Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka13
23. okt 2012

@berenika39 ako to,že nie však "koukají" na teba 😀 😀 😀 a možno aj kričia "kúp si nás" 😀 😀 😀

odrik
23. okt 2012

@bodka13
Slová podarylo a odyšiel sú síce strašné, ale slovo existuje som ešte živote nevidela napísané ako egzistuje 🙂! Toto je fakt neuveriteľné, naozaj píš ako počuješ, tá žienka asi uznáva len pána Antona Bernoláka 🙂.

syslica
23. okt 2012

@bodka13 😀 Ja som teraz zahliadla, že "v nemocnici nemajú JYS-ku"... no ale ozaj, toto už kto môže napísať?

syslica
23. okt 2012

"Jedným z najťažších úloh rodičov je chrániť dieťa..." cit. s. r 173 Brendon katalóg 2011 😀 😝

bodka13
23. okt 2012

@syslica možno jej to pripomína Jysk ,však paplóny a vankúše tam sú 😉

bodka13
23. okt 2012

"Baby aký nadmerok nechávate dieťatku do čižmy??? Stačí 1cm ???" ...úžasný novotvar 😉

odrik
23. okt 2012

@bodka13
Trošku mi to trvalo, kým som nadmerok pochopila 🙂!

berenika39
23. okt 2012

@bodka13 česky je nadměrek ok, si myslím, tak asi odtud vítr vane?

😝 Nejdriv škit škit škit 😝

petkave
23. okt 2012

@berenika39 možno majú voľajaké diery, z ktorých vykúkajú dieťaťu kolienka?! 😀

@bodka13 To hádam ani nemôže egzistovať takéto slovo, ktoré som si práve prečítala!!!

anita26
23. okt 2012

dievčatá, chcela by som zistiť Váš názor na to,aká je zdrobnelina od mena Emma... Niekto píše Emmka, no mne to "oči trhá", vôbec mi to nepasuje. Meno Anna mení svoj tvar na Anka, Anička a nie na Annka a Annička.. tak prečo by mala Emma Emmkou a nie Emkou...čo vy na to?

jijitka
23. okt 2012

@anita26 ale napsat Emka není in a cool, oproti Emmmmce 😀

iviatko
24. okt 2012

Baby na facebook pita heslo na moj meil..nie je to heker?

berenika39
24. okt 2012

😝 .no mislela sem že vyskočím z kůže... 😝
asi při pohledu na pravidla naší mateřštiny🙂

bodka13
24. okt 2012

haloooo,baby ste tu 😕 ..."Baby čo nespýte skúste poraiť dobrú pračku..."

berenika39
24. okt 2012

@bodka13 hej...
😝 A co umime? Umyme si vymyslet 😝

bodka13
24. okt 2012

@berenika39 ...to je dobre,že "nespýš" 😀 😀 😀

berenika39
24. okt 2012

@bodka13 ne, jen ležým...

bodka13
25. okt 2012

perly z fotoblogov:
"...sa pustím do upratovania skryne..."
"múdrejší ustúpy"

romcovaklarka
25. okt 2012

😝 Maminky kdy je obvikle zápis do školky v Brně, Bystrci? 😝

eaka
25. okt 2012

nedávno som tu zazrela "tý, ktorých milujem"
🙂
a teraz zo slovníka
aj - sj:
roll back - obmädziť
:-/

sarihy
25. okt 2012

Milé dámy, omlouvám se, že sem lezu, ale toto mi fakt nedá:

KZ: "Konečně doma s porodnice."

sarihy
25. okt 2012

@jijitka
@anita26
Mám dotaz ohledně těch jmen...není to třeba tak, že u jména Anna neexistuje varianta jen s jedním "n, takže tam je to s těmi zdrobnělinami jasné, ale když existují jména Ema i Emma, Ela i Ella, Nela i Nella...tak tam se to podle mě v těch zdrobnělinách zdvojit může, aby byl jasný původní tvar jména...Nevím, nejsem "češtin", jen mě to tak napadlo...MMCH - mám doma Ellu a ve všech variantách užívám 2 "l", tak proto mě to zaujalo.

pajenka
25. okt 2012

😝 Dneska jsem se viděsila jak hrom 😝

petkave
25. okt 2012

No ide jej:

😝 tak toto je asi prvý raz za celé roky čo oceňujem že môj chlap je elektrikár podarilo sa my tavnou pištolou vyhodiť celí dom tak že ani svetlo nešlo zhorel istič dnes my fakt ide karta tak že idem zapáliť sviečku no nemyslite že idem robiť romantiku potrebujem dokončiť veniec 😝

petkave
25. okt 2012

😝 skor ani bohovy 😝

odrik
25. okt 2012

@petkave
Až sa "my"to zle číta!!! Ty brďo 🙂, tak toto "zabyyyyyyla" 🙂🙂🙂!!!

anita26
25. okt 2012

@sarihy tak našla som toto:pri tvorbe zdrobnenín v písanej podobe sa derivačné morfémy pripájajú k slovotvornému základu mena a tak vznikajú zdrobneniny: Emmka, Ellinka, Emmuška, Vanesska....
čiže fakt sa to má písať zdvojene...

sarihy
25. okt 2012

@anita26 No vidíš, to mě nenapadlo někde pohledat. Já o tom totiž až doteď nepřemýšlela, ty 2 "l" jsem tam psala zcela automaticky, takže mě to tvoje sdělení zaujalo a nahlodalo...Tak aspoň vím, že Ellče to jméno nekomolím. Ovšem mám kamarádku, která o své dceři píše jako o "Anní", a to fakt až ty oči bolí... Každopádně děkuji za vysvětlení !!!

berenika39
25. okt 2012

😝 mezi těmito dvoumi fusakami 😝

odrik
25. okt 2012

.........mám v albume kraťasy na tráčiky na leto s tygríkom značka george kolekcia disney.......

Nooooo, s "tygríkom" budú určite pekné 🙂!