi to snim vidrzi?.....
.....ak sa mu najde nejaka druha mislite ze ma zmisel este stakym chlapom ....

marcelkatt
5. sep 2010

Súhlasím niektoré slová, kde je hrubka, tak to až do očí bije, že to je zle. Ja bývam v Trnave, no som z Prievidze, pravopis neovládam na 1 určite, ale základy hádam áno. Keď mi napíše švagrinka sms a napríklad vo vete Emka my už spí, tak mi je až zle, ako tam môže dať "y" .

alca85
5. sep 2010

inak, nechápem ako môže niekto písať takéto hrubky, keď počítač sám podčiarkuje chybne napísané slová.... (teda aspoň mne áno, neviem ako ostatným) 😕

nice202
5. sep 2010

@ellise pekne 🙂 😉

vinifera
5. sep 2010

@ellise silná káva

bubelko
5. sep 2010

@ellise parada, kde si to prosim ta vyhrabala?
@alca85 mne sice podciarkuje tiez, ale vsetky slovenske, pretoze ich nepozna 😀

janka_a
5. sep 2010

@ellise 😕 tak to su teda poriadne hrubky 😅

ellise
5. sep 2010

@bubelko, na mojasvadba, v téme Nevěra

bubelko
6. sep 2010

@ellise myslim, ze stur momentalne funguje ako ventilator 😉

ellise
6. sep 2010

a dnes jsem dostala mail od kolegy :
...vznikly výce náklady....
.... akustycké panely....
no žádný myslitel to nebude

bubelko
7. sep 2010

.... je krasny mojkaci sebavedomi ukecani a urehotani drobcek

tak toto mi udrelo do oci pred chvilou...

tinaki1275
7. sep 2010

tak tato tema sa mi paci🙂,obcas tu citam take hrubky...mne to sposobuje az bolenie hlavy..🙂rada prispejem ked nieco zaujimave uvidim.. 😉

blovitc120
8. sep 2010

Mne zase trhá oči a žlč, keď niekde čítam, že dieťa (pes, hocikto) kúše alebo si odkusol. Na Slovensku HRYZIEME.

blovitc120
8. sep 2010

prípadne niaky namiesto nejaký, tak to je sila

ani3012
8. sep 2010

@blovitc120 to hryzie-kúše mi nevadí (neviem či aj tak píšem ale rozprávam tak-záhoráčka 😝 )
ale niaky som ešte nevidela 😀

blovitc120
8. sep 2010

Mne osobne kúsať, okúsať, odkusnúť a podobne vadí poriadne, je to čistý český zvrat prehovorený do slovenčiny resp. poslovenčený, tak keď už, nech sa používa originálne kousat a je jasné, že je to ono, ale kúsať je fakt príšerné.
Niaký vidím veľmi často, naposledy som šla kliknúť na túto tému a preskočila mi myš o riadok nižšie na "panelák" a práve tam to niekto použil, tak som to hneď musela napísať.

ani3012
8. sep 2010

@blovitc120 no my Záhoráci máme prebrané slová z češtiny a z nemčiny, tak u mňa by si si zgustla 😀 😉

blovitc120
8. sep 2010

@ani3012 u Zahorakov sa to este da pochopit, ale pouzivaju to aj v inych oblastiach

ani3012
8. sep 2010

@blovitc120 ale v písanej forme len slovensky 😉 ....skôr rečovo mám problém 😝 🙄

ellise
8. sep 2010

no a já vůbec mám problém, já česky vůbec psát neumím, vše mám jenom odkoukaný z knížek a časopisů. Ale dnes mi lektorka z němčiny říkala, že se divila jaký mám přehled o české mluvnici, to co se probírá na ZŠ, na což jsem ji vysvětlila, že když jsem přišla do čech neuměla jsem vůbec psát ale když jsem chodila do jazykovky tak jsem měla problém vůbec pochopit o čem je řeč, příčestí, ... a všechny ty pojmenování gramatických obratů, musela jsem na mluvnici naučit, skloňování, vzory, vyjmenovaná slova... víte že češi nemaji vyjmenovaná slova po R.

bubelko
8. sep 2010

@ellise a odkial si prisla do ciech? teda ak sa mozem spytat? 😉

bubinko83
8. sep 2010

@ellise ,ta osoba mala vymenit všetky i-y a bolo by to ok 😀