Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

iviatko
5. okt 2012

Bambulky zhanam ryfle na traky pre mojho krpca 74 čislo ozwyte sa 😵 😵

eviq
5. okt 2012

@iviatko to je cerstve, si ma predbehla 😀

iviatko
5. okt 2012

@eviq som nakukla po dlhej dobe 😵 😵

eviq
5. okt 2012

@iviatko a hned aky ulovok 😉

tvojezlatko
6. okt 2012

"Overili si som normalnej rodiny, jej syn ma chce zobrat a ked mu nakupi blbosti mysli si, ze ju ho bude mat rad" asi mala pisatelka vela nervov, ked vynechavala...

tvojezlatko
6. okt 2012

"Najradcej by sa zbavila bolesti zobou, dala si ibalgin 40, 8em rocne deti musi ucit annglictinu, tak ako sa to naucia? Niako" ale v komente sa "priznala", ze vyslovnost a pravopis ovlada....

rough
6. okt 2012

Z bazara jednej maminy: "Nieco na zymu" 🙂 vlastnemu oku neverim🙂))

lenka3007
6. okt 2012

@tvojezlatko ☹ asi som sa este neprebrala, ale ja tomu nerozumiem (prispevok o 09:33), citala som si to uz asi 20 krat. Ani hlava, ani päta 😀 😀 😀 😀

tvojezlatko
6. okt 2012

@lenka3007 no ved ja som tak pochopila cely jej prispevok....

zuzanocka
6. okt 2012

@tvojezlatko "8em" ??? to nie.. to odmietam.. proste také nie je a hotovo! 😀 😀 😀 😀

bocinka
6. okt 2012

tak na tohle téma jsem narazila poprvé 😝 😀 😀 😀 no sranda.... i když českých příspěvků je tu méně a slovenská gramatika je trošku jiná.... @lenka3007 ten příspěvek by mohl být klidně napsaný španělsky a pro mě by to vyšlo na stejno 😀 😀 😀

janie80
6. okt 2012

wow vizera to velmy dobre ako si robyla tu omačku ? 😅 😅 😅 😅 😅

petkave
6. okt 2012

Toto vyzerá ako z rozprávky:

😝 Zimný,veľmi-veľmi teplý kožúšok "miší"🙂) 😝

tvojezlatko
6. okt 2012

@zuzanocka ospravedlnujem sa, zle som opisala je tam 8-sem

miskap2111
6. okt 2012

@janie80 a ďaľšia "perla" od tej istej kuchárky: " čim to myešaš mikserom alebo ručne ?" 🙂

janie80
6. okt 2012

@miskap2111 tak toto je ina perla 😀

odrik
6. okt 2012

@bocinka
Pokojne nám prispej aj českými, už tu zopár bolo a zasmiala som sa 🙂!!! Máš pravdu, gramatika česká a slovenská sú odlišné, ale to nevadí 🙂!

petkave
6. okt 2012

@miskap2111 opäť raz silné kafe 😅

odrik
6. okt 2012

@miskap2111
🙂 🙂 🙂... To asi nie je žienka našej národnosti 🙂. Alebo si pri tom varení trošku niečoho "lízla" 🙂!

odrik
6. okt 2012

@petkave
"Miší" kožúšok nemá chybu 🙂! Možno máme nový vzor: líščí = miší 🙂.....

janie80
6. okt 2012

@miskap2111 zeby mal niekto tvrdku v dvojhlaske, to som este fakt nevidela... 😀

petkave
6. okt 2012

@odrik no len aby ten kožúšok nebol z nejakej Mišky alebo Miška 😀

miskap2111
6. okt 2012

@odrik asi máš pravdu.. Musí byť cudzinka, lebo čo veta, to perla... 🙂 Ja ju trošku sledujem 🙂 , lebo ma vždy pobaví.. Ale ktovie, akoby sa bavili na nás, keby sme začali prispievať do nejakého zahraničného fóra 🙂 ..

odrik
6. okt 2012

@petkave
Jeeeeežiši, nestraš 🙂! Bol by potom taký veľmi, veľmi teplý 🙂?

odrik
6. okt 2012

@miskap2111
Radšej by som neprispievala, ako takto 🙂....

miskap2111
6. okt 2012

@odrik 😀

petkave
6. okt 2012

@odrik čím viac Miškov pokope, tým teplejší 😀

odrik
6. okt 2012

@petkave
No vidíš, tak takto to autorka myslela 🙂! A my sme ju upodozrievali, že nevie vybrané slová 🙂!

odrik
6. okt 2012

......... to bi sami zislo........ Aj takúto perličku som objavila v jednej téme o pečení 🙂

odrik
6. okt 2012

.....tak to on asi nieje normalni ja som mislela že napišeš že ma 20rokov......
Zaujímavé 🙂!