Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ined77
28. jún 2012

@eaka 😀 ...aspoň vím co se mě drží a nechce pustit 😀

petkave
28. jún 2012

😝 do slovenskej sporitelny 😝

petkave
28. jún 2012

Bóžinku, óda na maminku, ale nie veľmi vydarená:

😝 Moja mamička ma nosila 9 mesiacov ♥ . Videla jak sa jej ztučňovali nohy, brucho a jak sa jej natiahla koža. ♥ Prežila mnoho bezsenných nocí ♥ . Prešla neuveriteľnou bolesťou, len aby ma mohla priniesť na tento svet ♥ . Potom sa stala moja kuchárka, moja slúžka, môj šofér, môj najväčší fanúšik, môj učiteľ a môj najlepší priateľ. ♥ Ona bojovala pre mňa, plakala za mňa ♥ , Chce pre mňa len to najlepšie ♥ 😝

matax
28. jún 2012

pripomenulo mi to tento úryvok z básničky : "Už viem, k rieke pri kačičky, to je ten raj pre detičky!" 😀

ikke
28. jún 2012

@petkave nie je nad romanticke basnicke crevo 😀 😅

reruna
28. jún 2012

@petkave tak bezsenná noc to zabila 😀

petkave
28. jún 2012

@reruna
@ikke tak mne udreli do očí hlavne ztučňujúce sa nohy 😀 a na druhom mieste sloveso "stať sa" - keby som uplatnila jej princíp, tak poviem, že: Môj syn sa stane policajt? 😅 Ale dobre, nooo, nebudem predsa detailistka. Čo tam po pádoch 😵

tvojezlatko
28. jún 2012

A ked vidim slovo 'exem' mam tiez dost ;))

berenika39
29. jún 2012

😝 milačkovi už byje srdičko což je skvělí 😝

zpráva krásná, milá, ale ☹(((

radkatalajkova
29. jún 2012

No to keď čítam, tak sa mi až rozum zastavuje 😲

zuzanocka
29. jún 2012

"odchrastovava sa" ?? pomoooooooooc 😅 😅 😅

petkave
29. jún 2012

@tvojezlatko tak teraz som sa musela dosť tuho zamyslieť, že čo znamená "exem" 😀 Až keď som si to vyslovila nahlas, pochopila som význam... Zdementnievam? 😅 😲

zuzanocka
29. jún 2012

@petkave kým sa "neodchrastovávaš", tak je to OK 😀 😉

petkave
29. jún 2012

@zuzanocka no neviem, čo je horšie! 😲 😀

tvojezlatko
29. jún 2012

@petkave ved to zas asi nie, zdementievaju asi tie co to pisu...ja uz neviem kam to spejeme, ked nikomu nevadi pravopis vo verejnych prejavoch...ako som si tu viackrat precitala... ;)

petkave
29. jún 2012

@tvojezlatko pozri toto, ak sa budeš chvíľku nudiť... Viac ako článok sa mi však páči diskusia k nemu 😲

http://www.milujemeslovencinu.sk/jazykove-okien...

berenika39
29. jún 2012

😝 sytuace, nelíbylo, bolesti jenom sílyli, do žíli 😝

.....rve mi to žíly🙂
p.s.Kdybych si nebyla (když si nejsem) jistá pravopisem, když něco věším na net, kde to čte xxxx lidí, existuje přeci varianta, že někoho poprosím, aby mi to očetl, opravil, abych si nedělala ostudu, nebo ne??????

berenika39
29. jún 2012

😝 8.mý měsíc 😝

eaka
29. jún 2012

😝 je to priamy nalez pri prijaty bolestivost hlavy,... 😝

petkave
29. jún 2012

@berenika39 ja mám taký zlepšovák... ak si nie som niečím istá a nechce sa mi vyťahovať slovník, tak to hodím do googla. Hlavne v nemčine, predsa len, niektoré väzby mi robia problém, tak si to celé šupnem na google.de a ak mi ich nájde v danom tvare, tak paráda. Ak nie, tak rozmýšľam ďalej 😀

eaka
30. jún 2012

@petkave Problém je v tom, že google nájde aj tie popletené tvary, ale tam sa treba riadiť zase počtom...zatiaľ sú správnejšie tvary tie, čo majú vyšší počet nájdených položiek..ale neviem, či sa to pomaly nebude meniť.. 🙂

eaka
30. jún 2012

😝 núťiť 😝

😝 zamedzým 😝

berenika39
30. jún 2012

@petkave dělám to samé, zatím je to funkční, ale @eaka mě trochu nahlodala, možná se ty poměry budou měnit 😝 😝 😝

petkave
30. jún 2012

@eaka snažím sa byť profíčka a preverujem si to u viacerých zdrojov - hlavne, keď robím niečo do práce, nech je to všetko ok. 😵

petkave
1. júl 2012

Trochu prekombinované, nemyslíte?

😝 anjielik 😝

tvojezlatko
2. júl 2012

@petkave som to citala, akoze....hned je zle, ze niekto poucuje....ja uz nechapem, vobec ale vobec nic. A ze ohlupnem ked som doma??? To iste ...len ma to viac hneva, lebo si to viac vsimam...

eaka
3. júl 2012

😝 Vytazom sa stava 😝
To mi dnes prišlo mailom...
😢

berenika39
3. júl 2012

@eaka dufám, že vytazom jsi byla ty 😀 😀 , tom musí být víhra 😀

eaka
3. júl 2012

@berenika39 keby som "vihrala", tak by som asi o tej trápnej hrubke ani nemukla.. 😀 Ale to "vihrala" mi nešlo ani napísať, ako som prsty donútila (na tretí pokus), tak sú úplne dopletené a skoro napísali už aj "my nešlo".. ale chvíľkové zmätenie už pominulo...😉

ined77
3. júl 2012

😝 nedivyla 😝 😅

hmmm, taky tady občas vyju 😀