Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jaja01k
7. feb 2013

"hajá se zvíšenou teplotou"

pajenka
7. feb 2013

😝 obchod s dekoracemy 😝

pajenka
7. feb 2013

😨 novynek 😨

pajenka
7. feb 2013

😕 uvažuji o koupy 😕

haley7897
7. feb 2013

Nevimenil i niekto dieta?

heh? co sa stalo? koho zabilo? 😕 😕 😕

berenika39
8. feb 2013

Jak je to spávně? "by jste" nebo "byste" ?
no přece 😝 byjste 😝

jaja01k
9. feb 2013

název alba: "Jarouška látková výbava aneb maminky závyslost na plenkách Anavy"

sova33
9. feb 2013

@jaja01k Uf uf, nevím, jestli mě víc děsí hrubka nebo absence přivlastňovacích přídavných jmen. Že by je čeština už taky nepotřebovala? Pryč s nimi jako s přechodníky. Ale jenom pozor, aby to nebylo vítězství Pyrrhy - dříve Pyrrhovo vítězství.

jaja01k
9. feb 2013

@sova33 Jo, je to smutné. Musela jsem si to dvakrát přečíst, abych pochopila, co tam dělá ta "Jarouška". Ale pokud jde o přechodníky, tak se musím přiznat, že těm se vyhýbám, protože je neumím, ačkoli by se mi jejich užití kolikrát hodilo 😅

sova33
9. feb 2013

@jaja01k Já přechodníky nechci nijak propagovat, vývoj je prostě vývoj. A co si budeme povídat, přechodníky byly zastaralé už v době, kdy se v 18. - 19. století tvořilla spisovná čeština 😀

ined77
9. feb 2013

😝 Virostlo břisko trosku takze uz ho nemám tak menši ják jsem mněla potom přidam fotky břiska 😝
tomu jsem nemohla odolat 😅 😉

haley7897
9. feb 2013

Baby robým harulu kto si dá ?
jéj aj moja má mädzeru
Karneval sa blíži čo obliesť?

🙄 🙄 🙄

garzonka
10. feb 2013

taký česko - slovenský "slovný trapas" (neviem, či to sem úplne patrí... ) ..... alebo keď si slovenské slovo počeštíme 😝

Jeden známy, slovenský lekár, pracoval v ČR v nemocnici na detskom odd. Prišla za ním matka dieťaťa, a keď dohovorili, povedal jej : "A teď si můžete jít to dítě POZŘÍT ! "
V domnení, že povedal "pozrieť" na neho tá matka vyvalila oči ! Totiž v češtine " pozřít " znamená zjesť, prehltnúť, zožrať . 😀

Kanibalské úmysly sa vysvetlili a nejeden bol z toho zas o niečo múdrejší.... 😀

jaja01k
11. feb 2013

"Známá mě viděsila"

berenika39
11. feb 2013

😝 Právě jsem mrkla na tu opěvovanou schow 😝

cizí termiti jsou pořád pořádná šou 😀 😀

zabazelena
11. feb 2013

potrpí si na rámik na okuliare ale gramatiku ma v paži ☹ och

Ahoj kočky dnes som mala rozlietaný den skoro ráno som už cestovala s malým k očnej a oznámila nam že bude nosit okuliare a potom hned som mu išla vyberat rámik samozrejme že sa mu musí aj hodit na to si potrpým.Dalej k druhej doktorke potom ma poslala pre papiere na druhý koniec mesta a znova ku nej spet.Dalej som... musela znova cestovat a prepisovat dalšie dvôležyté papiere ohladne bytu a potom na poštu poviplácat šeky a poslat balíky a som už vyštavená dneska som toho mala od rána dost ale som štastná všetko som zvládla a to je dvôležité. Zobraz celú správu

odrik
12. feb 2013

Dievčence, takéto som dnes objavila 🙂.

....keby mi sestricky na jyske.....

haley7897
12. feb 2013

@zabazelena zena, ty si to nedala celeeee 😀 😀 😀 tie komenty su tiez fajn. a dve podobne sa nasli... 😀 😀 😀

Ahoj kočky dnes som mala rozlietaný den ...... všetko som zvládla a to je dvôležité.
Včera o 19:38 2 komentáre Páči sa mi to

xz odpoveda: ja od 11 do pol 4 na poliklinike. uz tam nikto nebol len ja s mojimmalinkym. este aj sestricka zdrhla domov od chyrurga a my sme tam este furt boli emoticon
Včera o 21:12 • Páči sa mi to •
xx (autorka správy) Tak to je sila ako že zdrhla mala si plnit svoje povinnosty.

...podla mna zdrhli pred vami... 😀 😀 😀

bodka13
12. feb 2013

už som sem dávno neprispela ,toto je úžasná veta 😀
"Pomáli pozeráme,vyberáme na druhé narodeniny... "

zabazelena
12. feb 2013

@haley7897 tie komenty tam este vtedy neboli 😀 😀 😀

haley7897
12. feb 2013

@zabazelena vylepsili to 😀 😀 😀

odrik
12. feb 2013

@haley7897
Jasné, že zdrhli, veď to nebolo až také dvôležité 😀!!!

odrik
12. feb 2013

@bodka13
Nuž moja, tak keď je rýchlo, tak aj pomáli 😀 !

jaja01k
12. feb 2013

"chcem malé v létě pořídit pokojíček, už normálně s klasickou s detskou postelý"

garzonka
12. feb 2013

" jeho mama ho vychovala na 1dničku "

bubbles
13. feb 2013

"Pred vypytim ti vezmu z prsta krv a zistia hladinu cukru. Po vypity za urcity cas tento odber zopakuju. " 🙂

jaja01k
13. feb 2013

"na tohle těhotenstvi budu spominat bude mi to potom chybet uz jsem si nato zvikla"

jaja01k
14. feb 2013

"cekaji 3jčátka"

ivular
14. feb 2013

"když se přehlídne ze sinevzalrukavice-budiš ale overalek-ktery ma vycapeny ke všěemu na vrchu vseho oblečeni aby se na nej nezapomelo???" 😝