Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

pajenka
12. nov 2012

😝 nebo třista miny dárků 😝

berenika39
12. nov 2012

@tulipaki ani té češtiny si neváží 😝 😝 😝

jaja01k
12. nov 2012

"taky tohle slíchávám"

limoncino
12. nov 2012

ja som teraz našla pani, čo býva v bratislavskej časti Ružinou 😝

bodka13
12. nov 2012

"spi doslova ako zabyta"
"hladala som utierku ....malí si ju odmačajú v nočníku" 😕 pre mňa úplne nové slovo

jaja01k
12. nov 2012

"Je to holka????? nebo ji prirostl pitlicek???"

bodka13
12. nov 2012

@limoncino to bude asi nová štvrť 😕 😀 😀 😀

berenika39
12. nov 2012

😝 Kojenecká košile ano či ne 😝

pajenka
12. nov 2012

@berenika39 Chvíli jsem přemýšlela a pak mi to došlo 😀 a copak jí maminky poradily?

limoncino
12. nov 2012

@pajenka no mne to nedošlo 😀 😝

@bodka13 asi.... Akurát dostala moja gramatická duša niekoľko úderov, písala som so synom úlohy. 😀 😀 Môžem mu dokolo vysvetľovať zásadu predpony vy- len sa to chichoce 😝

limoncino
12. nov 2012

@pajenka jo aha, pani asi myslela košeľu predpokaldám nočnú na dojčenie 😅

pajenka
12. nov 2012

@limoncino Přesně 🙂 po česku, když už teda takhle formulované, je to "kojící" košile, né kojenecká

limoncino
12. nov 2012

@pajenka ja som aj chela napísať, kojící, ale to som s izase predstavila košeľu s prsiami 😅

iviatko
12. nov 2012

Boze tie spravi to ma len deprimuje tiraju dety ublizuju im, alkohol v krvi atd , furt strajkuju , kravy zabija antrax otras

pajenka
12. nov 2012

@iviatko Naozaj otras 😅

berenika39
12. nov 2012

@iviatko tohle je šíření poplašné zprávy, to je trestné, to mi nedělej!!!!

eaka
12. nov 2012

😝 od hambi 😝

eaka
12. nov 2012

😝 môj syn má 2.4 mes. 😝 to je preklep, samozrejme, lebo už aj hovorí 🙂

iviatko
12. nov 2012

Už sme tak pekne cikávaly do nočníka kým sa včera nestala nehoda Marko cikal v kúpelny a do vane spadol šampon s police tak sa chudáčik zlakol.

tvojezlatko
13. nov 2012

"Kapustnica s hubkami ale inak na 1-dnotku"

syslica
13. nov 2012

V knižke Lev a myš Ezopove bájky sa nachádza kapitola Líška a 😝 kozol 😝 (s. 32) "Tá sa, naradostená, rozbehla do lesa a kozlu zakričala..." Vydala vyd. TKK, zrejme rodinná firma nejakých našich maďarských spoluobčanov. Je to preklad zbierky bájok z maďarčiny, ale je smutné, že ani prekladateľka ani jazyková korektorka! netušili, že v slovenčine už máme pre samca kozy slovo CAP a nie je nutné vytvárať patvary z českého kozel.

bodka13
13. nov 2012

"nechcem to zakryknut aby sa to nezastavilo"

blovitc120
13. nov 2012

Dvyhanie 😝

ined77
13. nov 2012

" Nikdo přece nejsme dokonalí " 😝 ...svatá pravda 😀

berenika39
13. nov 2012

😝 Už se sama sobě hnusým 😝

ani se nedivým.

romcovaklarka
13. nov 2012

😝 ako vstupid do tejto temy mam vo fotoblogu 😝

adulikka
13. nov 2012

ahojte prosim napyste my basnicku mna nic nenapada prosim .

janie80
14. nov 2012

Narazila som na mojasvadba a musim sa podelit... 😀 😀 😀 "Šteglivá, romantická, elektrizujúca, hravá, tajomná, vášnivá, zmyselná, nevinná, aj taká môže byť nevesta..." 😀 😀 😀 len nech si da pozor, nech "postegli" toho praveho... 😀 😀 😀

eaka
14. nov 2012

@syslica patvary z českého jazyka sú žiaľbohu čím ďalej, tým častejšie.. na veľkej reklame na akýsi šampón, ktorý po vyfénovaní zväčšuje objem vlasov, píšu, že zabraňuje, alebo niečo v tom zmysle "splihnutiu", nemám potuchy, v živote som nepočula s splihnutých vlasoch... na SK..

bodka13
14. nov 2012

"Tak zajtra nas caka nastrelovanie usiek🙂 " ....chúďa dieťa koľko/ako dlho muselo byť bez ušiek ☹ 😀