Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ikke
18. jan 2012

@syslica to mam vypnut predvoleny pravopis? 😲

bodka13
18. jan 2012

@syslica 😲 😕 to vážne? a dôvod?

eaka
18. jan 2012

@syslica Ja furt v sms fungujem bez čiarok a mäkčeňov a keď píšem z netu, tak mi to za "špeciálny znak" hneď nahodí ďalšiu sms.. Trebárs "Ako sa máš?" by mi poslalo v dvoch správach...

syslica
18. jan 2012

@bodka13 @ikke Dôvod neuviedli 😒 , ale keďže musíme šetriť, budem aj ja odteraz písať SMS ako neandertálec 😅 .

gabika7706
18. jan 2012

baby, ja si na pravopis potrpim /obcas uz sice rozmyslam ake i/y..po 6 rokoch doma/, ale na forum a sms pisem vzdy bez diakritiky, v sms dokonca mame s muzom zauzivane svoje skratky, aby som mohla napisat zoznam na cely nakup do jednej sms 🙂
Nechapem, preco to zrazu vytiahli, ved to takto funguje uz minimalne 10 rokov 🙂

nadhera
18. jan 2012

@syslica oni nespoplatnuju vyssou sadzbou SMS - ALE ked pises s diakritikou, tak namiesto 160znakov do jednej sms ti vojde len napr. 70znakov /presny pocet vraveli/ . Takze namiesto jednej sms, musis napisat dve a uz to mas za viac €. Daaavno nepisem sms s dlznami,makcenmi....

lenka3007
19. jan 2012

"Ukázalo Vám niektorej z Vás pozytívny test aj keď ste v skutočnosti nebola tehotná? (Nová)"

😉

ikke
19. jan 2012

ani ja by som nepisala diakritiku, ale ked mam zapnuty slovensky pravopis, tak mi tam tie slovicka naskakuju aj s diakritikou 😝 a vytukavat kazde pismenko zvlast je dost predpotopne (mam predpotopny mobil, ziaden s kompletnou klavesnicou)

bea1971
19. jan 2012

ze predam " rY fle",no ked vidim tie znenia inzeratov,taka megahrubka,niektore maminy davaju ale zabrat tej nasej slovencine 😀 😀 😀

ikke
19. jan 2012

@bea1971 "ryfle z vysackov" su uz uplna internetova klasika 😀

bea1971
19. jan 2012

@ikke a to je len jedna z mala periel co sa tu da dobre pobavit,ac 😵 h jo

bodka13
19. jan 2012

...a ďalšia perla 😲 "......zlykvidovat ...." však to Y tam ani len nepasuje

syslica
19. jan 2012

@bodka13 alebo napríklad "ironYcky"... ale žienky majú pravdu: vysačka, izbyčka a ryfle jednoznačne vedú 😉 .

ikke
19. jan 2012

"Cawke koceny s ke kam zwyknete chodit s deckami w kosiciach????"

zeby na kurz slovenciny? 😝 😅

ikke
19. jan 2012

este sa mi "paci", ako su tu niektore zienky zblbnute z tt (tyzdnov tehotenstva),napr. ze:

my sme boli s malym ked mal 6tt v Cechach

asi nejde o prveho tehotneho chlapa v dejinach... 😅

lenka3007
19. jan 2012

tic_tac22 ja nahe fotky nemam svojho dietata ani sonografiu moje udaje mam ale nic viac chapem co tim chete vsetky povedat ale je to kazdeho osobna vec ja som podla svojho nazoru tak sa na mna nehnevajte sanujem tie zeny ktorim sa stalo to co nemalo ale kazdy robi podla seba nechcem sa snikim hadat tak ja uz nechcem rozoberat tuto diskusiu lebo aj tak sa na mna kazdy potom nahneva zbitocne
Dnes o 15:26 • Odpovedz • Páči sa mi to • •

No radosť čítať 😀

eaka
20. jan 2012

Neviem, či ste to videli, ale najväčší gól, kočka napísala, že NYKTO...tuším tá istá, čo skopírovala @lenka3007

ikke
20. jan 2012

zajtra sa o zwem
wytaj mas sa

to uz je podla mna naozaj na pohovor so psychologom... 😝

syslica
20. jan 2012

@eaka Veď sa do nej baby aj off topic priamo v téme pustili kvôli tomu hroznému písaniu 😅 .

eaka
20. jan 2012

@syslica Bola som pri tom 🙂 Bola jednou z posledných kvapiek, ktoré ma viedli k žiadosti o automatickú kontrolu pravopisu príspevkov v téme otázky pre adminov... 😉

bodka13
20. jan 2012

@lenka3007 k tomu príspevku od "tic-tac" by sa mi hodil aj preklad 😀 😀

vefi89
21. jan 2012

Porate nejaky dobry recep na niejake dobre papanicko pre synceka .

eaka
21. jan 2012

6OOnedelie 😉 😉 😉

stardust
21. jan 2012

@eaka uff, ani by som nerodila, keby som vedela, ze sa budem 11,5 roka hojit tam dole.

eaka
21. jan 2012

@stardust 😀 😀 😀 záchvat smiechu.. 😀 😀 😀

didiana333
21. jan 2012

tak som mu dala po riti taku akoze ved viete baby,..a on ma normalne zacal byt...drzak jeden maly....

nechcela by som tam biť,ked ju začal byť....
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

syslica
21. jan 2012

@eaka Veď sa mi aj zdalo, že som ťa tam zahliadla... ale je to ozaj hrozné, takýto prejav !

syslica
21. jan 2012

@stardust Normálne sa tu zvíjam na stoličke... ale pritom to bolo asi len omylom - zámena mesiaca za rok... čosi podobné ako v tom 16. mesiaci (či koľkom) tehotenstva čo sme tu mali minule. 🙂

stardust
21. jan 2012

@syslica nie, to nebol omyl, ale podla hesla: pis, ako pocujes. A napisane to vyzera smiesne a rovno na galeje 😖 ...uf, ako nerada pisem do tejto temy, aby ste si ma dodatocne nepodali 😀 😀 😀

didiana333
21. jan 2012

Ide ma uz poraziiit !!!! vzdy ked idem s malim von tak mu mozem cistit topanky co si panickovia nezbieraju hovienka od svojich psov.no strasne bi som ich pozabijala
😀 😀 😀 😀 😀