Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

alca85
21. feb 2010

tiež dobrééé.... 😀 😀 😀

babula90
21. feb 2010

dzérka, pre pána kráľa 😔 😀 😀 😀

zuzkaku
21. feb 2010

😀 😀 😀 no toto???

spevacka
22. feb 2010

kacenqa, máš super heslo...
alca, ty tiež...kto ťa inšpiroval? 😉

roasha
22. feb 2010

mi dnes tresklo do očí: 😕

ahojte, tak uz je prerobena puorodna sala?

babula90
22. feb 2010

😀 😀 😵

vinifera
22. feb 2010

papulu si idem na tom polámať keď sa to snažím prečítať tak ako je to napísané 😵

babula90
22. feb 2010

vini, ved pis ako pocujes 😀

pikusa
22. feb 2010

Tak toto je prima příspěvek........kopíruju

sheryy a arietistko mate pravdu jo a mi doma mame schody ale na horu do potkroví a tam jsou branky na zamikaní a jine schody v obyvaku a v kuchini nemam ale ostatní asi jo a kdyš ho dam do chodítka tak oddělam fšechno ze stolu atd jo a kytky doma nemame zrušilajsem je aby malej nepapal listy a udržuje se na nich prak holky taky to není dobrý jo a je to normalní hrací dečka nevím co je na tom ksmíchu no nevadí jo a holky fakt jsem asi špatná matka nedělam vše podle knížek příruček a doktoru zastřelit mě a mě podobny malej od patýho měsíce papa pribinaček i bilej jogurt jí od 4měsice maso od 5měsice i piškoty ted začal papat rohlík to jsem ale špatna matka no fuj že holky jo a od narození spí na bříšku fakt hustý co?

dzio2
22. feb 2010

to som si myslela ze na MK som najhlupsia JA, ale uz aj toto je premna silna kava 😀 normalne teraz moje sebavedomie stuplo 😀 😉

babula90
22. feb 2010

dzio 😀
jasné, že nie si hlúpa a dobre, že toto sleduješ, ked uz Ty vidis chyby, to je super, nie? 😉
si moc kriticka na seba, to inym by sebakritika nezaskodila 😀

babula90
22. feb 2010

fúha, to je vážne husté, vo všetkých smeroch 😕 🙄 🤐

zuzkaku
22. feb 2010

čooooooo????? Ja som myslela, že v tom príspevku bude gramatika na nič...ale toto?? Tam je nanič asi celý rozumový vývin... 😀 😀 😀

babula90
22. feb 2010

veru, chúďa dieťa ☹

dzio2
22. feb 2010

babulka dakujem ,ale toto ma tu pravu stavu, 😲 boze 😲

zuzkaku
22. feb 2010

pikusa...v ktorej téme si toto našla? 😕

alca85
22. feb 2010

ako napísala na konci.....fakt husté..... 😀
dzio ty nie si hlúpa

babula90
22. feb 2010

baby, ja som teraz našla toto: károvanné nohavice 😀
neviem, prečo si niekto myslí, že aj drevenné sa píše s 2N, nedáva mi to význam 😕

rimmel
22. feb 2010

ze sori 😀 😀

marooshka
23. feb 2010

tatáž autorka: nepřečetla jsem tolik knich, malý začíná výc zlobyt kdyš ho nechám atd. atd. to asi nedělá schválně. Omlouvá to tím, že píše richle 😀 😀 no to je fakt moc 😀 😀 😀

alca85
23. feb 2010

a to ri(y)chle, to tiež napísala ona, alebo to bol už tvoj dotaz..... 😀

marooshka
23. feb 2010

ne ne, můj ne, holky se jí tam ptaly jestli si čte po sobě to co píše, že tam má hrozný chyby a ona na to napsala - sori já to píšu richle ale tady snad nejde o gramatiku 😉

zuzkaku
23. feb 2010

no tie jej príspevky som si aj ja dnes prečítala... 😀 ...

...ale berme to tak, že sme každá iná a nanešťastie, niektoré s menším rozumovým vybavením... 😖 ona chuderka, to myslí tak od srdca, úprimne... 😨

pikusa
23. feb 2010

Zuzka..tak už víš,kde to je...... 🙂

majina.b
24. feb 2010

jedna perlička

stále tie iste chyby naši mylionári zrazu.....

hadassah
24. feb 2010

Ja myslím, že v tom katastrofálne napísanom českom texte by som hľadala ťažkú disortografičku. Bohužiaľ tieto poruchy ako dislexia, disgrafia atď... sa veľmi nedajú liečiť a čo je najhoršie, tak sú vysoko dedičné. Títo ľudia sa nikdy nenaučia pravopis, pretože ich mozog tieto veci nedokáže spracovávať správne a nikdy nepochopia gramatické pravidlá.

alca85
24. feb 2010

hadassah, myslím, že dotyčná žiadnou poruchou netrpí, nakoľko som ju videla písať aj v inej téme a to bez chýb a zrozumiteľne.... 🙄

pikusa
24. feb 2010

Tak tady ještě od dotyčné...

Která pravidla porušuje: | Zruš jo ohledně potravi bíli jogurt je vhodny už od pul riku dítěte a to se zeptejte i doktoru a pribynaček je prostě dobrutka tak proč jednou za čas dítěti nedopřat něco dobrého a piškotky se taky mají davat od pul roku aby si dítě zvikalo na lepek to se traky mužete zeptat doktoru samozdřejmě že ne kvanta ale 2krat do tydna ad si požmoula a i rohlik ten sice nejí ale ožmoulává ho pěkně jo a vidíte děti mají atopaky alergie ekzémi a udělali někde rodiče chybu ?ja myslím že ne a tak se da i o chodítkách kdyš jednou bude mít nedej bože problémi tak hned to svadět na to nebo na to nejde napřet by si měl zamíst každej před svím prahem apak někomu vnucovat nazori ja nechtěla nikoho šokovat ani poučovat od toho jsou tu jiní ale jen se podělit o nazor já nebo ostatní co přemíšlí trochu jako ja vam nic nevnucujem nebo ano?jen píšem co a jak z chodítky a ostatní věci a nepřesvětšujem jak pokoutny prodejce že je to ta nej věc samo že v uvozovkách

a nemyslím,že by osoba byla dis.....to by to mohla napsat a ne se vymlouvat na překlepy a navíc....
asi by nepoužívala háčky a čárky a občas popletla i písmenka--kdyby to byla tak vážná porucha....

hadassah
24. feb 2010

hmm - alca 85 tak potom nechápem. Aby niekomu tak radikálne gramaticky prepínalo? 😀 Keď raz ovládam gramatiku, tak neexistuje, aby som v každom jednom slove mala 2 chyby a v inom texte štylisticky a pravopisne dokonalý prejav. Inak - občas ma dorazia výhovorky typu - " píšem rýchlo a bol to preklep", keďže I a Y sa napríklad nachádzajú na klávesnici v úplne iných riadkoch a každé na opačnej strane 😀

rimmel
24. feb 2010

asi tipuje, raz da tak, raz tak 😀