Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
1. sep 2012

😝 Ako zvecim pismo na obrazovke? 😝

stzu27
1. sep 2012

toto nie je od žiadnej Bernolákovej fanynky, ale sa mi to moc, moc ľúbi:

Ja rozmyslam, preco riesis, co riesime my, tak to neries a mas vyriesene 🙂 🙂 🙂

kubkatka
2. sep 2012

"...nieco na zymu..."...padlo mi do oka v bazariku 😎

iviatko
2. sep 2012

Ahojte baby prosim porate my kde kupim lacnu zimnu bundu 😵

bodka13
2. sep 2012

"Aha! Ako Viktoria-zn.myslim vytazstvo "

@iviatko v bazárikoch majú niečo na zymu 😀

iviatko
2. sep 2012

@bodka13 normalne sa bude dat pribeh napisat 😵 😵 😵

tvojezlatko
2. sep 2012

"kiticka" rozumej kytica ;)

bodka13
3. sep 2012

@tvojezlatko to bolo tuším v statuse ako jej blahoželal synček s manželom 😕 dobre si pamätám? 😀 😀

tvojezlatko
3. sep 2012

@bodka13 hej moze byt ;)

elvira
3. sep 2012

Tak tento titulek mě dostal: http://aukro.cz/decky-metr-plysovi-i2602597684....... Ze třech slov mít dvě blbě... 😎

tvojezlatko
3. sep 2012

Alchimelkovy caj a zahodene ihli ...

jijitka
3. sep 2012

@elvira ještě že na tom metru se nedá nic zkazit 😀 Jinak v dalším popisu je upřesněno, že se jedná o metr 😝 nástěný 😝

stzu27
3. sep 2012

nemôžem si pomôcť, pridávam ďaľší výber od mojej obľúbenej, žiaľ už neaktívnej autorky ( čosi som tu už od nej našla, tak len dopĺňam):

😖 Ahoj no to viem že nohy máť horé treba 😖

🙂 Malá som problem z mýkozou ženské vecí a neviem padajú my vlasy zopár ..ked si chýťim vlasy ták vždy mám v ruke dva... 🙂

😒 teráz som zistila že som ich malá dlhé po pás úž ich mám ták trocha po ramená ... ták preto sa čudujem
čo sa deje...neskôr som dostala mýkozu tám dole no a brala som antybiotiku lebo sa stále vracala 😒

😀 Ako sa zbavím mýkozi ked sa vracia ...môžem aj ták otehotnieť? 😀

😝 Dnes ráno som bolá na wc....na maléj potrebe a malá som maličku kvapku krvi... 😝

😔 snažíme sa o bábo no nedarká sa.. 😔

😅 malá som problemi z mykozou ták neviem beriem brobiotikum 😅

🙄 občás to je pravidelné občás ináč.... 🙄

😵 ...nevieš koľko ták asi stoja moja 😵

😎 AKO ZISŤIM ŽE SA SPERIE chyťili a ujaly 😎 ( jedna super odpoveď: sperie nesadím tak neporadím )

😲 ...len neviem natrafiť na plodné dničky 😲

lenosko
3. sep 2012

@stzu27 neviem prečo, ale aj som rada že už je neaktívna 😀 😀 😀

stzu27
3. sep 2012

ja asi skapem, no môže toto byť? čítam v Nitrianskych novinách, kto sa narodil, a jedna múdra a určite dobrá matka dala synovi meno že
😀 😀 Niko Kotlár 😀 😀 , tak ako to vidíte napísané,veď to sa nedá ani vymyslieť!

jedine, že by niekto pomenoval dcéru - ospravedlňujem sa - napr. Pipi Častolová ...

jaja01k
3. sep 2012

"Já svému manželovi nemám ve zvyku něco naznačovat nebo tajně doufat, že se doftípí."

reanda
3. sep 2012

@ikke no neviem, kolko mas rokov, ale tazko si predstavujem, ze sa pred takymi tridsiatimi rokmi, v inych castiach slovenska ako okolo trnavy, hovorilo vtedajsim karickam pre deti "sportovy kocik" 😕

reanda
3. sep 2012

@ikke 😀

ikke
3. sep 2012

@reanda tak tomuto modelu sa u nas hovorilo normalne "kocik" a skladacim "golfkam" tak ako dnes - golfky alebo "bugyna". mam tolko rokov ako ty a vozili ma, cuduj sa svete, v bugyne zn. maclaren, ako som sa nedavno dozvedela od mojej velkej sestry 😀

ikke
3. sep 2012

ooo, tazke faux-pas 😀 "bugina" je spravne spisovne 😅

reanda
3. sep 2012

@ikke no tak u nas bolo to so strechou kocar, to bez strechy karicka 😵 a bugina bol len taky modny ulet 😀

jaja01k
4. sep 2012

"Mamina to samozdřejmě ořvala."

katyxq
4. sep 2012

"Prosím, nějaké typy na slavnostní tabuli při křtinách?"

Vědět, co jsou tipy a co typy, je evidentně zapeklitá záležitost 😅.

jaja01k
4. sep 2012

"Nebude tam mít žádné přátelé."

tvojezlatko
4. sep 2012

Šalád s červenej repy nezaťaží obličky a ľadviny.

katyxq
4. sep 2012

Pojišťovnu stál Elišky první půl rok 390 194,-...

jaja01k
4. sep 2012

"Tak jsme se rozhodly pro bazárkoví dvojkočárek."

iviatko
4. sep 2012

omg 🙂
Čo mám robyť z prváčikom
ráno kryči na celí dom neviem si z nim dať rady...

nice202
4. sep 2012

Ja som si dnes sama urobila riadnu hanbu. Dala som muzovi napisat v mojom mene email, kvolli zmene objednavky. Teraz som si precitala, co napisal za mna: "Chcela by som zmenit objednavku, pomílila som sa vo velkosti." Tak to bude velka hanba.

iviatko
4. sep 2012

@nice202 🙂)))